Öğlen Menüsü

Ynt: Öğlen Menüsü

10/15/2011 09:57:00

Çorbanın tarifini ben de iremegeden almıştım.harika birsey oldu..:))

10/15/2011 10:14:00

Peki tam tahilli ekmek tarifi istesem cok mü olurum irem?..

10/15/2011 10:20:00

Bizim bugünkü ögle menümüzde domates, irmik, kabak, patates püresi (malzemeleri yoğunluğu çoktan aza göre sıraladım)vardı.Tabi zeytinyağı bir de. Püre demeyeyim çorbaya daha çok benziyor. Çok güzel yediler acıkmışlarda ondan mı bilemiyorum 

10/15/2011 10:33:00

Berrak Canım bem çatalla da esmıyorum.o da Demir sonuçta.ben sebze purelerini elimle bastırarak eziyorum.ve icinde kocaman parçalar bırakıyorum.zaten cok yumuşak rahatça yiyor.ama asla rondoya da karsı değilim.sonuçta herseyi elimizde ya da çatalla ezemiyoruz.plastik rende yi cok kullanıyorum ben tupper denen seyin.

10/15/2011 11:14:00

katılıyorum iremege..benim oğlum da 6.ayın sonundan itibaren çiğniyor:)

ben oğluma ne ezilmiş ne rendelenmiş ne bilmem ne olmuş:) püre hiiiç veremediM:) ÇORBA desen keza..küçük adam ille çiğneyecek.her öğün ekmek bebek kurabyesi poğaçası vs yiyoruz.ben de ona göre dengelyorum.yanında protein,sebze ,et vs ..

günlük menü hazırlıyorum ona göre..

10/15/2011 11:48:00

ben 4.ayın ilk günü başladım.5 aya başladığımızda artrık lop lop yutuyor ve boğazına kaçarsa öksürüyordu..6.ayda artık olayı bitirdik.artık doymak için yiyoruz.çünkü ekgıdayı biberonunu savdiği kadar seviyor..:)o yüzden biz artık öğünlerdeyiz..formül sütlerle hazırlanan çorbalar falan da yapmıyorum eskisi gibigayet sulu sepken,pirincli şehriyeli gidiyoruz.eline domates,salatalk falan veriyrum.soğuk soğuk dişini kaşıyo..:)

4 aylıkken gectk, ek gıdaya ilk haftalar dışında hep pütürlü verdim ben.dökmesine sacmasına karsımadım şu an eliyle yiyo bi çok şeyi gecen hafta koca bir dilim kek yedi,suyunu bardaktan içiyor,bişeyler basardığını görmek mutlu ediyor beni,geldiğimiz noktada masal sewmiyor püre kıvamlı şeyleri illa ekmek, vs bi şey yemeli yanında

4 aylıkken gectk, ek gıdaya ilk haftalar dışında hep pütürlü verdim ben.dökmesine sacmasına karsımadım şu an eliyle yiyo bi çok şeyi gecen hafta koca bir dilim kek yedi,suyunu bardaktan içiyor,bişeyler basardığını görmek mutlu ediyor beni,geldiğimiz noktada masal sewmiyor püre kıvamlı şeyleri illa ekmek, vs bi şey yemeli yanında

10/15/2011 11:52:00

irem ben onu sadece pirinç unuyla yapmıştım.içine bebe bisküvisi koymuştum.acaba devam formülle mi yapsam kii..

10/15/2011 11:52:00

ahh aishwarya :SSS hiç sorma :) ben de senin gibi çok hevesliydim ilk aylarda :S azmimden kaybetmedim ama yalpalıyorum:)) ama senin bebişin maş. seviyor tatları anladığım kadarıyla..

ilk aylar sadece tarhana içti:) şimdi onu da içmiyor..

ben bildiğin yemek yapıyorum. kabak kalye;kıymalı karnabahar ,ıspanak vs vs.ezip ekmekle veriyorum.zaten haftada 2  3 kere balık yiyoruz artık.şükür onu sevdi !! :))

hç mama vermiyorum.

günde bir su bardağı kadr yoğurt veriyorum.

pirinç unu muhallebisi veriyorum.irmik lapası vs sevmedi. ama içine karıştırıyorum biraz yine de.

kuru kayısı haşlayıp ezip katıyorum.ceviz fındık badem kabak çekirdeği (ufalayıp) katıyorum

meyveyi file ;dilim hep denedim almadı:Skavun sevdi dokundu:) incir sevdi ağır dedik vermedik>)

şimdi kış meyvelerinden umutluyum mandalina emiyoruz:S

yumurta için de omlet tavsiye edebilirim :=) fırında.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...