Öğlen Menüsü

Ynt: Öğlen Menüsü

10/16/2011 06:42:00

Berrrakcim yulafi normalde ben çok tüketirim.evde hep yulaf bulunur.omletlere katarım.sutle bulamac yaparım.ama en güzeli bir gece dolapta bekletince severim kendim icin.yulafi rondoda çekip meyvelerine ve çorbalarına koyabilirsin.

10/16/2011 07:34:00

Ben kendime oyle hazırlıyorum.ama daha hamileyken bir yerde okumuştum nerde hatırlamıyorum yalan olmasin aksamdan annesutunde bekletiyolarmis diye.bulursam atarım yine.teo ya ben hep hipp elma yulaf karışımı verdim.daha kendim hazırladığımı vermedim.evde var.bir ara yapıcam ama birşeyleri fazla kaciririm zarar veririrmi diye korkuyorum iste.

10/17/2011 09:21:00

Ben sebzeleri fazlaca suda haşlayıp çorbadan biraz kıvamlı olacak şekilde veriyordum. Burda püre veriyoruz gibi yazılınca deneyim dedim biraz da süt eklememe rağmen yemekte zorlandılar.

10/18/2011 08:23:00

bugünkü yemeğimiz domates, fasulye, maydanoz, pirinç, patates püresi

10/18/2011 11:22:00

hey maşallh :))

10/18/2011 14:21:00

Canım aktarlarda da bulabilirsin diye düşünüyorum.gerçi ben yıllardır yulaf kullanan biriyim artık alıştım elimle koymuş gibi bulmaya.metro gross marketlerde var.

Eti lifalif var mesela..en çok tercih edilen odur.ben hahne kullanıyorum.

Ancak kullanıma gelince ben hep baslarda hipp organik elma yulaf verdim.sonuçta beslenme uzmanlainin hazırladığı test edilmiş bir şey varken direkt yulafi vermek oranını bilmeden bebeklerin bağırsaklarında sorun yaratabilirmi diye düşünüyorum.evde o yüzden her daim hipp yulaf elma karışımı vardır.

Tabi ki evde çekilmiş yulafim meyvelerine ve mamalarına ekliyorum.

Ben et olayında daha hashas oldum.hiç vermedim değil ama beslenmesine birden sokamadim.yarın et gunümüz ..gözümüz Aydın...:)

10/18/2011 15:20:00

İrem geçicidir diye düşünüyorum :( gecmis olsun :( olsun memede olsun zaten meme en iyi besleyici.

Berrak çekmeni tavsiye ederim.hem muhallebilerde falan ck güzel oluyor.bir kasik irmik bir kasik cekilmis yulafla icine de meyvelerle harikalar yakalaniyor.:)sindiremezse kaka ile çıkarken belki canını yakar diye düşündüm ben ogluma verirken.ek gıda pisik tetikleyiciymis..o yuzden yormak istemiyorum kaka olayini. pancake tarzı yaparken kendimize de toz yapıyorum.çok keyifli ve kullanımı her şey icin daha kolay.

Nilda inşallah eti sever...umutluyum bu konuda...:)eti hiç haslamadan atsam corbasiyla kaynasa olur mü?ya da kiyma atsam beraber haslansa?

Bir de mesela griple cocuğa yumurta verilmez derler, ya da Demir takviyesi ateşli donemde verilmez derler?mesela hastalıkta beslenme önerileri başlığı harika olur

10/20/2011 19:37:00

Balkabağını püre olarak da verebilirsin sütlü falan yada muhallebiye katabilirsin tabi haşladıktan sonra.

10/20/2011 19:48:00

Şimdi gördüm berrakcim.zencefilli kurabiylere bayılsam da zencefil yararları kadar zarar da getirebilir.çok güçlüdür.tv de dinlemiştim.mide bulantisina iyi gelse de mesela hamilelere önerimize çok miktarda oranda.zaten benim norolojik ilaçlarım nedeniyle kullanmamam gereken bitkilerden biri.zencefilli cikolatali muffin yapardım çok.bunu öğrendiğimden beri yapmıyorum.:(((

10/20/2011 19:50:00

Ya yone bir sürü yazım yanlısı olmuş.ben yapmıyorum bunu.:( telefonun otomatik kelime turetme zimbirtisi...pofff.ama siz beni anladınız biliyorum.( önerimize = onerilmez)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...