artık yapabiliyoruz

<123>
01/25/2011 12:52:00

benim pıtırcık artık eline aldığı bir şeyi attı deyince kutusunun içine atıyor.sonra al deyince içinden alıyor tekrar içine atıyor.elindeki bir şeyi bana ver deyince uzatıp veriyor.buraya gel deyip çağırınca dönüp geliyor.çekmecelari aç kapa oyununu çok seviyor.ama eli sıkışacak diye korktuğum için cısss öğretiyorum.her seferinde olmasa da kısmen cıss duyunca bırakıyor.fışş fışşş kayıkçı oynuyoruz .fışşş fışşşı duyunca kendini ileri geri hareket ettiriyor.

Ynt: artık yapabiliyoruz

01/25/2011 20:31:00

gel gel yapiyor elleriyle ve gel gel diyor :)
alkis diyince bacaklarina vuruyor
tutunup ayaga kalkiyor, siraliyor
tek elden tutunca yuruyor
emekliyor, hatta eline bir araba veya top alip onu atip pesinden ev boyunca emekliyor
oturup arabalariyla oynuyor, suruyor.
iki topu birbirine vuruyor
toplarla oynanan bir oyuncak var, toplari deliginden atiyor
herseyi cevirmeyi yuvarlamayi seviyor (bisiklet pedali, tekerlek)
herseyi direksiyo yapiyor
herseyi yiyor, yemekler haric :)
kedinin pesinden emekliyor, ellemeye calisiyor
kitap dergi bakiyoruz beraber
babayi gorunce kollarini kaldiriyor
ce-e oynuyor. ama baya o saklanip bize oyun yapiyor
kuplerden yaptigim kuleleri devirip guluyor
babasinin gitarini tingirdatiyor :)
yapamadikalari: gel deyince gelmek, iki parmagiyla kucuk objleri tutmak
doktor bu tutma olayini calistirin dedi ama henuz vakit bulamadim.
bir de numarada oksuruyor :)

01/25/2011 20:45:00

2-5 hafta farkla da olsa genel gisiat ayni oluyor zaten, kiyaslamayin sakin. BU arada soru: iki parmak tutmaya basladi mi sizinkiler?

01/25/2011 20:46:00

melissa siz mayis dogumlusunuz galiba di mi?

01/25/2011 21:07:00

Ayrica hepsinin ilgi alani farkli :) benimki aksiyon, top ve araba seviyor. Oturup da kucuk bir objeyi tutmaya valusma sabri yok onda :)

01/25/2011 21:27:00

gel deyince geliyor
ilacını verirken kaşığını tutuyor
kendi kendine çokça konuşuyor ama biz hala şifreyi çözemedik :)
suyu suluğunu çok iyi tanıyor 
müzikli oyucağı çalınca o da karşısına oturup  sallanmaya başlıyor

01/26/2011 09:39:00

benimkinde tutunup kalkma yok hala.ama otuttururken ayak diremeye başladı ayakta duracakmış.

01/26/2011 09:44:00

Bir de yeni moda: tepinmek! İstediği olmayınca, mesela yürürken yön değiştirmeye kalkarsam ellerini ve ayaklarını vurarak ve bağırarak sinir içinde tepiniyor. Napçam ben bu inatçı keçiyle? Kesinlikle laf dinlemiyor, hep kendi istediği olacak!

01/26/2011 09:47:00

defne iki parmağıyla küçük objeleri tutup anneem diyor.yerde en ufak kırıntı görse hemen bana gösteriyor, 

titiz olacak heralde diyorum:))
arkamda yürüteciyle sürekli geziyor ve kendine sürekli hadi hadi diyor,
oyuncak tırtılımız var boncuk adı ona sürekli ayyy diyor,uzaktaysa hadi gelgel(deldel) diyor
bana sanırım ben hep annem diye seviyorum anneeem diyor 
baba,dede,tedi(annemlerin kedisine)abba(ben ablama seslenince oda teyzesine abba diyor)
sürekli agucuk bıgıcık çenesi hiç durmuyor tabi bizde çözemedik ne anlatıyor birde ellerini iki yana açık avuçlarını sallaya sallaya muhabbet anlatıyo sanki gülmekten kopuyoruz,
ben kızgın baktığımda ha ha haa diye kahkaha atıyor kızmayayım diye:)gülüyorum yöntemi buldu sıpa
hertürlü engeli aşıyor, 2 aydır emekliyor,şimdi tutunup dikeliyor ama çok cesaretli ellerini bırakıp hoop yere düşüyor.artık kucakta durmak istemiyor kıvrıla kıvrıla yere inmek istiyor,
ağlayan bebek duyunca ağlıyor ayrıca ağlama ,gülme,öksürük taklidi yapıyor,müzikte sallanıyor, reklamlarda defne çevrimdışı tabii
birde fisher price renkli ve numaralı kapların kutusundaki sarışın bebeğe aşık!!ali koydu teyzesi adını aaali ayyy diyor. 

01/26/2011 09:48:00

bu sabah eline büskivi verdim
sonra ona mama dedim ağzımı açtım bana büskivi yedirdi :)çok mutlu oldum
bizde de alt değiştirirken ve giyinriken müthiş bir inat var

01/27/2011 19:36:00

Giydirimek icin: 1. Musluk aciyorum, suya bakarken 2. Ayaklar nerde diyip operek 3. Eline oyuncak vererek 4. Giysilerle ce-e yaparak bir kismi giydiriyorum. İlla ki sonunda uyuz oluyor. Bazen yarim kaliyor. Bir ayak tulumun disinda filan salona gelip orda devam ediyorum. İki parmak isi cok cok onemli, bir an once yapsa da rahatlasam :/ Bu arada bugun bisikletin sapindan tutup iterek tek basina salonu katetmis! Artik iki elini tutunca kiziyor artik, tek el yetiyormus artik beyefendiye :)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...