Öğlen Menüsü

Ynt: Öğlen Menüsü

10/20/2011 19:53:00

Süt derken devam maması  dedim. Balkabağı çorbasını nasıl yapıyorsun? Zahmet olmazsa yazar mısın?

10/20/2011 19:56:00

ben irmik ve patatesle hasladım,pişincede dewam sütü ekledim pek burun kıvırmadı

10/22/2011 11:11:00

kızlar ben bugun tavuk suyuna tabı yarısı tavuk suyu yarısı su ıle pırıncı pısırıp nısasta ıle kıvam verıp bıraz da lımon sıktım gusel oldu ama verıp vermmekte kararsızım agır gelır mı ne dersınız?

10/22/2011 13:03:00

dr um önce kırmızı et sonra beyaz et dedi bize 6. ayımız bitti hala et yedirmedim,çorbalara bende devam sütü koyacaktım vazgeçtim çorbayı çorba bilsin die düşünüyorum,

10/22/2011 13:04:00

nıhayet öykünün de sevdıgı bır corba cıktı cok ısteklı yedı ve yer yeemez uyudu ohh beaa :)) ben mamayı bırtek kahvaltıda kullanıyorum

sımdı sırada tavuk suyunda pısırılmıs sebzeler var ıns onları da ıcer yoksa babası gıbı hıc sebze yemıcek bu kız...

10/22/2011 13:06:00

arzu ben kıymalı tarhana yaptım sevmemıstı kı ben bayılırım bıde tavuk suyunu denemek ıstedım corba ıcıremedım 1 aydır o yuzden ben yokken 1 öğun arı mama yıyor onu yemesındense corbva ıcmesı daha ıı olur

10/22/2011 18:24:00

ben baslayalı bır ay oldu berrek 4. aydan 5. aya gecerken hıc kılo almadıgı ıçın acele ettık drun tavsıyesıyle tabı basta 1 2 kasıkla ama öyku hala 1 2 kasık yıyor yogurt nedenedıysem yedıremedım corbalar daöyleydı ama tavuk suyunu sevdı 3 4 gun arayla yap dedı drumuz bu arada 3 gun sonra 6 aylık olacaz:))

10/22/2011 19:29:00

oğlum ilk kez sebze yedii:))))) patates rendeledim havuç ve içine biraz da kaşar rendesi .. biraz taze soğan ufak ufak çintiklenmiş :P kimyon ve nane :) top yapıldı minik minik.fırında pişti:) afiyetle yendi:)

11/13/2011 10:59:00

Öğlen Öğünü için Bal Kabağı

Bal kabağı+kavuç+kabak düdüklüye konur, üzerine irmik serpilir, bir bardak suda (düdük öttükten sonra) 8 dk. pişirilir. Sonra (ister elinizle, ister çatalla ya da benim yaptığım gibi rondoda) ezilip miniğe yedirilir :)

Afiyet olsun:)

11/13/2011 11:10:00

afiyet olsun miniğe :)

Biz dün mercimekli mantı yedik sarmısaklı yoğurtlu. Kendimize süerkli yoğurt çorbası yaparız yapınca onlara da yediriyorum. bugün de kabak dolması yapmıştık onun içinden yicekler kalkınca

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...