ne yapsam ne yapsam ?

08/26/2011 16:21:00

merhaba hanımlar. kararsız kaldıgım için danısmak istedim. biz kv lerle altlı üstlü oturuyoruz. eşimde esnaf ( avea bayi ve cep telefonu elektronik esya üzerine bir  dükkan işletiyor ). bende 2 sene okumustum daha sonra 2 senede acıktan üniversitemi 4 yıllıga tamamladım oda bu sene yeni bitti. kerem 4 aylıkken falan dersaneye gidip geliyodum haftada 3 gün 2 ser saat bu süredekv ye bırakıyodum zaten uyuyordu genelde veya ben uyku saatlerinde derse gidip geliyodum beni aramasın diye. artık kerem geldi 2 yasına benimde okul bitti. esimde ya gel benim yanımda calış yada baska biryer istiyorsan orada iş bakalım para biriktirelim vs diyor. aslında calısmayı cok istiyorum amaaa
   kv ve kp e keremi bırakmak ayrıca ondan bu kadar saat uzak kalmak kafamı kurcalıyor. birde kerem iştahsız yemek secen herseyi yemeyen yediginide pesinden kosturtarak yiyen bir cocuk. fakat kv uyutmak için gerekirse 2 saat ayaklarında sallar veya uyanmasın diye oturdugu yerde  ayaklarından almadan cocuk kıpırdadıkca sallar uyanasıya kadar 2 saat 3 saat( bu yüzden cocuk devamlı salıncaktaymıs gibi sallanmaya alıstıgı için 15 dk da bir uyanırdı tekrar sallar geri yatırırdık yatırınca tekrar uyanırdı .kv de ayaklarımda sallamazsam uyumuyo ne yapayım derdi. gel gelelim yemek yedirmek için hiç üstüne düştügünü göremedim. bir iki kasık uzatır yemesse bırakır farklı kerem için özel birsey hazırlamaz aksamdan ne kaldıysa onu yedirir oda kerem yerse. yemezse ben gelir gelmez hemen sevdigi birseyi hazırlarım yiyesiye kadar yapmadıgım sey kalmazdı.
 şimdi 4 aydır evdeyim memeden kestim biraz iştahı acıldı ve iyice acıkmasını bekliyorum ozaman daha güzel yiyor yemegini. uyku düzenimizi olusturdum yattıgı saat kalktıgı saat belli. bende evde sıkılmaya basladım calıssam mı calısmasam mı? su an esimin yanına yardıma gitmek daha cazip geliyor işim olur gitmem veya giderim erken dönerim veya sabah geç giderim işim olur hiç gitmem o acıdan. siz ne dersiniz  acep ?

Ynt: ne yapsam ne yapsam ?

08/26/2011 17:09:00

Bunun kararı kişiden kişiye değişir bence ama ben olsaydım bırakmazdım , biraz daha büyümesini beklerdim , her zaman işe girip çaşışabilirsin fakat çocuğunla geçireceğin bu zamanlar bir daha geri gelmiycek diye düşünüyorum ben tamamiyle duygusal yönden bakıyorum bu duruma, ama sen para yönünden mantıklı düşünüp para biriktirmeyi de seçebilirsin, tercih meselesi  ..

08/26/2011 17:22:00

Tam gün değil belki ama, yarım gün, belki biraz daha fazla çalışabilirsiniz bence.

Bunun için de en uygun yer eşinizin yanı gibi görünüyor. İhtiyaç olduğunda (olmasın tabii ama hastalık vs durumunda) izin alma sıkıntısı yaşamazsınız.

Yemek konusunda aslında kv'niz uzun vade için en doğrusunu yapıyor. Genelde babaanneler/anneanneler torunlarına yedirmek için oyunla, peşinden koşarak ve zorla da olsa yedirme yolunu seçer... Ve bunun sonucunda da yemek yeme alışkanlığı, düzeni tam oturmamış çocuklar haline gelirler.
Zorlamadan yedirmesi iyi bir şey.

Artı, önündeki tabağı yemezse, başka çeşit yemek getireyim, onu yesin dememesi de aslında olumlu... Bu da her yemeği yeme, yemek seçmeme gibi bir alışkanlığın oturmasını sağlar. (Ki bu konuda da babaanneler/anneanneler genelde tersi şekilde davranır ve yıllarca yemek seçen, önüne konulanı beğenmeyen çocuklar haline gelirler.)

