VE ANNELER..

<123>
06/28/2012 06:57:00

Bizlerin Köşesi...

Ynt: VE ANNELER..

06/28/2012 14:10:00

arkadaşlar, doğumdan sonra kontrole giden oldu mu? hormon tetkikleri yaptırmak istiyorum bir türlü fırsatım olmuyor kızı bırakacak yerim yok. onunla da gidesim gelmiyor. diyetisyene de gitmem lazım ama gidemiyorum.

06/28/2012 14:35:00

Kontrollere gitmek gerektiğini bile bilmiyordum. Bende sürekli açım mesela son zamanlarda.. Olabilir mi acep?? Bende kişlo vereceğime alıyorum sürekli. Bir göbek ki hamile misin diye soruyor herkess:(((

06/28/2012 15:01:00

ben de sürekli kilo aldım doğumdan sonra maalesef :((( sağlık ocaklarında artık bu tür tahliller yaptırılabiliyormuş. yaptırdım. tiroid, kolesterol, şeker falan normal çıktı. şimdi diyetisyene gitmeyi planlıyorum ama aynen çocuğu bırakıp da gidemedim bir türlü :((( 

06/29/2012 10:16:00

Ben de sağlık ocağında geçen ay yaptırdım herşey normal çıktı. Benim kilolar çabucak gitti, hatta son dönemde daha hızlı gitti sanki tartıldığım da yok. Belki de dert edinmediğim içindir. Ve de normal doğum sonrası dikişlerimden 2-3 ay çok sıkıntım olmasına rağmen bence onun da faydası herhalde. Sağlıklı olalım bebişlerimizle beraber önemli olan o. Kilo varsa da gider nasılsa.

06/29/2012 14:07:00

Ben de 80le doğuma gittim şuan 71im. Kilo veremiyorum. Kontrole de gitmedim henüz. İştahım çok açık. Herşeyi yiyebilirim ki hamileyken bu kadar değildi. Şimdi aç kurtlar gibi herşeye saldırıyorum. Emziriyorum diye de diyete yanaşmıyorum. Napıcam bilmiyorum. o.O

06/29/2012 15:38:00

kontrole gidelim mutlaka yaa, olmazsa akşam gideceğim ben. nasıl olsa nöbetçi bir kadın doğumcu vardır tahlilleri de yaptırırım diye düşündüm.

06/29/2012 16:12:00

Ben doğumdan hemen sonraki kontrole gittim o da ilk haftaydı. Bir ay sonra yine çağırdı gitmedim. Ne kadar bilinçliyim. Yemek yiyorum, iştahım tavan yaptı, bu yüzden kilo alıyorum. Her gün diyete başlayıp, geceleri bozuyorum. Hormonlarla ilgili bir kilo alımım olduğunu düşünmüyorum tamamen evde sıkıntıdan tıkınmaktan ileri geliyor fazlalıklar. Bu yıl ilk kez mayo giyicem :P

07/03/2012 10:32:00

07/03/2012 10:34:00

Harika. 

07/03/2012 10:35:00

tekrar yazayım; saçam sapan birşeyler oldu. nurturia'nın bugları....

Ağlamak Meselesi / Nazım Hikmet Ran

Nasıl etmeli de ağlayabilmeli
Farkına bile varmadan?
Nasıl etmeli de ağlayabilmeli
Ayıpsız,
Aşikâre,
Yağmur misali?

Neylersin alışkanlık
İçin kan ağlarken yüzün güler 
Dikilitaş gibi dinelirsin yine. 
Yavrum, erişmek ne müşkülmüş meğer,
Anneler gibi ağlamanın yiğitliğine? 

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...