kuzularınız nasıl uyuyo???

<12>
03/08/2012 13:51:00

merhaba arkadaşlar..uyku konusunda sıkıntım var...kendi kendine uyumayı öğrenemedi bizimki..tabi en büyük hata benim..sallanmaya alıştı doğduğundan beri..sizinkiler uyuyabiliyomu? ya da nasıl bi yönteminiz var uyutmak için ?

Ynt: kuzularınız nasıl uyuyo???

03/08/2012 14:01:00

ben hiç salllamadım. hep emzirerek uyuyttum. hala da öyle. ama uyku moduna geçince memeyi çıkarıp yanıma yatırıyorum. yüzüstü dönüyor hemen.popoya pış pış yapıyorum bazende yapmıyorum kendi uyuyor öyle. ben olmadığım zaman ablamlar kucağına alıp uytabiliyor mesela. nazları bize. emzirme bitince tabi sallayarak yada kucağımda uyuturum.

03/08/2012 14:50:00

melisde ayakda sallanarak uyuyanlardan :)) ama  öyle agımda saatlarce sallamadım diyebilirim .güzdüz malesef düzen ara sınra bozıluyor bu haftada bir kez mutlaka olur uyumaz o zman bi 30-40 dak salladığım olmuşdur  öyle saatlerce sallamak şeytan kulağına :)) annem bana çok dedi kızım kendi kendine uyusun,öyle alışşsın dıye ama sadece benle olmalı malesef güzdüz de olmaısı gerekıyordu. ben bebekken çok usluymuşum annem hadı kızım yatagına deyıp bıberonumu verıp elıme gıdermısım. melııde oyle olsun dıye çok ıstedım ama olmadı . bırkaç kez denedim uyudu yatagında ama sonra yıne bozuldu düzen.. şimdi ise uykusu geldiğinde soruyorum kızım uykun geldimi diye memme diyor:)  yalancı emzik onu alıyor odanan battaniyesi alınıyor 2-3 dak halının üzerinde battaniyesine sarılır küllenir sonra popo sallama hareketi ile anneee diye hadi salla  diyor resmen :))) ayağıma alırım en fazla 10 dak .. uykusu yoksada sallamak için  çok uğraşmıyorum denedim zamanında  ,o zaman inatlaşıyor sinirleniyor üzerine gitmiyorum bende ...

03/08/2012 15:37:00

Bizimkide emerek uyuyor arkadaşlar bazende emzirmiyorum yanına yatıyorum uyuyor hemen,memeyi bıraktırmak istiyorum artık ama ne zaman başlasam ya dişi çıkıyor ya hasta oluyor kıyamıyorum siz ne düşünüyorsunuz emzirme konusunda?

03/09/2012 09:39:00

emerek uyuyor,ve çok mutluyuz=) artık kendı kendıne de uyumaya başladı..yeterı kadar yorulan çocuk kolay uyuyor bı de..

zehram eğer çok zorlamıyorsa 2 ye kadar dayan derim,süt çok yararlı ilerisi için,gelişimi için..

03/09/2012 10:42:00

teşekkür ederim psychomom,sanırım bende hazır değilim emzirmeyi bıraktırmaya :)

03/09/2012 10:46:00

çınar da hep emerek uyurdu..13 aylıkken bıraktı ..ondan sonra başladı sorunlarımız..çok yöntem denedik..çarşafta bile salladık bi dönem..şimdi sadece pusetinde ileri-geri sallanarak uyuyabiliyo..uyuyunca yatağına alıyorum..kendisi uyusun istiyorum..kreşe başlayınca nasıl olacak bakalım..kimse onu dakikalarca sallamaz uyusun diye..orda kendi uyumayı öğrenir diye teselli ediyorum kendimi..

03/09/2012 10:53:00

neden kreşe veriyorsun özel bir soru belki ama merakımdan sordum.

03/09/2012 10:55:00

çalışıyorum çünkü..anneanne babaannesi dönüşümlü bakıyo..ama zorlanmaya başladılar..yaşları gereği..ben de düşünmeye başladım yavaştan kreş olayını..

03/09/2012 11:17:00

anaokulu öğretmeniyim ben, kreşlerde maalesef uyku konusunda gözünün yaşına bakmıyorlar çocukların misal sallanarak uyuyorsa asla sallamıyorlar istediği kadar ağlasın çünkü çocuk sayısı fazla ve hangi birini sallayabiliriz mantığı mevcut yani benim tecrübelerim bu yönde her kreş aynı değil tabi bu yüzden seçerken çok dikkat etmek gerekiyor.artık birçok kreş velilere çocuklarını kameradan izleme kolaylığı sağlıyor lakin özellikle uyku ve yemek odalarında buna izin verilmiyor.tavsiyem kreşe mümkünse çok çok ilerde vermek tabi mecburiyet ayrı bir olay eğer verilecekse de çocuğun yeme ve uyku problemini tamamen çözmüş olmak çok önemli nacizane fikrim.

03/09/2012 11:50:00

Teşekkür ederim..bunları dikkate alıcam..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...