Toyem Anaokulu Hakkında

Ynt: Toyem Anaokulu Hakkında

01/18/2012 14:23:00

Hayır çalışmıyorum.Saat dokuzda servis geçerken alıyor,küçük nbir oglum daha var.Sınıflar yaş yoğunluğuna göre değişiyor

01/18/2012 14:26:00

Sabah erken saatte çalişan insanlar çocuklarını bırakıuorlar.Benim oğlumun sınıfı 7,8 kişilik .

01/18/2012 14:29:00

Birer tane sınıf öğretmenleri var.Branş öğretmenleri var.İngilizce,beden eğitimi,müzik.

01/18/2012 14:29:00

9 bizim için çok geç, mecburen daha erken bırakmak zorundayız. Sınıflar da kalabalık değilmiş güzel. Cevabınız için çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Kreşle bir konuşayım en yakın zamanda.

04/04/2013 06:39:00

Merhaba,kızım 3.5 yaşında Eylül-2012'de Toyem Anaokuluna başladı.Bu okulun tabelasında ve binasında "Anneler kadar özenli"yazar.Birazdan yazdıklarımı okuyan anneler olarak "anneler kadar özenli mi"siz karar verin...Kızımız Eylül'den bu yana sürekli hasta.Toyem'de ayrı bir uyuma odası yok.Ders yaptıkları sınıflara yatak atıp dip dibe birlikte uyuyorlar.Bu da hastalıkların yayılmasını tabiiki kolaylaştırıyor.İlk aylarda doktor kontrolu falan da yoktu.Fakat daha sonra bütün çocuklar hastalıktan kırılmaya başlayınca 15 günde bir göstermelik bir pratisyen doktor kontrolü başladı...Sonra okulun bir kapalı havuzu var.Eylül'den bu yana kızım en fazla 2 kez girmiştir.Havuza girince bütün çocuklar hasta olunca havuzu hemen kapadılar.Nisan Ayı'na geldik hala kapalı.Havuzda ufolarla ısıtma sağlamaya çalışıyorlar.Bu arada tüm bu hastalıklar sırasında kızımı üst üste 5 gün okula göndermediğimiz oldu.Okuldan bir Allah'ın kulu (öğretmeni de dahil) "kızınız nerede,birşey mi oldu"diye arayıp sormadı.Biz arayıp haber vermek zorunda kaldık.Sonra kızımı bazen akşam aldığımda burnundan akan sümüklerin ağzına girmek üzere olduğuna birkaç kez şahit oldum.O kadar bakımdan sorumlu insan varken bir tanesi görüp kızımın burnunu silmemiş.Çoğu zaman kızımızı sabah hangi kıyafetle gönderdiysek akşam da o kıyafetle aldık.Bizim kızımız çok terler.Defalarca uyarmamıza rağmen terleyince ya da yatarken üstü değiştirilmedi.Kızımız oranın yemeklerini de hiç sevmedi.Eylül'den bu yana bir kere bile doğru dürüst bir et ve tavuk yemeği çıkmadı.Tavuk olarak şinitzel veriyorlardı o da eminim marketlerde satılan ve ciddi miktarda koruyucu içeren hazır ürünlerdendir.Öğretmenine defalarca rica etmemize rağmen kızım masadan çoğu zaman aç oturup aç kalktı.Akşam eve geldiğinde kurt gibi acıkmış oluyor ve yemeklere saldırıyordu...Çok uzatmadan geleyim asıl meseleye...Kızımız okula ilk başladığında bir kez elinden ısırıldı.Öğretmenine sorduk farketmemiş bile.Hadi daha uyum sürecidir deyip çok üzerinde durmadık.Fakat bir akşam kızımın üzerini değiştirirken bir tane kolunda bir tane de sırtında kocaman diş izleri gördük.Öğretmenleri yine farketmemişler.Bu sefer okul müdüründen randevu alıp yüz yüze konuştum.Bana gerekli önlemleri alacağını söyledi.Durun daha bitmedi,geçenlerde de öğretmeni eşimi arayıp"size bir haber vereceğim ama telaşlanmayın.kızınızı bir başka çocuk yanağından ısırdı.Ben onlara uzaktım,yardımcı öğretmen de yan sınıfa yardıma gitmişti.yanağı morardı oraya krem sürdüm"demiş.Olayı duyunca heleki akşam kızımın halini görünce doğal olarak çok sinirlendim.Okulun sahibiyle görüşmek istediğimi söyledim.Toplantıda olduğunu söyleyerek beni aşağıda 15 dakika beklettiler.Ben de görüşemeden ayrıldım ve okul sahibine bir mektup yazdım.Kendisi sağolsun beni 1 hafta sonra görüşmeye çağırdı.Yok yanlış anladınız benden özür dilemek için değil,kızımı okuldan almamı söylemek için.Mektubumda yazdığım hiçbir hakaret içermeyen bir cümleyi cımbızla çıkarıp almış.Ve bizimle devam edemeyeceğine karar vermiş.O sırada yanımızda bulunan okul müdürüne göre de bizim kızımız başka çocukların elinden oyuncağını almak isteyip onları "tahrik"ediyormuş.Bu en sonki ısırmayı yapan çocuğun annesi onu kayıt ettirirken "eğer tahrik edilirse ısırabilir"diye uyarmış.Benim kızım da onun elinden oyuncağını almak isteyip onu çok ama çok tahrik etmiş!Kızımı tanısanız oldukça saygılı,kibar ve efendi bir çocuktur.Sadece çok meraklı ve heyecanlıdır.Ama sağolsun okulun idarecileri faturayı ona kestiler...Bu arada okulun kurucusu serbest ticaret hayatından gelmektedir.Okulun müdürü ise beden eğitimi öğretmenidir.Yani çocuk psikolojisinden çok iyi anlayan (!) kişilerdir.Bu yazdıklarımdan sonra siz karar verin "TOYEM anneler kadar özenli mi değil mi..."

