Hastane çantasını hazırladınız mı?

<1234>
08/16/2010 17:32:00

Artık 7. ayın içindeyiz. Hastane çantanızı hazırladınız mı? Bu iki linkte güzel listeler var. 

Ynt: Hastane çantasını hazırladınız mı?

09/06/2010 15:57:00

faydalı 1 paylaşım olmuş...

09/06/2010 16:07:00

Teşekkürler ritalar :) Bir de hastanede kullanılacak gecelik için anneler pijama takımı değil de eteklik şeklinde geceliği tavsiye ediyorlar, kullanımı daha kolay oluyormuş.

09/08/2010 12:32:00

ewet. bende 3 tane gecelik 3 tane pijama ayarladım... sabahlık sevmediğim içinde hırka, ceket gibi 1 sey alıcam yanıma. ancak anneyi sıcak tutmak cok önemliymiş sütünün bol olması için. bu sebeple kalın coraplarımızı da unutmayalım. 8)

09/17/2010 14:19:00

3 gecelik 3 pijama mı :S toplam 6 tane edıo bu kac gun kalmayı planlıosunuz kı hastanede ? ben 2 gecelık 1 pijama takımı koydum çantama..

http://www.burcuname.com/2010/07/23/yeni-dogan-ve-anne-icin-ihtiyac-listesi/
bu lınkte de yardımcı olabılecek bılgıler var ıstersenız..

09/17/2010 20:42:00

umarım hastanede uzun kalmam gerekmez ama tedbirli olmaya calısıyorum. yanımda olmasını istediğim bir anda eşimi şunu bunu al diye dısarı yollamak istemiyorum. kirlenme ve terlemeye karşı da yedek bulundurmak gerekli bence.

09/18/2010 08:32:00

Evet prophetic, ritalar'a katılıyorum, özellikle kanama, süt bulaşması gibi durumlarla karşılaşırız gibi geliyor. Benim iki anneler 3 pijama değil ama 3 gecelik bir de sabahlık/lizöz ya da hırkanın  hastane için yeterli olacağını söylediler. 

relax mode'dan göğüs altı fermuarlı bir gecelik aldım. 35 TL idi fiyatı. Kom'un gecelikleri 60-70 arası değişiyor. Uzun sabahlıktan hoşlanmadığım ve bir daha kullanamayacağım için pijama takımının üstüne yapılmış şık ince hırkası olan takımlar çıkmış. Benim gördüğümün markası marilyn idi.. 3'lü takımı 100-120 arasında bulabiliyorsunuz. 

Pijama takımı hastanede rahat olmuyormuş, onu ev için alacağım, üstündeki ince hırkayı da diğer sabahlıkların üzerine giyebileceğim bir renkte alacağım. Kemik rengi veya beyaz gibi. Bir de Kemeraltı'nda Artış diye bir markanın çok çeşidi var, ona da bir bakabilirsiniz. 

09/18/2010 13:24:00

netameli ben de zaten 3 takım koydum kendı cantama işte 2 gecelık 1 pıjama şeklinde, normal dogurmayı dusundugum ıcın 1 gun kalcaz hastanede ne kdr cok degıstırıcem kı yanı :) 6 cok fazla hıc 6 tane koyan duymadım da gormedım de, tabı kı tedbırlı olmak en guzelı..

bu arada ıstanbuldan olanınız varsa nerde dogurcaksınız merak ettım :)

09/18/2010 15:12:00

ritalar da ben de izmir'deyiz. Ben Egepol Hastanesi'nde yapacağım doğumu nasipse. Urla'da oturuyorum ve yolda doğurmayacağımı umuyorum tabi :) 

ritalar sen nerede yapıyorsun sahi? 

09/18/2010 16:40:00

Urla mı? Bitmeyen Şarkı :))

09/18/2010 17:30:00

evet sorma :) Kavak Yelleri'yle başlayan furya Bitmeyen Şarkı ile devam ediyor. Üstelik ben de oğlumun adını  Yaman koymayı düşünüyordum. Tabi diziden önce :)

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...