NURTURİA'DAKİ KİTAP TAVSİYELERİ

<12>

Ynt: NURTURİA'DAKİ KİTAP TAVSİYELERİ

08/16/2010 19:41:00

- Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler ve serinin devamı olan 2 kitabı da çok tavsiye ederim. Ben tam da hafta hafta değil ay ay olduğu için çok beğenmiştim. Geçen sene bebeğinizin ilk yılı kitabından çok faydalandım. Bu sene de serinin son kitabını takip ediyorum. Bunlar çok kapsamlı örnek soruları olan esaslı başvuru kitapları.

- Benimle oynar mısın anne kitabı beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu kitapla ilgili www.haydioynayalim.blogspot.com adresindeki oyun bloguma bakabilirsiniz.

- Ferud'a ne yaptık kitabı iyi bir kitap olmkla beraber ağırlıklı olarak ayrılmış veya ayrılmak üzere olan ebeveynlerin yaptıkları hatalara ve çocukları üzerindeki etkilerine yoğunlaşan bir kitap. Yeni anne olmuş arkadaşların öncelikle okunması gerekenler listelerinin altlarında olabilir bence. Çünkü kitaptaki örnek çocukların en kçüğü 2,5 yaşındaydı yanılmıyorsam.

- Her ne kadar montessori annelerinin bloglarında çok fazla örnek bulmak mümkünse de ben Harika çocuk nasıl .... (T. Seldin) kitabını her an elinizin altında olması bakımından tavsiye ederim. Kitabın tarihinin eski olması önerilerin de eski olduğunu göstermez. Montessori yöntemiyle çocuk yetiştirmede hala 100 yıl önceki materyaller kullanılıyor çünkü. Belki  de ben internetten okumak yerine kağıt kokusunu tercih edenlerden olduğum için almanızı öneriyorum. Bir de Montessori'de her çocuk her aktiviteyi aynı yaş döneminde yapmıyor. Dolayısıyla bir süre sonra bloglardan takip etmekte zorlanmak veya bazı hoş aktiviteleri kaçırmak gibi durumlar olabilir.

- Bebek bakım sorunlarına mucize... (T. Hogg) kitabı kitaptaki yöntemlerin hiç biri kızıma ve bana uymadığı için tavsiye edemediğim ama bir çok arkadaşımın çok çok faydalandığı bir kitap. Arkadaşımdan alıp sadece bana gereken iki bölümünü okumuştum. İşe yaramamıştı.

- Benim naçizane fakat hararetle önereceğim kitap Susan Striker'ın Çocuklarda Sanat Eğitimi kitabı. Gerçek bir başvuru kitabıdır ve bence her annenin kütüphanesinde olmalıdır.

Ayrıca

- eğer piyasada bulabilirseniz Marshall B. Rosenberg'in Şiddetsiz İletişim kitabını,

- Osho'nun Çocuk - Kendin Olma Özgürlüğü kitabını  

- yazarını şu anda hatırlayamadım ama Çocuğunuza Verdiğiniz Gizli Mesajlar kitabını tavsiye ederim.

Sevgiler,

08/16/2010 20:00:00

vay süper. listeyi güncelleyeyim o vakit.

08/16/2010 20:04:00

- Bilinçli Bebek - Aletha j Solter .
- akıllı bebekler akademisi-DR.M.Semih Summak
- hoşgeldin bebek-Dr Erdal Köroğlu
- Çocuğunuzun ilk 6 yılı-Prof.Dr. Haluk Yavuzer
- Hamilelik,Doğum ve Bebek Bakımı - Ayşe Öner
- Harika Çocuk Nasıl Yetiştirlir - Tim Seldin
- 55 Öneri - Martin Stiefenhofer
- Mahallenin En Mutlu Yumurcağı -
- Annelik Sanatı - Adem Güneşli
- Bezsiz Bebek - Christine Gross
- Benimle Oynarmısın Anne - Pedegog Ali Çankırlı
-Özgüvenli Çocuk Yetiştirmenin 365 Yolu - Shella Ellison
-Çocuk Beden Dili
-Annelik ve Bebek Bakımı- Elizabeth Fenwick
-Doğmamış Çocuğun Gizli Yaşamı-Thomas Verny
-Bebek bakım sorunlarına mucize çözümler - Tracy Hogg

-Anne İş'te -Sabiha Paktuna Köksal
-Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?
-Çocuk Bakımı 'For Dummies' Meraklısına-Sandra Hardin Gookin ve Dan Gookin'den. 
-Your Baby and Child: From Birth to Age Five-Penolope Leach
-Çocuklarla Doğru İletişim- Sabiha Paktuna Köksal
-
Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler-Arlene Eisenberg
-Anne Adayları Nasıl Beslenmeli-Dr Zeynep Aydenk Köseoğlu
-Hafta Hafta Hamileliğiniz-Dr.Glade B.Curtis
-9 Ay 10 Gün-Dr Kağan Kocatepe
-Hamilelik Günlüğü-Ece Arar
-Anneliğe Güvenle Yolculuk- Prof. Dr. Selçuk EREZ
-Hamilelik ve Annelik- Ayşe K.Kozansoy

-Çocuk beden dili
-Freuda ne yaptık da çocuklarımız böyle oldu?
-Bir yaşındaki çocuğunuz büyürken
-İki yaşındaki çocuğunuz büyürken
-Yaşamın İlk 2 Yılında Çocuk Sağlığı ve Bakımı-prof dr gülbin gökçay
-Bebek Beslenmesi ve Bakımı-Dr Cihangir Ertekin
-Bebekler  İçin Acil Yardım Klavuzu-Prof dr Lawrence E. Shapiro
-
Şiddetsiz İletişim-Marshall B. Rosenberg'in
- Çocuk - Kendin Olma Özgürlüğü-Osho
-Çocuğunuza Verdiğiniz Gizli Mesajlar -Elizabeth Pantley
-Çocuklarda Sanat Eğitimi -Susan Striker
-

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
HAMİLELERE VE ANNELERE KİTAP ÖNERİLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...