08/26/2011 17:40:00

Oglunuzu krese verebilirsiniz yarim gun. Boylece kahvalti ogle yemegi ve uyku orada hallolur. Sonra da kv.niz siz gelene dek ilgilenir. Ikindi kalir ona bir tek. Onu da siz keremin sevdiklerini onceden hazirlayarak halledebilirsiniz.

08/26/2011 18:17:00

Gülcan'a katılıyorum.Kv ler genelde çocuğu şımartır,senın kı ılgısız sayılır ama şımartandan daha ıyıdır emın ol,bı de 2 yaşına gelmış bi çocuğa ayrı özel ymek yapmak bence çok ekstra bı olay.kızım yenı yaşına gırdı,neredeyse aylardır bızım yemeklerımızden yer,hayatta da ısrar etmem,yerse yer,yemesse az sonra acıkır mecbur yer.ılerde kımse ona özel yemek hazırlayamaz,sonuçta annelrın de bı hayatı var,ve şimdi nasıl alıstırırsak hep onu beklerler dıye düşünüyorum.
    bence istedıgın mutlu olacagın bi işe gır,istersen bı sene bekle,oğlunu oyun grubuna ver,hem sosyal olarak gelışır,hem kv bakmak durumunda kalmaz.

08/27/2011 02:16:00

Bence oğlunu kreşe ver ve eşinin yanında çalışmaya başla. Eğer eşinin yanında çalışmaktan ya da o işten memnun kalmazsan başka iş bakarsın. Ben de daha çok, iş hayatından çok uzun süre uzak kalmiim diye peşpeşe çocuk yaptım, bu sene oğlum kreşe başlayacak, ben de seneye kız 2 yaşına gelince onu da kreşe verip iş hayatına dönücem.

08/27/2011 08:45:00

kyrdrk  annelik tarafım agır basınca hiç istemiyorum hatta esim teklif ettiginde kerem daha cok küçük ondan bukadar uzun süre ayrı kalmak istemiyorum dedim. ama bir taraftanda düşünüyorum evde vakit geçiremiyoruz tek basına oynamıyor tv falanda hiç bakmadı zaten sokaga parka gidiyoruz  birsürü oyuncak faaliyet beraber temizlik, camasır  asma bulasık mainesi bosaltma vs yapıyoruz yetmiyo degişiklik istiyor. yarım gün babanne ve dedeyle geçirmesi onada degişiklik olur diye düşünüyorum      selencem ve karmira esim krese sıcak bakmıyor daha küçük diyor.birde kv ben bakarım diyor.
          gülcandeniz psychomomyemek konusunda cok haklısınız bunun bilincindeyim ama bu yazdaıklarım 1 -1 bucuk yas civarında.kv bakarken kerem 200 gr alırken okul tatile girince ben bakmaya baslayınca 800 gr civarında alıyordu. takmamın sebebi bu birazda:(

08/27/2011 08:48:00

Ama artık büyüdü Kerem... Sizin yediklerinizden yiyebilir artık...
Bir de Selen çok akıllıca öneride bulunmuş bence... Kreş+kv iyi bir çözüm.

09/05/2011 09:11:00

fikirleriniz ve ilginiz için tesekkür ederim. krese vermeyi su dönem için ertelemeye karar verdik. babanneye yarım gün bırakıcaz ve esimin yanına yarım gün gidip calısıcam. tabi bir degişiklik olmazsa. daha 2 ay sonra eleman cıkıcak yerine ben gidicem cünkü.

09/05/2011 09:11:00

fikirleriniz ve ilginiz için tesekkür ederim. krese vermeyi su dönem için ertelemeye karar verdik. babanneye yarım gün bırakıcaz ve esimin yanına yarım gün gidip calısıcam. tabi bir degişiklik olmazsa. daha 2 ay sonra eleman cıkıcak yerine ben gidicem cünkü.

09/05/2011 09:20:00

o zamana kadar ehliyetimi alırsam eve de gelir giderim arabayla 5 dk yürüyerek 15 20 dk sürüyor işyerimiz

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...