İzmir Montessori Anaokulu

<123>

Ynt: İzmir Montessori Anaokulu

06/07/2012 08:10:00

"belli miktarda yiyecek verip cocuk devamını istediğinde Montessori kurallarına göre vermemek"

Montessori'de böyle birşey yok, nereden türüyor böyle batıl inanışlar şaşırdım.

06/07/2012 08:39:00

Arkadaşların sorularına elimden geldiğince, dilim döndüğünce yanıt vermeye çalıştım.

Rica ederim, konuyu kişiselleştirmeden ya da başka yönlere çekmeden güzel paylaşımlarımıza devam edelim.

İstanbul'dan İzmir'e taşınmaya karar verir ve okul arayışına girerseniz, okulu görmenizi ve sahibi ve öğretmenleriyle, sanat terapistiyle, psikoloğuyla vd görüşmenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler.

06/07/2012 08:46:00

Ne ilgisi var ki gülcandeniz, kişiselleştirmek, başka yönlere çekmek nasıl bir ifade, ve niye???

Montessori okuluyum demek oyle kolay birşey değil ve ben hep derim ki bu işi ya doğru düzgün yapın ya da yapmayın.

Bu okulun internet sitesine girdim baktım da fotolardan da belli ne kadar doğru yaptıkları...

Okul cidden fiziksel açıdan çok çok güzel. Ama fotolar da gosteriyor uygulamanın doğru olmadığını.

Biraz okuyup araştıran kişi zaten buranın gerçek bir montessori okulu olmadığını anlar.

Eminim sahipleri iyi niyetli, güzel şeyler yapmak için yola çıkmışlardır ve güzel şeyler yapıyorlardır ama bu montessori değil.

06/07/2012 08:53:00

nuran, burası bir Montessori Anaokulu, isteyen beğenir gönderir çocuğunu, isteyen göndermez.

Kimin ne dediği değil, pratikte ne olduğu önemli.

Artı, bu konuda birilerinin " otorite" olduğunu ve elinde "bu, montessori okuludur" ya da "bu değildir" gibi bir mühür olduğunu sanmıyorum.

Bu eleştirilerinizi okula iletirseniz daha iyi olur zannımca.

Ve İzmirli arkadaşlara bir not: Oğlumdaki gelişimlere, okulun kattıklarına ilişkin bir şeyler yazmak istiyordum, lakin paylaşıma kendi adıma nokta koyuyorum.

Her söylediğime bir başka karşılık gelecek sanırım, ve benim buna enerjim ve vaktim yok...

İsteyen arkadaşlarla güncellemelerimizde fikir teattisine devam ederiz.

06/07/2012 09:01:00

E keşke en başta belirtseydin olumsuz düşünen yazmasın diye yazmazdım o zaman.

Not: bu link bile yetiyor otorite olmaya hiç gerek yok.

http://www.inciraltianaokulu.com/main1/index.php/bizimgaleri/category/8-guencelfoto-aralk 

06/07/2012 09:06:00

Walla hiç gergin değilim, ben hep böyleyim montessori konusu açıldığında tutamam kendimi, bilen bilir beni 4 yıldır montessori yahoo grubun moderatörlerindenim. Ve doğru yapanı yücelttiğim gibi yanlış yapanı da uyarırım.

Önceki yorumumda sahipleri hakkında fikrimi yazmıştım kopyalayayım buraya da:

"Eminim sahipleri iyi niyetli, güzel şeyler yapmak için yola çıkmışlardır ve güzel şeyler yapıyorlardır "

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...