artık yapabiliyoruz

<123>

Ynt: artık yapabiliyoruz

01/31/2011 14:40:00

benim pıtırcık da artık tutunup kalkıyor ayağa değil ama dizlerinin üstüne.ama artık çok hızlı hareket ediyor.hop odada hop salonda ama ille de ablanın odasında.

01/31/2011 14:52:00

bu arada... Tunc (nisan bebesi olan) abiye inat, ne emekliyor, ne siraliyor, ne ayaga kalkiyor... hatta otururken haciyatmaz gibi devriliyor bile cogu kez! bir patates cuvali seklinde vucuduma yigilip dolasmayi seviyor :)

01/31/2011 15:48:00

Patates benim kendime taktigim bi isimdir, anti-sportif oldugum icin. Kac kilo sizin pattes? Zor yaa, bizimki ayaklandi ben rahatladim, 8.5 kilo bana cok geliyor.

02/01/2011 10:18:00

Burayı biraz geç farkettim:)

Bizde pek çok şeyi yapabiliyoruz artık.Efe emekliyor.Hala sıralamıyor.Bir yere tutunarak ayağa kalkma girişimide yok.Fakat bişeyleri çekiştirerek ilerlemeye çalışıyor.Yürüteci jet gibi kullanıyor:)Anne,baba,nanne(anneanne),dede diyebiliyor.Gel gel yapıyor canı isteyince ama söylemiyor..Seni seni demeyi öğrendi bikaç gündür.Dil çıkarıyor:)Elini ver,gel,git dediğimi anlıyor.Hayır kelimesini öğrendi.Kızdığımı farkediyor ve uzandığı şeye dokunmadan hemen yanından uzaklaşıyor.Sürekli çığlık atıyor,homurdanıyor,bize söyleniyor:) Bir şeyi istemediğinde ı ıh diyor(bilinçli söyleyip söylemediği konusunda emin değilim hala)İki parmağıyla her nesneyi rahatlıkla tutuyor.Yuvarlanıyor.Şarkı duyduğunda sağa sola sallanıyor gülüyor.Reklamları izlerken transa geçiyor:)Oyuncaklarıyla oynuyor.

Sürekli sobanın yanına gidiyordu.En sonunda sağ elindeki üç parmağının iç kısımlarını yakmayı başardı.Ben odanın dışındaydım,babasınında dalgınlığına gelmiş.Saatlerce ağladı.Buna rağmen hala sobanın yanına koşuyor yürütece biner binmez.Yemek konusunda hala problemlerimiz var.Yemiyor.İşi gücü emmek.Diş yüzünden de baya kilo verdi.Ama şükür herşey yolunda.Gelişimi iyi.

02/01/2011 10:43:00

Zeynep de bi yere tutunup kalkmaya çalışıyor ama yalnızca dizlerinin üzerinde kalıyor tam olarak kendini kaldıramıyor.Fakat yatağında nasıl oluyorsa ayakta duruyor ve sarkmaya çalışıyor korkuyoruz düşermi acaba diye.En alta kadar indirdik yatağı ama kafası aşıyor ayağa kalkınca.Yemek istemeyince kafasini salliyor sürekli, ağzını kilitliyor birde kusacak gibi midesini kaldırttırıyor.Yeme sorunumuz bizimde çok net var.Yemek vermesen saatlerce aç kalabilir yani hiç de sesi çıkmaz.Nasıl iştah açılabilir, nasıl alışır şu katı gıdalara  bir fikri olan varmı?

02/01/2011 11:04:00

Defne de emekliyor, bir yerlere tutunup ayağa kalkıyor, koltuk kenarlarında sıralayarak tüm odayı dolaşıyor, bazen ellerini bırakıp ayakta durma çalışmaları yapıyor, 2 adım atıp 3. de yere düşüyor. anne, baba, nene, dede, atta diyor. Bir de babası ona deftoş dediği için bazen kendi kendine dettos diyor:)

02/01/2011 14:09:00

bu ara dıgıl dıgıl dıgıl diyerek geziyor evi benim pıtırcık

02/01/2011 17:47:00

defnoş dizlerinin üstünde oturup kalkıp hoppidik oynuyor. şimdide neden diyo! yeni kelime!

cadı yaaa... istemediği bişey olunca ''neden neden'' diyo 
müzik zevkimiz babaya çekmiş rnb hiphop seviyo
 teyzesi halası dım tıs oynarken katılıyo gülmekten:))
bu arada  2 alttan 4 üstten 6 diş hepsi birden geliyo sürekli bıdı bıdı konuşuyo. 
sıralıyo bu arada yeni başladı.
birde bizim yatakta iktirmece oynuyoruz hor kullanılmayı seviyo dandirik yaa... 
iktiriyorum attım attım die hafiften, kopuyo kıkır kıkır zilli yaaa bunlar.

02/05/2011 01:25:00

utku çoğu şeyi yapabiliyo artık.. emekliyor,sıralıyor,kendi kendin tay tay durup "day day day" diyo.. bize bakıp gülüyo ve uzuunca süre ayakta desteksiz dikiliyo artık.. dengeyi sağlam konusunda bayaaa geliştirdi kendini.. ama daha 1-2 adımdan ileriye gidemedik.. yürümesi için ben çabalayınca da sadece kendini öne atıo adımlama yok :(  
çoğu şeyi bilinçli olarak söylüyo artık.. tabi tam manasıyla değil henüz.. mesela yemeğini yerken yemek istemezse yada sıkılırsa başını çevirip teteee diyo :) yeter demek bu :)) eğer ısrar edersem mama tabağını deviriyo tabiki :))
anne,baba,dede,abaa,eda,mama,meme,anne meme,anne emme,baba tiii(baba gitti), del del(gel),dit dit(git),tetee(yeter),ı ıhh.. aklıma gelenler bunlar şimdilik.. hıı bir de birkaç kez zuu dedi su verince içti.. bilinçli olduğundan emin değildim ama o zuu dediğinde biz su veriyoruz.. ve dün suluğunu alarak zuu dedi:)

maşallahh süperler bunlar yaa..

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...