başarısız wc eğitimi

06/30/2011 15:40:00

29 aylık kızımla bezi bırakma çalışmaları yaptık 2 hafta çok güzel gitti taaki dedemiz bize gelene kadar 1 haftadır onlar evdeyken hiç lazımlığa gitmiyor hep altı ıslak durumda kıyafet değiştirmekten sinirlerim oynadı lütfen akıl verin bana acaba evde yabancı var diyemi bu tutum yoksa yine beze dönebilmek için mi yapıyor bunu çok kötüyüm

Ynt: başarısız wc eğitimi

06/30/2011 15:59:00

öncelikle kolay gelsin.ben bu aşamayı nasıl geçtiğimi blogta anlattım.Belki işine yarar
http://ilalveperisi.blogspot.com/2011/06/tuvalette-son-nokta.html

Ynt: başarısız wc eğitimi

06/30/2011 20:45:00

Deneyimlerime dayanarak soyluyorum bazi cocuklarda 3 yasina kadar bu is oturamiyor bir turlu...ya da gidip gelmeler olabiliyor. Derin kaka isini bir turlu benimseyememisti....Bence hic stres yapmayin, 2-2 bucuk yasinda bir sure cok iyi gidip ardindan geri adim atabiliyorlar...Cevremden duyduklarim ve kendi yasadiklarim 3 yas bu tuvalet icin donum noktasi gibi. Bence birak kendisi nasil istiyorsa oyle yapsin. Belki dedigin gibi evde dedesi oldugu icin gevsemistir:) cocuklar ufacik seylerden etkileniyorlar, hemen fikirleri tutumlari degisebiliyor... Sakin stres yapma, kendini uzme, emin ol duzelicek:) Sevgiler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...