benim salaklıklarım

04/21/2010 21:28:00

ilk salaklığım
berk 2 haftalıkken 2.banyosunu babası ile bana bıraktılar hem elimde tutmayı hem su dökmeyi beceremedim çünkü akıllı baba foto çekeceğim diye uğraşıyordu çocuğun ne çocuğu 2 haftalık bebek yüzüne suyu boşaltıverdim  allahtan öksürdü iki salak şaşırdık öksürdü diye oyuncak bebek sandığımız için !!!

ikinci salaklığım
aventin damlatmayan su biberonundan çocuğuma su içirirken sevmedi bu işi diyorum çocuk her verişimde ağlıyor çekemiyor diyorum annem geldi neyse ki  kapağı açtı lastiği ters çevirdi berk lıkır lkır içti suyu!! bilmiyorsan klavuzu oku değil mi salak (annem yeğenimden dolayı biliyor)

üçüncü salaklığım
berk uyurken tırnağını kesiyorum biraz derin kesmişim kanadı bir de feryat ederek uyandırdım çocuğu hemen doktoru aradık sanki kanamalı hasta o da bize furacin pomat verdi ( doktoru ben arayamadım katil olduğum için !!!eşim aradı ilk olarak nil ,berkin elini kesti dedi hiç unutmuyorum) sonra nöbetçi ezcane aradık o arada "sızıntı "durmuştu neyse pomatı sürdük ben elini ağzına almasın diye gece boyu uyumadım sabah mama saatinde sızdım  salağım işte 

üç değil salaklığım aklıma ilk gelenler bunlar :)

Ynt: benim salaklıklarım

04/22/2010 05:45:00

benimki annelik salaklıklarından daha önceki bir aşama:) anneliğe ilk adım salaklığı denebilir. daha hamileliğimin ilk başlarında(7.hafta) biraz kanamam olmuştu. Doktoruma ulaşamadım. Evde de yanlızım. Hastaneyi aradım. Nöbetçi bir doktor vardı. Bana "bebek düşmüş olabilir, gelsende yapacak birşey yok. Kimse bunun önüne geçemez" demişti. Allahım bunun üzerine nasıl ağladığımı anlatamam. Kesinlikle salakmışım. Yapmam gereken doktorun adını alıp gidip boğazına yapışmakmış. Telefonda beni sakinleştirmeye çalışan eltim ve duyar duymaz gelen komşum olmasa kesin daha kötü olurdum. Sonuçta bebişim gayet sağlıklıydı. Şimdi hatırladıkça, kendime kendimi hırpalayıp sakin olmadığım için kızıyorum. Yeni hamile olanlara sakin olmalarını, herkesi de doktor bile olsa takmamalarını öneririm:)

04/22/2010 05:53:00

evren35,

ben de okuyunca gülüyorum şimdi salaklık diyorum ama yaşarken bir panik bir panik hala daha öksürdü diye yaşadığımız şaşkınlığı unutmam (boğuyor olmamızla ilgilenmedik yani)

hadi sabah da gül:))

bir seferinde berk in altını değiştiriyorum bir güzel yerleştirdim bezi,aman tanrım ters yapmışlarrrr! bir panik ben de hemen diğerlerine baktım ama anlamıyorum ters mi düz mü ? murat da noluyor diye bakıyor "Murat huggiesleri değiştirelim bak bu ters çıktı diğerlerini anlamadım dedim" Murat koptu "inanamıyorum sana sen ters takmışsın önünü arkasına getirmişsin" bu arada berk in altı açık murat bağladı ben tüm gece somurttum hem rezil oldum hem algılamam geç oldu

eşim hala bez alıncağı zaman düz olanlarından değil mi der.ayrıca anlatmadığı eş dost akraba kalmadı ben de sizinle paylaşayım dedim.

04/22/2010 06:07:00

tunam10

ben berk e hamile olduğumu öğrendim bir sevinç bir mutluluk testi yaptırdığım yerdeki doktora gidiyorum kadın doktor sevdim de. 3.kontrol de eşimle beraber gittik eski tip ultrasonlardan var bakıyor bakıyor anlaşıldı bir sorun var dedi  "kalbi atmıyor "alttan muayene yapmam lazım kabul ediyor musunuz" o zaman bilmiyorum ki bunun sorun olabileceğini "olur dedim tam teslimiyet"
yok kalp atışı yok! bebeği 48 saat içinde alacağız siz bir düşünün dedi.biz çok üzgün çıktık ordan o gün bu olayın bittiğini bir daha anne olamıyacağımı neler neler düşündüm.İş yerine geldim kürtaj için para ayarladık hastaneyi ayarladık doktor hanımla randevulaştık arkadaşlarım ısrarlı başka bir doktora görün neyse ikna oldum izmir karşıyaka mitra da ali özdemir ile tanıştık ve berk in kalbini dinletti bize.doktor hanımı aradık biz beklemek istiyoruz dedik tersledi siz bilirsiniz diye hala düşünürüm 450 tl için mi diye.neyse 1 hafta geçti ben de bir kanama,ali beyi aradım cevap vermiyor doğumdaymış,doktor hanımı aradım "ben size söylemiştim,yapabileceğim bir şey yok"dedi
o sırada bence mucize Ali bey bana döndü gel hemen dedi.doktora gittiğim de kanama durmuş.
bana dedi ki ali bey,bak nil bu bebek sana tutundu inan sorunsuz doğuracağız sen ona yakışır bir isim koy sağlam çocuk bu" 1 ay aradım isim sarp ve berk arasında gittim geldim bazı yerlerde berk şimşek diye geçiyor ama ben oğluma güçlü ve sağlam anlamına gelen berk ismini koydum.

haa çok hayal kurdum berk le o kadının muayenesine gideyim başka hastaların yanında anlatayım diye ama yapamadım çünkü ilkten kadını sevmiştim teknik açıdan yetersiz kaldılar sanmak istiyorum yoksa hiç bir doktorun para için kürtaja yönlendireceğini sanmıyorum.

04/22/2010 06:30:00

bence de kasıtlı birşey yoktur ama doktor olmak bence biraz empati de yapabilmekten geçiyor.  Biraz duygusuzlaşıyor bazıları sanırım. Karşıdaki insan bunu nasıl karşılar, nasıl etkilenir diye düşünmüyorlar. Daha kesin emin olmadan gemileri yakıp insanları yıkmak niye. Allaha şükür nöbetçi doktordu. Kendi doktorum çok pozitif. Biz anne adayları ve annelerde körü körüne inanıyoruz her söylenene. Sen de olduğu gibi hemen aceleyle kendini üzmek yerine sakin olup başka doktorlara da gidip emin olmak lazım.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...