Öğlen Menüsü

Ynt: Öğlen Menüsü

10/15/2011 11:53:00

berrak pirinç ve mamayla yapılan bi muhallebi tarifi verdi doktor şu an emziriyorum bitince bulup yazayım

10/15/2011 11:56:00

yanlış yazmıışım.sadece su ile yaptım pirinç unu muhallebisini.bu sefer de süt ile deneyeyım seninki gibi..

10/15/2011 13:08:00

berrak mısır ununu yada irmiği az tereyağıyla ceviriyorum içinede kuru meyveleri haslayıp suyuyla ekliyorum üstünede sevgili dostum pekmez aradada ceviz,bide yine hasalnmış kuru meyveyle bisküviii,birde kek yapıyorum masal kuşa sütle ıslatıp veriyorum,yine kuru meyve,ceviz,havuç vs ilaveli şeker yerine pekmez koyuyorum

10/15/2011 13:08:00

berrak mısır ununu yada irmiği az tereyağıyla ceviriyorum içinede kuru meyveleri haslayıp suyuyla ekliyorum üstünede sevgili dostum pekmez aradada ceviz,bide yine hasalnmış kuru meyveyle bisküviii,birde kek yapıyorum masal kuşa sütle ıslatıp veriyorum,yine kuru meyve,ceviz,havuç vs ilaveli şeker yerine pekmez koyuyorum

10/15/2011 13:14:00

ancak yazabiliyorum berrak kusura bakma
1 su bardağı su 3 tatlı kaşığı pirinç unu kısık ateşte 10-15 dk pişirilir ateşten indikten sonra 6 ölçek formül mama eklenir.bizim tarif bu tabi daha denemedik :)

10/15/2011 13:15:00

Biraz önce kabak ve taze fasulyeyi buharda haşladım. İçine bir çay kaşığından az tereyağ koydum. Rondo ettim. Çok katı olunca azıcık sebzenin suyundan da ekledim. Eh idare eder bir tat, tuzsuz olunca bir şeye benzemiyor :(

Berker 6-7 bebek kaşığı yedi. Üstüne 5 bebek kaşığı da su içti. 

Yazan: Berker 10 bebek kaşığı ek gıda alınca parti verecek anne!

10/15/2011 13:31:00

berkerde öykü gıbı desene :) burada yazılanları hayranlıkla okuyorum demek kı bazı bebeler sevıyolar yemeklerı benımkı 2 kasıktan sonrasını puskurtuyor yaptıgım muhallebıler meyve purelerı corbaları anneyle baba paylasıyor...

10/15/2011 14:06:00

yağ çay kasığıyla,cevizde haftada 1 tam ceviz yiyor,düşün ne kadar koyuyorum,pekmezi de suyla seyreltiyorum

10/15/2011 14:06:00

yağ çay kasığıyla,cevizde haftada 1 tam ceviz yiyor,düşün ne kadar koyuyorum,pekmezi de suyla seyreltiyorum

10/15/2011 18:36:00

Konuyu değiştirmiş olacağım ama sabah aklıma takılmıştı soramamıştım. Yulaf ezmesini nereden buluyorsunuz arkadaşlar?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...