bira-patates

Ynt: bira-patates

06/01/2010 10:52:00

yahu şu ankarada okuyanların ankara sevdası bitiriyor beni. kocişi de getiriyim de bari katılsın size:)) o da hacettepeden mezun. hiç bitmez onunda ankaradaki mekanları ankara sevdası. istanbula göre ufacık yer ama nasılda çok mekan var. ya da çok mekan olmadığından herkes heryeri biliyor. ben ist okudum. özeniyorum valla ankarada okuyanlara. harbi ünv.li olmanın tadına varmışlar. bu arada komik bişey yıllarca ist karşılaşmadığım ist.daki arkadaşlarımla nasıl oluyorda tunalı hilmi de karşılaşıyoruz onu hiç anlamam:))
ay bi de şu muhabbeti vardır. sen bilmezsin ankaranın soğunu. iki kazak giyer üzerime 2 battaniye örterdim:)) o kadar soğuk mu gerçekten:))

06/01/2010 11:03:00

Ankara'yı severim, hem de çok severim. Sevgili hiç sevmez misal, has İstanbul çocuğu, deniz görmeden yaşayamaz. Bir de askerliğini orada yaptı, nesini sevsin :) Ben severim ama, hem de çok. İstanbul'da Ankara'nın 3 katı sürede yaşamışken, hayatımın büyük çoğunluğunu yaşadığım şehir yakında İstanbul olacakken, hala Ankara'yı severim. Güzel yıllardı, güzel zamanlardı. ODTÜ'nün payı çok büyük, okulum diye demiyorum, yaşanacak okunacak öğrenci olunacak en güzel kampüstür bana göre, başkasını tanımam :)))

06/01/2010 11:09:00

hah esra bir de bu var. çevremde bir sürü ankara fanatiği var ama en fanatikler ankara sbf mezunları(mülkiyeliler) ve odtülüler.  ben doğma büyüme istanbulluyum. aynen denzsiz yapamam. ayrıca ank soğuk ve kuru havasını da sevmem. ama asıl sevmediğim sanırım kocişin bensiz ankarada geçen o anlatmakla bitmek bilmeyen güzel günleri:) pek kıskanırım ankarayı bu nedenle;))

06/01/2010 11:11:00

ankaralıların birde pilli bebek gurubu var. ankarada hangi barda çıkıyordu ayol adını unuttum.
allahtan ist.a da geliyorlar artık.
istanbuldaki tüm konserlerine gittik yani. sırf güzel ank günlerini anmak adına.
dur bi de ne diyorlardı. yaşa nur ol var ol gibi bişey:))

06/01/2010 11:15:00

pilli bebek sakarya'da SSk hanındaki barda çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Çok salaş ama güzel bir yer:)

06/01/2010 11:19:00

Soğuğu pistir ya, ondan hiç haz etmezdim bak :) Hele bir de böyle yüzünü keser ince ince. Hayatımın pantalon içine külotlu çorap ve atlet/fanila giydiğim tek dönemidir o dönem, hatırladıkça üşürüm. Bir de gitmişim Ege'nin bağrından, nasıl zor gelmişti ilk yıllar. Yurtlar bölgesinden bölümlere giderken stadyumun yanından geçen bir yol vardır, g.t donduran boğazı derdik biz oraya. Elim ayağım dolaşırdı birbirine soğuktan.

Evet var bizde öyle bir Ankara'yı ve okulunu sevme fanatikliği. Kendi içimizde ama. Kıyaslamak, ya da benim okulum seninkini döver tarzında bir şey değil. Kendi kendini sevmek, çocuğunu sevmek gibi :) Sevilmeyecek gibi değildi ama Tunam. Sen de severdin bak valla :))

06/01/2010 11:22:00

Pilli Bebek'e ben mezun olduktan sonra kardeşimin devrede yetiştim, master yapıyordum ilk sene, gidip gelirdim Ankara'ya, okula bir uğranır, hocalara, asistan kalan tayfaya, okulu uzatanlara cee yapılır, sonra toparlanılır akşama ver elini SSK hanı, o dönem orası meşhurmuş :)

Uzun yıllardır gitmiyorum yaa.. En son mezunlar gününde 10 sene altınını almaya gitmiştim. Yaşım da çıkacak birazdan :P

06/01/2010 11:35:00

dur bir hesapladım ben ünv mezun olalı da 9 sene olmuş:((
kesin esracım severdim. diyorum ya ben bu tutkunluğa özeniyorum valla.
6 aylık hamileyken ist taksimde mask barda konserine gittik yahu kocişin hatrına.
bir de kadıköy shaft barda çıkıyorlar arada.
2-3 ankara mezunu bir araya gelmesin yani. gözler ayrı parlıyor:))

06/01/2010 11:49:00

kız kardeşim geçen yıl bir odtülüyle evlenerek ankaraya taşındı malasefki ankaray'ı hiç sevemedi ve sanırım sevmeyede niyeti yok..sadece havasının kuru olmasını seviyor :) güzel de bir çevresi oldu ama  ı ııhhh..
esra benim eşim odtülü değil ama sutopu oynadığı yıllarda odtu havuzuna deplasmana giderlerdi anlata anlata bitiremezdi böyle bir üniversite olamaz diye. bende geçen yıl yeni türkü konserine gittim odtude ve bayıldım tabikide..

umarım kardeşiminde siizn gibi güzel anıları olur ankarada

06/01/2010 12:02:00

aslında ben de ankara'yı pek sevmem, yani açmak gerekirse denizden uzak olmak bana pek yaramaz, ama benim için ankara'da olmanın en güzel yanı ODTÜ idi, ve tabiki üniversiteli olmak, nerde olursan ol güzel şy üniversiteli olmak, Ankara'da daha da doya doya yaşanıyor. Gerçekten tam öğrenci kenti Ankara. Selam olsun burdan oralara:) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...