size ve çocuğunuza çevrenizdeki insanlardan gelen tepkiler nelerdir?

10/03/2011 15:43:00

eymen doğduğundan beri hep iştahsızdı,ilk ay çok güzel kilo aldı,sonra emmeyi yavaş yavaş azalttı,az kilo almaya başladı,3. ayı bitincede bıraktı emmeyi,zaten 3. ayda uykudan uyanırken emiyordu başında bekliyordum istediği zamanı kaçırmayayım diye.2 ayda sağdım.buarada bana hep,sütün yaramıyor senin,sütün yok senin diyorlardı,ifrit oluyordum cevaplarını veriyordum ama cahille uğraşmak zor:S sütün yaramıyor diyenler mamadada kilo almadığını görünce,pişman oldular sütün vardı emmediye döndü olay.velhasıl eymen hep zayıftı zaten ben onu böyle kabul ettim ama görümcemin bebeği ile eymenin arasında 1 gün var,o kilolu eymen zayıf olunca,eymenin zayıflığı dahada çok belli oluyordu,insanlarda tabi hep bir kıyas,ayy şuna bak bu zayıf cümleleri kullanılıyordu.(evet zayıf nolmuuşş diyip dalasım geldi hep)şimdi ek gıdadayız bazı dengesizlerde yemek yedirmeyi bilmediğimi falan düşünüyor,hoş kendi çocuklarınada kendileri bakmıyor ya neyse.bu grubu kendim için açmış gibi oldum,içimi dökesim geldi:)sizlere neler söylendi güzel anneler?

Ynt: size ve çocuğunuza çevrenizdeki insanlardan gelen tepkiler nelerdir?

10/03/2011 16:35:00

bu aya kadar masal genel olarak iştahlı bir bebekti,kilosuda hep üst sınırlarda geziniyordu,ama bu ay hafif bi soğuk algınlığı dişler,dikkat dağılması vs derken derken iştahı çok azaldı çok moralim bozuluyo yapıp dökmekten yasadığım çevre genelde mama karsıtı insanlarla dolu gercekte  tınmıyorum yorumlarını ama onlarakalsa mamayı gizli saklı almam falan gerekecek hergün birileriyle didişmekten yo-rul-dum !

10/03/2011 16:37:00

sadece eskı kafalılar ve cahıller obez bebek sever malesef,kızım persentıl egrısıne göre normal kıloda olmasına rağmen çok zayıf dıyenler oluyor,ama genelde yaşlı yada bilinçsiz ınsanlar dıyor.o yüzden ben de aynen tın dıyorum=)
   kıloya fazla takmayın,yeter ki saglıklı olsun...

10/03/2011 19:50:00

süper demiş:)

10/03/2011 22:22:00

valla benim kzım kilo olarak normal.yiyorda kv , görümce ve babasının kızıma habirem bişeyler yedirme çabası deli ediyor beni.onların hoşuna gidiyor ama dikkat etmeleri gerektiğini tuzlu, salçalı acılı şekerli şeyler verilmemesi gerektiğini defalarca söylememe rağmen az verdim, ne olur ki şu kadarcık şeyden, demelerine uyuz oluyorum..

10/04/2011 02:58:00

Bizde tersi soz konusu. Cem 25 persentil kiloda gidiyor yurumeye basladigindan beri. Kusan filan cok sorunlu degil ama istahsiz... Agzina tikistirarak yediriyorum. Oysa kv basta cevremdekiler cemin cok istahli ve tombik oldugunu dusunuyor. Esim sorunlu derecede zayifmis, hep kusarmis. O yuzden sanirim benimkini toroman saniyorlar. Saglik sorunumuz olmadigi surece ustunde durmuyorum. Obez olacagina biraz zayif olsun :)

10/04/2011 04:25:00

ayyy ne kadar zayıf .... ama artık takmıyorum çok şükür sağlıklı önemli olanda bu benim için

10/04/2011 06:28:00

iranon çok güldüm,iyi cevap vermiş eşin:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
iştahsız çocuğu olan anneler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...