1 aylık kreş maceramız

10/13/2011 17:18:00

Arkadaşlar,

Bugün tam 1 ay oldu irem kreşe başlayalı.Bu konuda endişeli anneler varsa ki en başta bunlardan biriydim.İnanın çok yersiz.İrem okulunu çok seviyor.Sabahları babaannesine 'hadi okula' diyor.Ve yaptığı resimler, hamurlar hepsi insana ayrı bir mutluluk veriyor.Biz şu anda yarım gün gidiyoruz.Evde yemek yerken çok nazlanır, okulda hepsini bitiriyor. Ayrıca konuşmasıda çok gelişti.Şimdilik iyi gidiyoruz umarım bu şekilde devam eder.Endişesi olanlar için belki yardımcı olur diye yazma gereği duydum.Hepimiz için hayırlısı olsun 

Ynt: 1 aylık kreş maceramız

10/13/2011 17:33:00

Maşallah İrem'e :)
aynen bizimkide öyle çok mutlu, konuşmasıda gelişiyor, şarkılar öğreniyor :)
Bende okulu yararlı bulanlardanım. Hemde bizim İrem'in sınıfında bir İrem daha var :D

Ynt: 1 aylık kreş maceramız

10/14/2011 05:58:00

mrb bizede haftaya 1ay olcak.2 yaş 2,5aylık oglum arkadaşları olmadıgı için iyi olcagını düşünerek kreşe başlattık haftada 3 ve tam gün gidiyor.ilk başta hiç aglamadı giderken servise biniyor bakmıyordu bile.sonra aglamaya başladı merdivenden indirirken okula gidemicem diyor.gelincede mutlugeliyor servisle geldim naptıysa anlatıyor konuşması,yemegi,uykusu,kardeşine davranışı herşeydegişti hayatımızda kreş sayesinde 1 ayda bile düzen ve plana girdi.kreşten içeri girdiginde aglayarak girmiyor hiç dedii ögretmenleri gayet iyi sorun yok yaşıtlarına göre daha iyi kavrıyor falan diyor.ama aklına geldikçe şuan bile okula gidemicem diyor.ayrıca orda tuvaletede gitmiyor sabahtan akşama kadar tuvaletini tutuyor bazen yani 3kez 1ayda altına yapmış oda dayanamadıgı için çok su içmiş.tuvaletler arasına ayı yogiden paravan yapmışlar buda onu korkutuyor.kapıyı aç içeri bile girmeden aglıyor.ben gittim bikez gösterim bak bişe yok diye yarım saate konuştum geçirdim çişini yaptı fakat agladı hadi bitti diye.eve gelince giitm ayıcıklı tuvalete diyo ama gitmiyo  2kez gitmiş oda ishal gibi olmuş onda.bizimkide böyle.eşimde çıksın diyobakalım isticekmi gitmeyi halleri degişecekmi diyo gitmekte istemiyor.eve yaptıggı faaliyetleri getiriyor odama asalım falan hadi diye çok seviniyor,eline saglık demeyi ögrenmiş ne yerse söylüyo su bile içse.aslında degişti ama neden se isstemiyor.bizmde böyle.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2 yaş kreş anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...