Alerji doktoru

03/11/2013 09:04:00

Eskisehir'de onerebileceginiz bir cocuk alerji doktoru var mi? Kizim birkac sefer bronsiolit oldugu icin doktorumuz bir alerji uzmanina goturmemizde fayda olacagini soyledi. Onumuzdeki gunlerde oraya gelmeyi ve doktora da orda goturmeyi planliyorum.

Ynt: Alerji doktoru

03/11/2013 09:48:00

merhaba ben de bu konuyu araştırıyordum. tıp fakültesinde koray harmancı var. çocuk allerjisi bölümünde. ama ben ilk etapta acıbadem de gürkan bozan dan randevu aldım. tıp fakültesinde çok hırpalıyorlar çocukları da çekiniyorum açıkcası. acıbademden net bir sonuç alamazsak mecburen tıpa götüreceğim.

sizin kızınızın şikayeti nedir ? gıda allerjisi mi ev akarları allerjisi mi?

03/11/2013 10:01:00

Kizimin aslinda cok net bir sikayeti yok gida vb konularda benim gozlemledigim. Ancak gecen hafta 2 yasini doldurdu ve 4 kere bronsiolit gecirdi. Cocuk doktorumuz da bu kadar cok tekrarladigi icin belki altinda baska bir sebep vardir dusuncesiyle alerji doktoruna gorunmemizi tavsiye etti. Sizin oglunuzun sikayeti nedir?

Bu arada doktor onerisi icin tesekkurler...

03/11/2013 10:15:00

benim oğlum da 5. ayında bronşiolit oldu. ondan sonra da çok sık hastalandık. genelde 3 gün süreyle antıbıyotık kullndık. şuan orta kulak iltıhabı. 1er hafta 2 ayrı atıbıyotk kullandı . doktorumuz sanki hiç ilaç içmemiş gibi ,bir değişiklik yok dedi ve iğne verdi. bu kadar sık hasta olmasının nedenini sordum ev akarlarına karşı allerjisi vardır muhtemelen dedi.
bu arada verdiği iğneler penisilinmiş. herhangi bir test de yapmadılar. ve penisiline karşı da allerjisi çıktı. suratında kabarcıklar oldu. çarşamba günü kulağındaki iltıhap için kontrole gideceğiz. cuma günü de allerjisi için gideceğiz.

03/11/2013 10:16:00

bu arada bronşiolit olduğunda hastaneye yatırıyorlar mı evde mi tedavı oluyorsunuz?

03/11/2013 21:31:00

Oncelikle cok gecmis olsun... İnsallah bir an once iyilesir... Penisilin tehlikeli, ezbere vermesi kotu olmus bu kadar kucuk bir cocuga... Neyse ki kabarcikka atlatmissiniz...

Bronsiolitte hastanede buharla ventolin veriyorlardi, yatmamiz gerekmedi hic ama gecen seneki cok agir gecmisti ve cigerlerde ilhatab oldu ve zature baslangici dendi, o donem igne olmustuk ve gunde 3-4 sefer hastaneye tasinmamak icin nebulizator aldik. O yuzden su an evde uyguluyoruz ayni tedaviyi.

03/12/2013 08:57:00

bizde aynı tedaviyi uyguladık. çok geçmiş olsun. cuma günü gürkan beyle görüşünce izlenimlerimi yazarım.

03/12/2013 23:38:00

Tesekkur ederim, takip edecegim...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Eskişehirli Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...