Özel Eğitim gereksinimi içinde olan çocukların eğitiminde teknoloji kullanımına nasıl bakıyorsunuz?

11/23/2012 13:49:00

Merhaba,
Yurt dışında özellikle otizmli, konuşma zorluğu çeken veya hiç konuşamayan, dikkat eksikliği veya cerebral palsy teşhisi konmuş çocukların eğitiminde tablet ve yaşlarına uygun uygulamalar kullanılıyor. 
Yapılan araştırmalar ve gözlemler sonucu, bu çocukların hayat kalitesinin kesinlikle arttığına ilişkin sonuçlar mevcut. Biz de, dünyada bu anlamda kullanılan ve türkçeye uyarlanabilecek veya türkçe olarak kullanılabilecek uygulamaları araştırıp, inceliyoruz. Bu konuda araştırma içinde olan ailelere ulaşmak istiyoruz. Bu konuda teknoloji kullanımına nasıl baktığınızı merak ediyoruz. Teknolojiyi kullanıp da çocuğunun hayat kalitesine olumlu düzeyde etkisi olmuş aileleri bir araya getirmek istiyoruz.

Ynt: Özel Eğitim gereksinimi içinde olan çocukların eğitiminde teknoloji kullanımına nasıl bakıyorsunuz?

11/23/2012 18:07:00

Hangi uygulamaları en çok kullanıyorsunuz?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Otizmli cocuklarin egitim hakki

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...