Erciş'e çocuk kütüphanesi;

11/15/2011 12:12:00

Burada bahsettim fakat bloga erişemeyenler için;

Geçtiğimiz Cuma;  İpek Özbey, Twitter'dan bir haber duyurdu; Akşam gazetesi, Erciş'te bir çocuk kütüphanesi kurmak istiyormuş...

Uzun zamandır bu kadar mutlu ve heyecanlı hissetmemiştim kendimi. Twiti okur okumaz ne yapabilirim diye düşünmeye başladım, zira benim en keyifli olduğum zamanlar kitap okuduğum zamanlardır, hayatımın en kötü geçtiği günler ise, en çok kitap okuduğum zamanlar... Biliyorum ki, o anda yaşadığın kötü duygulardan seni alıp çıkartacak, masallara, mucizelere inanmanı sağlayacak, hayata tutunmanı, umut etmeni sağlayacak bir şeydir kitap...

Bu sebepledir ki; oğluma kitap okumayı öğretmeye çalışıyorum. Bu sebepledir ki benim "kitap bütçesi" denen bir bütçem var. İlk olarak bu bütçeyi kullanıp kendi adıma bir şeyler yapmak, katkıda bulunmak istedim fakat böyle bir şeyi duyarsam durunamam ki ben... Daha fazlasını istedim tabii ki, daha çok kitap, daha çok çocuk demek, daha çok çocuğa umut demek...

Ne yaptım peki?

Kipitap';ı bildiniz mi? Çocuk kitapçısıdır. İrtibata geçip durumu anlattım ve tam da tahmin ettiğim şey oldu, yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler ve şöyle bir kampanya desteği (kampanya yancısı oldum bu günlerde) yapabiliyoruz artık

Kipitap'tan istediğiniz çocuk kitaplarını alıyorsunuz, Adres kısmına:

ERCİŞ ÇOCUK KİTAPLIĞI KAMPANYASI
Akşam Gazetesi
Merkez Efendi Mahallesi, Davutpaşa Cad. No: 34 Topkapı

yazıyorsunuz, sonra sepetinizdeki tutarın 6,5 lira eksiğini ödeyerek (Kargo ücreti alınmayacakkampanyaya dahil oluyorsunuz

Çocuk kitapları biraz pahalıca ama tek bir kitap bile alabilirsiniz, bir çocuk, bir yetişkin demek çünkü...

Ynt: Erciş'e çocuk kütüphanesi;

11/15/2011 12:16:00

Elimizde olan ama cocuklarımızın artık ilgilenmediği kitapları yollama imkanı yok mudur Nehir ?

11/15/2011 12:17:00

Tamam :)

11/15/2011 12:17:00

Var tabii ki aynı adrese gönderebilirsin.

11/15/2011 13:53:00

Çocuk derken ilkokul çağı anlamında mı yoksa okul önceside dahilmidir buna?

ben geçen haftasonu bir yer keşfettim ve oradan inanılmaz uygun fiyata (tanesi 3-5 lira gibi) çooook güzel kitaplar aldım oğlumun yaşına uygun (2 yaş) hepsinide çok severek okuyoruz şu anda ama fazla sayıda aldığımdan bir kısmını gönderebilirim.

11/15/2011 13:55:00

Her türlü çocuk/genç kitabı kabul ediliyor Nihal.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...