bebeğimizi büyütürken başımıza gelenler

08/27/2011 18:00:00

mrb anneler..bebeklerimiz gün geçtikçe büyüyor ve onlar büyüdükçe bizde halden hale giriyoruz. kimi zaman komik durumlara düşürüyolar bizi, kendimize gülüyoruz.var mı böyle paylaşmak istediğiniz anılar...

mesela ben bugün iftara yemek hazırlama sofra kurma derdine düşmüşken çılgınca ağlayan kızımı susturmak için çıngıraklı eşeğini belime bağlayıp bi yandan göbek atıp çıngırakla sesi çıkarmak için bi yandan bebeğimin ilgisini çekecek şarkılaar söyleyerek  yemek yaptım..eşim geldiğinde kapıyı açtığımda belimdeki oyuncağa bakıp hayrola deyip gülümsedi...

Ynt: bebeğimizi büyütürken başımıza gelenler

08/27/2011 18:25:00

walla evin içinde duysun die şarkılar söleyerek geizorum, genelde de söz ve bestesi bana ait lan abuk subuk şarkılar oluo :)

08/28/2011 09:47:00

valla o kadar çok ki... ilk aklıma gelen birkaç şeyi anlayayım...
geçen izmirdeydik, diye kocanın orda yaşayan arkadaşlayırla buluştuk... idil uykusu gelip mızmızlanınca,  pusetle ileri geri iterek uyutmaya çalıştım ama bir türlü uyumadı ve iyice ağlamaya başladı... baktık olcak gibi diil eşim kucapına aldı, ben de arkadaşlarına bişey anlatıyorum.. sonra bir baktım ki boş puseti yaklaşık 5 dakikadır ileri geri sallıyorum... ve ben bunu hep yapıyorum :)))

bir de idilin çok güldüğü garip sesleri çıkartırken bi anda onu güldürme psikolojisinden çıkıp da sadece kendi sesimi dinlediğimde, çok gülüyorum.. o kadar aptalca  sesler çıkarıyorum ki.. diyorum, biri görse, karizma falan yerle bir :)))

08/28/2011 10:06:00

mini mini bir kuş mini mini kuş die bi şarkı besteledim.herkes ezberledi temizlikçi kadın bile arda sussun die söylerken gördüm çok komik ya.
bende gece eşim almış meğer boş beşiği sallıyorum bi baktım arda yok.komik şeyler bunlar yaa mozartın iğrenç müziğinde oryantal yapıyorum çok gülüyor. evde kaynana olsa bizim gelin delirmiş falan derdi heralde

08/28/2011 11:53:00

yaşarken pek komik olmuyor da: yaz sıcağında eve tıkılmamak ve azimle aktivite yapmak uğruna ikisini de arabaya atıp sağa sola çok gittim. minik oğlan araba koltuğunu sevmemesiyle meşhurdur. yola çıkarız ve ben her 5 km'de bir arabayı sağa çekerim, koltuktan çıkarırım ve iki hoppidi yapıp tekrar koltuğuna koyarım. en fazla 10 dk sonra bu işlem tekrarlanır. en son akşam 9.30'da meclisin önünde arabanın yanında kucağımda çocukla görüldüm. allahtan ablacık çok sabırlı.

08/28/2011 12:56:00

ekangal +1
Bende evin içinde sürekli pişşş piiişşşş diye geziyorum.Hatta kızın duymayacağı yerlerde olsam bile mızıldanma sesini duymam yeterli.Eşim yatakta kıpırdansa dahi pışpışlıyorum otomatiğe bağlamışım artık :)
Beni yaşadığım an çoook sinir eden ama şimdi çok komik gelense annemlere gitmek için Asya yı pusete koyup yola çıktım ama öyle çok ağladı ki sokağın başından dönmek zorunda kaldım.Bi elimde Asya bi elimde boş puset piiiiş piiiiş kan ter içinde ben Allah ımmmm....

08/28/2011 13:31:00

ben geçen hafta cereni yataktan düşürdüğümde psikolojim nasıl bozulduysa, çıt sese çılgınca uyanır oldum. öyleki gece panikle kalkıp yatakta dönen eşimi  düşmesin diye tutuyormuşum..sabakta eşim traş olurken ki su sesini evi su bastı diye algılayıp yataktan fırlayıverdim..yani kontrol mekanizmam tavan yaptı

08/28/2011 18:15:00

ilk haftalarda daha çok yaptığım bişi var. uyurken (ki ömeri geceleri yatağımıza almıoruz) sürekli ömer yanımda zannediodum ve eşime hadi götür çocuğu yatağına diodum sürekli hemde.

sedenh benimkiler bide kendi absürt bestelerim oluo genelde :D:D::D

08/28/2011 18:42:00

evet benim birsuru iyi kotu anim var.ama babamizin anisini anlatayim.cok basarili babamiz teoyla gezintiye cikcaz dedi.denizkenarinda yuruyus yapacaklarmis.bensiz ilk defa cikmak uzere yola koyuldular,bende ilk defa evde yanliz kalmanin dayanilmaz mutlulugu ile kahvemi yaptim balkona ciktim.bu arada her cocuk sesini teo sanip icerlere kosturdum tam bir salak gibi.aradan 20 dakka gecti kapi caldi.teo esimin kucaginda gulucukler saciyor esim mahvolmus.bizimki carsitte aglamaya baslamis ki huyu degildir beyfendi korkmus arabayi kenara cekmis.teo durmamis aglamis.vveeeee napmis bilin bakalim??
arka yollardan kucaginda bebekle arabayi kullanarak eve gelmis ki bizim arabanin heryeri airbagdir.ben bunu duyunca sinir krizi gecirdim ama kiyamam kendisi daha cok korkmus 30 km ile eve gelmis..o gun bugundur yanliz cikmadi teoyla..
ben de absuruk sarkilar besteliyorum ,evde bildiginiz ucgen salla maitai sling bile yaptim.
en salakca yaptigim seyse:
gece teo agladi.acikmis yavru.3 aylikti.ben de kalktim mama yaptim uyku sersemi.odamizda teshizatimiz hazirdir.mutfaga gitmiyorum.guzelce mamayi koydum suyu koydum ve calkaladim..ama unuttugum nokta biberonun agzini kapatmayisimdi.gece 2 de tum evi mama kokuttum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...