bira-patates

Ynt: bira-patates

06/01/2010 12:15:00

Evet öğrenciyken orada olunca daha çok seviliyor galiba. Yani şimdiki halimle Ankara'da mutsuz olabilirdim gibi geliyor. O yıllar çok güzeldi ama onun hatırına severim ben Ankara'yı, böyle apayrıdır yeri. Git yaşa desen yaşayamam ama bu saatten sonra. Ben mezun olur olmaz 15 gün içinde İstanbul'a geldim, elimde bir bavul. İşe başlayacaktım ve ev filan bulmam gerekiyordu. ODTÜ bitince, kalamadım oralarda. Kabuğumdan çıkmış gibi hissetmiştim. Yuvadan uçmuş kuşlar gibi. İlk bir yıl hiç sevemedim bu şehri, biraz da bu ayrılık sendromu, gerçek hayat, herşeyin bitip, yetişkin olma yolunda atılan ilk adımların sancıları vs. vs. yüzünden. Master yapsan da doktora yapsan da olmazdı eskisi gibi, bir kere büyüyorsun, o eski naifliğin kalmıyor hayata dair.

Geçenlerde facebook'da kardeşimin devreden elemanlar bahar şenliğinde buluşmuşlar onların fotolara bakıyorum, kardeşim dediğim de eşşek kadar adam zira, yani onların tayfa da ununu elemiş eleğini asmış çoktan, neyse, fotoğraflara bakınca bir tuhaf oldum. Şenlik ortamı işte, bilirsiniz, her yerden enerji, neşe, gençlik, umarsızlık, deli-kanlılık fışkırıyor. İçimden dedim ki "evet güzelim sen artık orta yaşlı olmuşsun". Sahi ne güzel günlermiş, hatırladıkça içi ısınıyor insanın :)

06/01/2010 14:18:00

Konumuza dönersek:)

Ben dün mekanın önünden geçerken oradaki garsona sordum rezervasyon gerekir mi diye. Hafta içi rahat yer bulursunuz dedi, gerek yok dedi. Ama arzu ederseniz ben rez yaptırayım. kaç kiş olduk ki, dur bir sayayım.

Yasemin_ekin,
sedaaydın,
ozguranne,
esraozlem,
Tunam10,
nzrm (???),
Torakana,
EsraEA (???),
AycaEvrim,
Sinem (???)

Mekanı tavsiye eden kişi olarak kendimi sorumlu hissettim biraz, umarım memnun kalırız. Amaç bira-patates zaten dimi?

Mekan Inonu Caddesinde, trafik akış yonünde giderken, Bayar Cad. sapağına gelmeden hemen önce sol kolda. Bugün akşam üzeri önünden geçerken adresi bir kontrol edeyim.

06/01/2010 14:19:00

Kim orta yaşlı olmuşşşş? hahaytttt. Ben Ela ile yaşıt hissediyorum bazen:) Onunla bi daha üniye de giderim Allah bilir:)

06/01/2010 14:26:00

yasemin ben bir arkadaşımla gelecem muhtemelen. Yeni hamiş kendisi de. Nurturia cemaatinde yeni:)) bir de sigara muhabbetini sorsan ve sigarda içilmeyen kısımda oturmayı (eğer arkadaşlar için sakıncası yoksa) sizden rica etsem ne dersin.

06/01/2010 14:33:00

ben de gelmeye çalışacağım ;)

06/01/2010 14:35:00

Üff ne güzel ya.Etkinlik deyince atlayasım geliyor ama saat ve bira konsepti uymuyor.Hadi birayı darkla falan atlatırız da 21:30 geç bir saat benim için.Biraz daha erken başlayan etkinliklerde görüşmeyi çook isterim kızlar.

06/01/2010 14:36:00

21.30 da mı buluşulacak

06/01/2010 14:45:00

Adresi:

İnönü Caddesi No:27 KOZYATAĞI-İSTANBUL
http://www.mekanist.net/showprovince.aspx?id=94" rel="nofollow">Kozyatağı, http://www.mekanist.net/showcity.aspx?id=34" rel="nofollow">İstanbul

Telefon:

0216 360 84 65

Web:

http://fbeercafe.com/" rel="nofollow" target="_blank">http://fbeercafe.com
ya ben bu arada aradım bahçede sigara serbestmiş. içerde içilmiyormuş. bir de rez yaptırılsa iyi olur dediler. sigara olayı bizi bozar gibi. siz kararlaştırın. bahçede oturcaksanız biz bu seferlik katılmayabiliriz.

06/01/2010 14:47:00

İçeride oturalım hep beraber kakara kikiri yapalım, sigaralar gerekirse kapı önünde içilir. zaten yarın yağmurlu olursa bahçede oturamayız büyük ihtimal.

06/01/2010 14:54:00

hey gidi odtülü günler hey..biz ankara'dayız. her hafta sonu hava güzelse odtüye gideriz ama eskisi gibi değil be..öğrencilik başka. o günleri ben de çok özlüyorum:)
sakal, kıtır, sakarya,.. yıllar oldu gitmeyeli.
muhabbeti geriye mi çevirdim:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...