hangi oyuncuklar ve kitaplarla ilgileniyor bebeklerimiz.

03/06/2012 12:02:00

sevgili anneler
bebeklerimiz nasıl oyuncaklarla oynuyor?hangi kitapları okuyoruz.
nniler?şarkılar?paylaşalım

Ynt: hangi oyuncuklar ve kitaplarla ilgileniyor bebeklerimiz.

03/06/2012 12:42:00

ahşap puzzle, top, araba, bebek arabası kendi sürebileceği oyuncak olanlardan, kendisi evcilik oynar gibi yapmaya başladı bebeklere bir şeyler yediriyor. kule yapıyor, iç içe kutuları geçiriyor, ama yastıkları indirip onların üzerine atlamak kadar eğlenceli oyun yok onun için :)

pearson yayıncılığın dokun hisset kitaplarından var,

Neşeli Saklambaç-Harrr Harrr  
Neşeli Saklambaç-Bıcı Bıcı 
Bebek Dokun Öğren-Oyun Zamanı  
Bebek Dokun Öğren-Neşeli Sesler 
Bebeğimin Dünyası  
Bebek Dokun Öğren-Neşeli Hayvanlar 
Bebek Dokun Öğren-Uyku Zamanı 
en çok okuduğumuz bunlar. unnadoda indirime girdiğinde almıştım hepsini, kızım bayılıyor.

şarkı olarak çocuk şarkılarının genelini seviyor. özel yok

03/06/2012 13:11:00

ne güzel yazmışında canım bi an düşündüm resmen oyuncaklar duruyor galıba daha zamanı var.. melis oyuncak oynamıyor pek nerde işe yaramaz kurcalancak şeyler var onun peşinde dolap baca misali. dolap acılır .kıyafetler ıner onlara bakacak dökecek üzerinde figürler varsa sevecek:))) mutfakda kaşık tabak çatal versen oyuncakdan daha mutlu olduğunu gözelemleyebılıyorum. 1 dolu oyuncak yere dokulur toplanmaz ama onlar ordayken melıs pek oynamaz . dün akşam evdeki çaydanlığı istedi,tava istedi . verdim bende izledim onu bi güzel birlikte evcilik oynadık. :)) çay yaptı kendi fincanlarıyla bıze verdı. yemek yaptı bıze verdi. bebegine de verdiğini gördüm. bizim ona  yedirdiğimiz gibi arada bebegine .. kitap konusunda okumaya çalışıyorum zaman zman ama pek  ilgili değildi yırtarak carrtt sesi daha hoş geliyordu. şimdilerde de benı dınler ki şakrabanlıkla okuyorum hareketlerle sonra elimden alır gıder bı koseye hanımefendı kendı okuyacakmış. muzık çıkınca oynamak alkışlamak onu en büyük favorisi ozellikle ''cem yılmazdan hayde parçası''.
 bizde oyun durumu malesf böyle...
deniz yastıklara çıkıp ordan da koltuk uzerınde hoplayıp zıplamak bizimde en büyük zevkimiz:)))

03/06/2012 13:23:00

Biz artık oyuncak alımına ara verdik çünkü kendi oyuncağını kendi yaratıyor kızım :) bir yastık bir bebek bile yeterli onun için birde favorisi oyun hamurları, ara ara burnuna sokmasa güzel olacak ama sürekli gözetimim altında oluyor hamurla oynarken.

Ellerim tombik tombik şarkısı favorimiz

Kitaplar maalesef ilgisini çekmiyor resimlerine bakıp sonra yavaş yavaş yırtmaya başlıyor.

03/06/2012 14:55:00

Merte çıkartmalı kitaplardan almıştım, tek kelimeyle bayıldı :) normalde 5 dk yerinde duramayan afacan 15-20 dk oturup tek tek çıkartmaları çıkarıp yapıştırıyor :) tavsiye ederim, en azından deneyin. oyun hamurunu da sevmeye başladı, ilk önce dokunamıyordu içi tuhaf oluyordu ama şimdi artık oynamaya başladı :) boya kalemleriyle de boyama yapmaya başladık.

03/08/2012 15:07:00

sesli renkli kitaplar market broşürleri bile çok seviyor. top ve arabalar favorimiz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...