Emzirme ve oruç.. Şeftali-Kabız Sorunsalı

<12>
07/22/2011 16:37:00

Öncelikle bu ocak anneleri grubu çok iyi oldu benim için.. Teşekkür ederim. 6.ay ile birlikte bir çok soru var kafamda..
Geçen yıl hamile olduğum için Oruç tutamamştım,bu yl tutmak istiyorum ama sütüm eksilir diye de korkuyorum.. Ama sanrım bebeğim kabız oldu,ilk bir kaç gün bir şey yoktu son iki gündür ıkınmalar başladı..  Bu iki konuda da fikri ve tecrübesi olan anneler yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

bir yandan da zaten ek gıdaya geçiş yapacağız diyorum..Şu anda bir haftadır sadece öğle öğünlerinde şeftali püresi verdim..

Ynt: Emzirme ve oruç.. Şeftali-Kabız Sorunsalı

07/22/2011 17:12:00

Merhaba,

şeftali püresi kabız yapmış olabilir. Ben içine armut suyu da karıştırıyorum..
Süt için yeterince sıvı almak gerekiyor.. Ağustosun sıcağında tüm gün susuz kalmak... Bebeğin süte ihtiyacı var....

07/22/2011 17:13:00

Merhaba,

şeftali püresi kabız yapmış olabilir. Ben içine armut suyu da karıştırıyorum..
Süt için yeterince sıvı almak gerekiyor.. Ağustosun sıcağında tüm gün susuz kalmak... Bebeğin süte ihtiyacı var....

07/22/2011 18:16:00

Bende pinara katiliyorum emzirme sureci hamilelikten bir hafif basamak ama halen bize bagimlilar. Birde cok kritik bir surec bu.mesela bizim doktorumuz ek gidayi iki ogun larak veriyor ve dediki eger ucuncu ogune cikarsaniz emmeyi birakabilir dedi.yani sutum az mi geldi biraz daha yediriyim deseniz gecmis olsun..o nedenle bol sivi bol saglikli gida ile daha birkac ay emzirebilmeliyiz...

07/22/2011 19:36:00

Soruyu bebeğim kucağmda iken yazmıştım arkadaşlar.. satırlar birbirine karışmş.. Cevaplar için teşekkür ediyorum.şeftali püresine ara verip değişimli olarak armut,kayısı ,elma  deneyeceğim..

07/23/2011 10:58:00

Benim kiz kardesim hafiz ayriyeten hoca benim kafamda da hep RAMAZAN DA napicam sorusu vardi cunku gecen senede tutmadim soruyu sordugumda eger bebegin 6 ayliktan kucukse tutmayabilirsin bide benim kizim ek gidalarla arasi iyi degil sadece su verebiliyorum baska birseyi tuketmiyor meyve suyu meyve kabul etmiyor zorla bazen veriyorum hapsini tukuruyor:(o yuzden bende tutamiyacagim sutum kesilir diye korkuyorum cunku 18 saat ac kalicaz kardesim tutmayabilirsin dedi:)

07/25/2011 08:18:00

Evet benim de kafamda bu soru var. Zaten 2 hafta önce sütüm baya azaldı. >Korktum ben de şu anda maltana içiyorum. Çok şükür yine arttı. Şimdi oruç tutarsam kesilir diye korkuyorum. Belki de 1 gün tutup 2 gün ara veririm. Ya da duruma göre bakıcaz artık.

07/26/2011 09:51:00

Egedünyam çok güzel söylemiş, bebeklerimize verebileceğimiz ve onların en çok ihtiyacı olan şey anne sütü. Şu anda bizim için onlardan daha önemli başka hiç bir şey olmamalı. Bir sene daha belki oruç tutmazsınız ama o çocuklar bir sene daha anne sütü alırlar. Ve zaten tamamen anne sütünü bıraktıklarında bir daha isteseler de bulamayacaklar. Oysa ki, allah ömür versin, oruç tutulacak daha pek çok ramazan olacak.

Ben 18 saat kendimi susuz bırakıp çocuğumun içmesi gereken sütü üretemeyip onu bu en önemli gıdadan mahrum bırakmazdım...

07/26/2011 11:53:00

benim de sütüm azaldı. şu günlerde su kaybı fazla diye azaldığını düşünüyorum. ben içtiğim su miktarını arttırmamıştım. 2 gündür bi gayretle su içiyorum, bugün işyerinde süt sağdım, iyi çıktı çok şükür.. bu ara dinlenmeye, uyumaya , suya dikkat etmeli... hemen etkiliyor...

07/26/2011 12:44:00

bonny hakli:)ben buyuk kizimi emziremedigim icin coook pismanim malesef gecmisi geri getiremiyorum kizim buyudu onu icin analar gayretle bebelerinizi besleyin kendinize iyi bakin:))

07/26/2011 19:53:00

Haklısınz arkadaşlar.. böyle düşünenlerin çoğunlukta olması karar vermemi kolaylaştırdı.. Bu sene de kızımın gelişimi için tutmayacağım oruç.. teşekkürler destekleriniz için:))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ocak2011 Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...