Bebekler İçin Balıklar Hakkında

<12>
01/18/2013 22:00:00

Hangi balık,hangi mevsimde yenir?Hangi mevsimde hangi balık lezzetli olur?Hangileri yüzey,hangileri dip balığıdır?Ay ay hangi balık yenebilir?hepsi linkte...
http://burcu-kaan.blogspot.com/2013/01/bebekler-icin-balklar-hakknda.html

Ynt: Bebekler İçin Balıklar Hakkında

01/19/2013 13:50:00

düzenli olarak balık yediriyormusunuz bebişlerinize?

01/19/2013 14:02:00

bana kalsa yediremiycem de Allah kreşten razı olsun ayda 3 kez yediriyorlar. Ayıklanmış hamsi favorim çocuklar için, kendisi yiyebildiği için seviyorlar. Ben büyük balıkların kılçıklarını ayıklayıp verdiğimde iğnesi var diye veto yiyorum :) (iğne=kılçık :))

01/19/2013 14:37:00

ben en azından haftada bir gün mutlaka veriyorum,aslında doğrusu haftada 2 gün.ayrıca Dr.umuzun tavsiyesi üzerine ceviz ve keten tohumu ve balık yağı da veriyorum.balık olarak şuan hamsi ve somon en güzeli dedi dr.umuz.buharda pişirip kılçıklarını ayıklayıp sonra sebzeyle püreliyorum

01/19/2013 17:09:00

bende haftada bir gün olsun yedirme taraftarıyım aslında am benimkiler çok fazla sevmiyolar zorla yediriyorum am gecen gün hamsili pilav yapmıştım berranur çok güzel yedi değişiklik çocuklarında hoşuna gidiyor sanırım:)

01/19/2013 19:05:00

balıgı sevıyor oğlum bu konu sanslıyım ama yemedıgı gunler de oluo.oğlum cogunlukla somon balıgı verıyorum fırın posetınde yapıom sebzelı ama kendımıze yaptıgımız balılardan yedırıom haftada 2 kez yedirıom...

01/21/2013 00:27:00

....balık köftesi

maydonoz
yeşil soğan ya da kuru soğan yada ikisi beraber ince doğranmış
kılçıksız hamsi
1 yumurta
tam buğday unu
mısır unu
karabiber çok az
elinizle mıncıklayarak birbirine geçmesini sağlayın. robot ile taneler çok kalmayabilir. ağızda tane olması çok hoş oluyor.
hafif yağda (fındık yağı) una bulayarak kızartın. elinize yapışmaması ve forma girmesi için elinizi suya batırın.
ya da fırına (yağlı kağıt üstüne dizerek) sürün.
yemesi pek keyifli hem size hem kuzunuza.

01/21/2013 07:57:00

bir tarif de benden: hamsilerin tüm kılçıklarını çıkarıp tepsiye dizin (derileri üste gelecek şekilde); bir su bardağında 1 yumurta, 1 silme çay kaşığı salça, zeytinyağı ve sirkeyi çırpın (toplamı yaklaşık 1 sb olacak).tepsiye yayıp önceden ısıtılmış fırında (180-200 C) pişirin. rahmetli babamın tarifi; ben ve kızım bayılarak yiyoruz, ama babamız hiç sevmiyor, o yüzden onun olmadığı günlerdeki yemeğimiz :))

01/21/2013 09:27:00

bende hafta da 2defa somon balığı yediriyorum çorbasını yapıyorum patates havuç soğan ve somonu haşlıyorum.diğer taraftan az tareyağına sarımsak rendeliyorum çok az salça ekleyip sosu çorbasına döküyorum.

yine somonu fırında yapıyorum yağlı kağıdı serdikten sonra somonları bölüp tepsiye yerleştiriyorum dilim dilim doğradığım patatesleri de ekliyorum tüm tüm sarımsak bolca atıyorum soğanları uzun uzun ince ince doğrayıp dağıtıyorum.limonu yuvarlak halka şeklinde kesip üzerleri ne koyup fırına sürüyorum çok güzel oluyor. hamsiyi de en alta bolca soğan doğruyorum tepsiyi kaplıyor üzerine hamsileri koyuyorum salçalı sarımsaklı sos yapıp döküyorum buda çok güzel oluyor:))

01/21/2013 09:37:00

Haftada en az bir kere balık yediriyorum.Genelde hamsiyi seviyoruz ızgara ve fırında patates soğan sarımsaklı favorimiz.ooo karnım acıktı:))

01/21/2013 10:11:00

öff nasıl güzel tarifler karnım acıktı.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bebeklerde Sağlıklı Beslenmeye Dair Herşey

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...