tuvalet eğitimi

<12>

Ynt: tuvalet eğitimi

09/29/2010 19:54:00

endişeleniyorum sanırım zor bir iş olucak. çok inat. aslında çok akıllı bazen sözümü dinliyor. geçen hafta lazımlık aldım yavaştan yavaştan başlayım dedim. ama onu görünce korktu. ne olduğunu anlattım sonra yavaş yavaş alıştı. bazen çişini yaparken bezini tutuyo bende tamam bezine yap çişini diyorum yapıyo devam yani. birkaç kez kakasını yapmadan öncede bezini gösterip anlattı bende hemen bezini çıkarıp banyoya koştum lazımlığa oturmak istemedi tekrar korktu. kakasını hiçbiyere yapmadı bırakmaya kıyamadı yani:) bezini tekrar bağladım ve bağlar bağlamaz bezine yaptı değiştirdim. bende ondan sonra birdaha hiç denemedim.şimdi nasıl başlıycam neresinden başlasam daha erkenmi beklesemmi beklemesemmi bilemiyorum.

Ynt: tuvalet eğitimi

12/27/2010 11:53:00

Tuvaleti geldiğinde bazen söylüyor eger kakasını yapıcaksa mutlaka tenha yerleri seçiyor.Yanına gidip hadi kızım lazımlığa oturalım dediğimde kıyameti kopartıyor kesinlikle oturmak istemiyor.Evde müzikli lazımlık ve adaptör var her ikisinide istemiyor.Bazen altını açıyorum.Tuvaletini yapmıyor.Altımı bağla diyerekten ağlayaraktan geliyor.Altı bağlanınca hemen tuvaletini yapıyor.Bizim daha zamana ihtiyacımız var galiba.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 kasım anneleri burada buluşalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...