4+4+4 nedir, ne degildir?

Ynt: 4+4+4 nedir, ne degildir?

03/30/2012 15:31:00

off umarım bu 5 yaş okula başlama yaşı tekrar değişir ben 5,5 yaşında okula vermek istemiyorum, çocukluğunu yaşasın hayatın sorumluluğunu bu kadar erken almaya başlamasını istemiyorum. Daha 3 yaşında ama şimdiden endişesi sardı

03/30/2012 19:10:00

Ya biri bana 2007'li kızımın ilkokula mı? yoksa hazırlığa mı başlayacağını söyleyebilir mi? Bir şeyler okudum ama hiç bişi anlamadım :(

03/30/2012 21:31:00

Hazırlık kalktı. Bildiğin ilkokula başlayacak da müfredat değişikliği yapılması gerekir bence. Bu Eylül'e yetişirler mi acaba, bilemiyorum.

03/30/2012 21:33:00

Eğer eylülde 60 ayı dolduruyor ise direkt 1.sınıfa başlayacak Minecim. ama müfredat hazırlığı+sınıf mevcudları vs vs hazırlık yapıldı mı dersen.....tam türk aklıyla türk gibi hareket ediyoruz maalesef. kervan yolda düzülür, 1-2 senede öğreniriz nasılsa :(((

03/30/2012 22:05:00

yeni sistemin uygulanmaya baslamasi 1 yil ertelenebilir, ifadesi de var.

03/30/2012 22:15:00

Yeni bomba haber: İlkokullara (6-10 yaş) seçmeli Kuran dersi verilmesi kabul edildi.

Bu derste kılık kıyafetin nasıl olacağı tartışmalarına ise Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tam bir açık sözlülükle, imam hatip liselerinin de devlet okulu olduğunu ve orada nasıl bir tartışma yaşanmıyorsa, diğer devlet okullarında da yaşanmayacağı cevabını vermiş.
http://haber.gazetevatan.com/Haber/440025/1/Gundem

03/30/2012 22:26:00

ama bunu seçimlerden önce başbakan söylemişti...hatırlayın lütfen ;cumhurbaşkanı ve eşi'' ilkokulda başörtü doğru değil çünkü ilkokuldaki çocuk o yaşta başını kapatmaya kendisi karar veremez'' demiş ,bunu başbakana sormuşlardı..başbakan da ''bu tartışmaya katılmaya gerek yok seçimlerden sonra herkes görecek ''demişti...

bu kanunla birlikte 20 milyar dolarlık tablet bilgisayar ihalesi hakkı kamu ihale yasasından çıkartıldı.
ne demişlerdi ustalık dönemi...yazık olan bizim çocuklarımızın geleceği 

03/31/2012 09:12:00

9 yaşında mesleki eğitime yönlendirme yapılacakmış. 9 yaşındaki bir çocuğun mesleki yeteneğinin nasıl tespit edileceği ise henüz meçhul.

03/31/2012 14:00:00

Dinsel/tutucu-laik/çağdaş karşıtlıkları çerçevesinde yürütülen tartışmalarda sınıfsal analiz temeli gözden kaçırılabilmektedir. Oysaki yasa teklifinin diğer amaçlarının yanı sıra, emek piyasasını düzenlemek ve temel eğitimin piyasalaştırılmasını hızlandırmakta da aracı bir rol üstlendiği anlaşılmaktadır.

Yukarıda değindiğimiz uygulamalarla çocukları iş gücü piyasasına erken yaşta dâhil etmek, mümkünse bu piyasada kalıcılaştırmak gündeme gelmektedir. Ayrıca devletin ilköğretimi bütün çocuklara ayrımsız ve parasız olarak sağlaması sorumluluğu da ortadan kaldırılmaktadır. Yasa teklifinin bu özelliklerinin de ülkenin uzun dönemli gelişme sürecinde ihmal edilemeyecek etkileri olduğu gözden uzak tutulmamalıdır. (HM/HK)

tam da çokbilmişin parmak bastığı noktayı vurgulamış yazıda :(((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Okul Öncesi Eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...