"Amaan bu uzmanlar da çok biliyor!"culuk

<12>

Ynt: "Amaan bu uzmanlar da çok biliyor!"culuk

07/12/2010 22:23:00

Olaya biraz söyle bakmak gerek sanki. Kırk yılın bası arkadaşlarla çıkmışken bir bira içip sigara yakmakla, düzenli alkol sigara tüketmek arasındaki fark gibi. Evde yemeği tuzsuz hazırlayacaksınız, dışardan yerken aldığı bir lokma varsa onun içindeki tuza takilmayacAksiniz. Uzmanlar genel ilkelerden bahsediyorlar. Uyabilirsiniz, uymayabilirsiniz. Uymadığınız oranda zararı artıyor. Bir iki genel uygulamaya dönüştüğünde sorun var. Yine çok dar zamanda 10dk tv acmakla her gün düzenli olarak işletmek arasındaki fark gibi. Uzmanlara yaklaşımım su sekilde. Okudugumu bir kaç kaynaktan dogrulamaya çalışıyorum önce. İkincisi doğru anlayıp anlamadığımı anlamayacalisiyorum. Genelde basitlestirip sloganlara indirgeme eğilimi oluyor çünkü. Biri geliyor bilmemne kanalında izledim hedehod cokzararliymis diyor. Kim dedi, hangi durumda dedi, söyleyen kisi ısinin ehli mı, basını sonunu izledin mı. O kadar cok parametre var ki. Normal hayatımızda da oyle degil mı. Bir doktor ameliyat şart diyor, 3 doktora daha gidiyorsun. En uzmanı ariyorsun. O da yeterli değil çünkü ekoller var. Ameliyatı son care gören var, ilacı minimum veren var. Kendi bilgilerine, risk alabilme durumuna, isin ciddiyetine, hayat felsefene vs göre güveneceğin birini seciyorsun. Aman çok biliyorlar bana göre haksızlık içeren bir laf. Ama başka bir ekol vardır, ya da o bilgiler curutulmustur, yeni arastirmalar vardır. Hiç mı hiç cocuğuna uymuyordur başka. Acalya özetlemiş. Anlaşamadıkları noktalar olsa da anlastiklari noktalar da az değil bence. Selamlar

Ynt: "Amaan bu uzmanlar da çok biliyor!"culuk

07/13/2010 06:49:00

Çocuk bakımıyla ilgili çok fazla bilgi bombardımanından sıkılıyorum ben.Sonuçta tıbbi bir konuysa,çocuk doktorumuza soruyorum.Diğer yaşamsal,davranışsal konularda ise kendi sezgilerimiz ve nurturia anneleri var:) İşin doğallığından koparılmaması gerektiğini düşünüyorum .Ama tabii ki ciddi problemlerle karşılaşırsam konunun uzmanlarına ulaşmaya çalışırım.Bu konuda kendini ispatlamış, bir ya da birden fazla uzmana ulaşmaya çalışır,internette de biraz araştırma yaparım.
Basına kesin bir güvensizlik duyuyorum.Ciddi programlar dışında,basında çıkan hiçbir uzman görüşüne güvenemiyorum. 

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...