Emzirmeye/Süt Sağmaya Engel Durumlar

10/06/2011 12:03:00

Merhabalar,

Ben de sütüm yeterse süt annelik yapmayı istiyorum. Şu aralar azaldı, arttırabilir miyim bilmiyorum.. Umarım.. En çok da yetimhanede bir bebek bulup ona sütümü vermek ya da emzirmek istiyorum...

Araştırma fırsatım olmadı ama kafama takıldı. Acaba hangi hastalıklar sütten geçer. Bende bir hastalık varsa, ya da taşıyıcıysam başka bebeğe bulaştırmamalıyım. Önceden bazı testler yaptırsam iyi olur. Bunu araştıracağım. Belki aranızda bilgisi olan da vardır...

Bebeğine süt anne bulmuş bir insan çekinerek bunu soramayabilir, çünkü çok zor olmalı sütanne bulmak, ama süt vermek isteyenler de bunu düşünmeli..

Ynt: Emzirmeye/Süt Sağmaya Engel Durumlar

10/06/2011 13:09:00

Merhaba Pınar,

sorunu okuyunca ben de merak ettim. Aşağıdaki linkte baya detaylı açıklamışlar :
http://emzirmereformu.com/anne-sutu-ile-gecen-hastaliklar-ve-ilaclar/

10/06/2011 16:01:00

Çok faydalı oldu, teşekkürler :)

10/06/2011 17:24:00

Ben ne yaptıysa sütü olmayanlardanım, ama sütümün yine de olabileceğini düşündüm hep.Buna rağmen sütüm olmadı.Anne sütü olanlar olmayanları bulsunlar da buradan çıktı.

10/06/2011 18:20:00

Çok güzel bir çaba.. Ben bunun için süt bankaları düşünmüştüm. Kan bankası gibi. Tahlil yapıp alıyorlar. Makinayla hızlı ve hijyenik biçimde sağılıyor. Geçerken bi süt istasyonunun önünden, bugün bi süt bağışlayayım deyip giriyorsun.

Sütler aylarına göre gruplandırılıyor.
Bir kişinin bebeği 1 aylıksa, 1 aylık bebeği olan annenin sütünü alıyor. 

10/06/2011 18:33:00

Bu konu uzun isterseniz bir gün bir araya gelip konuşalım. Bir anne süt anneyi tanımak ister, sonuçta bebekler bir nevi kardes oluyor. Tahlil tamam ama tanımak önemli, kardesleri gorusturmek önemli, bu is fabrikasyondan çok imece usulü daha temiz,kirlenmemiş olur düşüncesindeyim. Nasıl ki dadı firmalarından gelen cogu dadı fiyaskoysa, nakliyat firmaları atıp tutuyorsa, anne sütü işine de bir düzenbazlık katarlar diye düşünüyorum ama konuşalım yine, masaya yatıralım ;) öpüyorum.

10/06/2011 18:39:00

Haklısın.. Yine konuşuruz, iyi geceler..

10/06/2011 18:47:00

;)tamam iyi geceler

05/09/2012 13:01:00

Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar hareketi ile oğlunu anne sütüyle besleyebilen Nihan neler anlatmış bakalım?http://www.markaanne.com/2012/05/09/asoob-duygu-postasi-kusagi/

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...