04/08/2013 14:04:00

Kötü bir tecrübe olmuş :S

04/08/2013 14:47:00

aylardır bu okula versem mi vermesem mi ,ne zaman versem diye düşünüp kafayı yemek üzereyken böyle bir yazıyı okuyarak sevinmelimiyim üzülmelimiyim bilemedim...

aslında yazdıklarınız çoğumuzun ''kreş'' kelimesinden sonra aklımızdan tıkır tıkır geçen şeyler.uyuma ortamı,yemek titizliği,üst baş değiştirme durumu,arkadaşlar arası olumsuzluklar ve yönetim ..bu nedenlere bende kendi özel nedenlerimi de katarak tamda kafayı sıyırmak üzereyken bir bakıcı abla bularak zaman kazandık kendimizce.oyun ablamız çoc.gelş.mezunu,staj yapmış 20 yaşında bir kız.ohh be diyemem elbette ki aklımda yine yine başka türlü konular takılı duruyor ama sanki daha bir sıcak geliyor bana şimdilik.

ben çekirge toyem le görüştüm uzun uzun.o kadar gezdiğim yerler içinde içime en sinen yer orası oldu.Müdire Arzu hanım sağolsun bizimle her türlü ilgilendi,telefonda benim sızlanmalarımı çok dinledi.eğer halledebilseydik bir kaç noktayı kızım bu hafta başlayacaktı.şimdi ise kreşi eve getirmiş olduk.

siz mudanya yolu üzerinde ki toyem den mi bahsediyorsunuz acaba ??

04/08/2013 15:36:00

Evet ben Mudanya Yolu'ndaki Toyem'den bahsediyorum.Çekirge Şubesi hakkında hiçbir bilgim yok.Belki orası daha ciddiyetli ve disiplinli bir yerdir,sizi yanıltmak istemem....Sonuçta bunlar benim gözümden benim yaşadığım şeyler.En iyi kararı verecek olan sizsiniz....

04/15/2013 10:31:00

bizde çocuğumuzu 3 sene toyem anaokulu mudanya yolu merkeze gönderdik ilk okula gidiyor şimdi..şuanda yeğenim toyemde biz çok memnun kaldık..gerçekten çok ilgili ve alakalılar..kardeşimle birlikte yeğenim içinde gidiyorum bazen,okul kurucuları olsun okul müdürü olsun çok ilgililer..okul müdüresi de çok güler yüzlü bir bayan..sizin yaşadığınız sorun bir talihsizlik ama sizin çocuğunuz zarar görüp hemde sizin okuldan gönderilmeniz garibime gitti..olay sonrası acaba konuşmanız sertmi oldu istemeden hakaret çıktıysa yukarda tahrik etti demişsiniz eğer başka bir çocuğun elindeki oyuncağı ısrarla almak istediyse o yüzden ısırmıştır bence çocuk sonuçta bunlar..ayrıca okul kurucusunun illa öğretmen olması gerekmiyor..şuan çocuğumun gittiği okulun sahibide başka işi var..bilmiyorum üniversite okudunuz mu ama tüm öğretmenler gibi beden eğitimi öğretmenliğide pdr dersleri görüyorlar..ben çok memnun kaldım okuldan..allah nasip ederde bir çocuğum daha olursa hiç düşünmeden yine toyeme gönderirim.

04/15/2013 10:53:00

Dilara_16,

Üniversite okumaktan ziyade yazdıklarımı dikkatli okusaymışsınız daha iyi olurmuş.Ben tahrik etti demedim.Okul müdüresine göre bizim kızımız tahrik ediyormuş dedim.Benim kızım başka bir arkadaşı onun oyuncağını istediği zaman seve seve paylaşır.Ama başka bir çocuk oyuncağını paylaşmak bir yana buna ısırarak cevap veriyorsa o çocukta ciddi gelişim problemleri var demektir.Takdir edersinizki ısırmak insanlara özgü bir davranış biçimi değil.Hangi canlı türüne özgü bir davranış şekli olduğunu burada yazmayayım..."Nolacak canım çocuk bunlar"demek sizin için kolay.Bir akşam çocuğunuzu aldığınızda yanağında bozuk 1-TL büyüklüğünde mosmor bir ısırık izi görseniz yine bu kadar hoşgörülü davranır mıydınız?

Toyem'den memnun kalmanıza sevindim.Herkesin "memnuniyet kriterleri"farklı.Kızım 3 haftadır Nilüferköy'de başka bir anaokuluna gidiyor.Okulun kurucusu psikolog.Çocuk gelişimi konusunda da sayısız makaleleri,çalışmaları var.Beden Eğitimi bölümünde okurken alınan 5-10 saatlik pedagojik formasyon size yeterli geliyorsa bilemem...Bu arada kızımın yeni okulunda verdiklerin sütün,peynirin,içirdikleri suyun markasına kadar bize bildiriyorlar.Sık sık menülerinde balık,et çıkıyor.Üstü gün içinde 2-3 kez değişmiş oluyor.Ve en önemlisi kızımı akşam aldığında son derece pozitif,keyifli ve neşeli oluyor.

Selam ve sevgiler.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...