yemek tarifleri

01/25/2010 07:49:00

Bebeklerimize çocuklarımıza yaptığımız yemeklerin tariflerini buradan paylaşalım...

Ynt: yemek tarifleri

01/26/2010 15:29:00

tuz-şeker minimum kullanıyorum.geçen 2 yaşında bi kızın eline gofret vermişlerdi,yiyordu.ben çıldırdım..bağışıklık sistemini zayıflatıyor.

01/26/2010 16:06:00

kesinlikle katılıyorum,bizhala sıfır tuz gidiyoruz yemeklerde ama bazen ev salçası kullandığım için onun tuzu o kadar
tatlı ile daha tanışmadı,sadece doğumgünü pastasından yedi bir lokmacık:)

05/04/2010 10:33:00

Ben etli sebze püresi yapıyordum düdüklü tencerede, çorbaları içmediğinden bu konuda kendimi geliştiremedim. Ama son zamanlarda tarhana, yoğurt çorbası falan içmeye başladı. Bir de kıymalı dolma içi yiyor. :)

Eti bir ara minik minik yiyordu, artık yemiyor, eskiden çok sevdiği köfteyi bile ağzından çıkarıyor.

Yine ben düdüklü tencere mamasına döneceğim herhalde. Çünkü böyle hiç et yediremiyorum. O şekilde hem sebze yiyordu, hem et, hem de yoğurt.

Bir süredir ağırlıklı olarak sütlü mamalar, muhallebilerle geçiriyoruz günlerimizi. Sebze ve et çok geri planda kaldı, çok üzülüyorum.

05/04/2010 16:53:00

şimdi enginarın tam mevsimi.
bebişlere enginarla neler pişiriyorsunuz?kopya çekeyim:)))

05/04/2010 19:34:00

Ben de öyle yapıyorum ama oğluşkoya hiç yedirmemiştim. Umarım sever.

05/05/2010 06:33:00

Biz de enginarlı pilav (soğan, enginar, dereotu), sebzeli enginar ve sade enginar üzerine zeytinyağ limon dereotu yapıyoruz.

Bu arada haşlanmış enginarı doğrayıp verince onu da çok seviyor. Bazen üzerine biraz limon sıkıyorum sadece. Bizim evde de her hafta pişiyor.

05/05/2010 06:36:00

Zeytinyağlı enginar

Soyulmuş enginarlar bütün olarak tencerenin dibine dizilir. İçlerine bezelye, patates, havuç, arpa soğan çiğden koyulur. Zeytinyağı limon ve az su eklenir. Pişirilir. 

(dereotu çok güzel olur ama evde sevmeyenler olduğundan koyamıyorum. halbuki ne güzel... )

Enginarlı sebze çorbası

Çorbanın içine kıyma, patates, enginar doğranarak konur. Pişirilir.:) Limon

05/05/2010 07:17:00

ben hiç enginar yapmadım şimdiye kadar :S açıkçası enginar nasıl alınır, neye bakılır bilmiyorum. ama kayınvalidem çok güzel yapıyor, enginar kafalarını pişiriyor, etle ve pirinçle birlikte. çok lezzetli bir yemek oluyor. tam tarifi bilmiyorum maalesef. bu arada aldığınız enginarlar kafa halinde mi? yoksa şu suyun içinde satılan şekliyle mi? o enginarın neresi bilmiyorum ya, beyaz mantar gibi oluyor. ona göre ben de alıp denemek istiyorum tarifleri...

birşey daha soracağım, söylemesi ayıp dün köfte yaptım :) ama sert oldu. böyle yumuşacık, lokum gibi köfte tarifi bilen var mı? bu işin püfü nedir? her yaptığım köfte sert oluyor, beceremiyorum galiba. dolayısıyla duha da pek yemek istemiyor. bilen, yapan, tarifinden memnun olandan yardım bekliyorum :)

bu arada sebzeli köfteyi de deneyeceğim, onun da açık tarifini alabilir miyim mümkünse?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...