4+4+4 nedir, ne degildir?

Ynt: 4+4+4 nedir, ne degildir?

03/08/2012 12:17:00

muhakkak ki baska bir yol vardır bige, hemen karaları baglamayalım.

baktım yuksel, baktım arkadasım.

nedir ne degildir, yorumları okuduk. farklı bir gorus de var arkadasım yolladı az once, avantajları ve dezavantajları uzerine, buyurmaz mısınız:

http://www.samanyoluhaber.com/yazar/taha-unal/4+4+4-sistemi-avantaj-ve-dezavantajlari/738390/

03/08/2012 12:25:00

samanyolunun sitesinden beklediğimden iyi diyebilirim yazı... ama yine de taraflı ve alkış tutar işte

03/08/2012 12:26:00

Ben hiç düşünmediğim alternatifleri düşünmeye başladım. 

Ben de deneme tahtası kuşağı olacaklarından eminim, sistemin değişeceğini düşünüyorum o yüzden iyi mi kötü mü ona bile fazla kafa yoramıyorum. Çok iyi bir sistem olduğunu varsayalım, her durumda iki yaş grubu birden nasıl okuyacak, hangi okulda, hangi öğretmenle bunları kimse düşünmüyor gibi. Yani en mükemmel sistem getiriliyor olsa 2 kuşak gözden çıkartılmış görünüyor, bu yıl 2007'lileri alarak başlasalar, ya da gelecek yıl 2007'lilerle beraber 2008'lileri alarak başlasalar, her durumda benim çocuğum kim vurduya gidiyor maalesef. 

Hiç istemediğim bir alternatif, eğer bu yıl 2007'lileri almazlarsa, Ilgaz'ı yine de yollamak, evdeki minik bebeğe, ve çok mutlu olduğu bir kreşe devam ediyor olmasına rağmen :( Sırf öğrenim hayatı boyunca o kalabalığın içinde heba olmasın, deneme kuşağının bir bireyi olmasın diye.

Ya da yine hiç istemediğim halde kapasiteleri sınırlıdır, daha az etkilenirler, daha bağımsız olurlar diye özel okula vermek.

Bekliyorum nihai kararı, ondan sonra oturup konuşacağız ailecek :(

03/08/2012 12:36:00

aynen benim kız da damla, yani denenecek sayet yasalasırsa.

alternetif bakmalı olası her duruma karsı bu anlamda sana katılıyorum; ama once tam olarak ne olacak nasıl olacak onu anlamam gerekiyor. henuz net degil su asamada bilgiler. aksama ben bizim kresin mudiresi ile bir goruseyim bakalım, onun degerli fikirlerini onemserim. muspet menfi de burayı guncellerim.

hayırlısı.

03/08/2012 12:40:00

1 yıl erteleneceğini tahmin ediyorum. Bu 1 yıl içinde okulların fiziki durumları gözden geçirilir. Eğitmenler okul öncesi eğitimenliği eğitimi alabilirer.

Hatırlarsanız birkaç ay önce Ankara - İstanbul daki okulların (ilköğretim değil) şehir merkezlerinin dışına taşınacağı konuşulmuştu. Bu bir yıl içinde bu uygulama yapılırsa şehir merkezindeki lise ve dengi okullar ilköğretime çevrilebilir.

Benim oğlum 2007/Kasım doğumlu, bu sene eğer 60 ay şartı aranmaz ise ki okullar açıldığında 58 aylık olacak, asla ve asla göndermem. Sistem oturmazsa eğer bir sonraki sene de göndermem. En fazla kaçabileceğim 2009 lularla okula başlatabilirim. Benim oğlumun her çocuk gibi oyun oynamaya çok ihtiyacı var. Ve hiç acelesi yok.

Zaman neler gösterecek cidden merak ediyorum.

03/09/2012 07:43:00

Damla sadece2007 ve 2008 liler yok; bir de bu sene ilkogretime baslamayan 2005in son ayinda doganlar var.

03/09/2012 13:00:00

Cegeda, doğru ise gerçekten çok iyi haber...

03/09/2012 13:30:00

Oh.

03/12/2012 07:14:00

dun ara ara takip ettim,
komisyondan gecti diye biliyorum ama,
kafam karmakarısık:(

komisyon baskanının anlatısına sinir oldum, mevcut sartlardan ziyadesi ile- chp'nin komisyonu basması, kırtasiye malzemeleri fırlatmak-, allah askına icerigi hakkında nicin konusmazlar, tamam politika yapıyorsunuz fakat isin siyasi ayagı, icerigi,  bu kadar mı goz ardı edilir, anlayamıyorum!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Okul Öncesi Eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...