VE ANNELER..

<123>

Ynt: VE ANNELER..

07/03/2012 10:39:00

Elif'in özel isteği üzerine, güncellemelerime yazmıştım buraya da kopyaladım :)))

anne olmadan önce de çok ağlardım. şimdi de çok ağlıyorum...ağlamak en büyük terapi benim için. kimi güçsüzlük göstergesi der ama umrumda değil artık. hem eşim de benim bu ağlaklığımı mızmızlık olarak değil anaçlık olarak görüyor artık :)))

07/03/2012 10:43:00

Burcu, ben de ağlardım ama bu aralar taş kesildim sanki, şiirdeki gibi :( Ağlayamıyorum, geçen senin güncellemen üzerine düşündüm.  Yooo, yaşadığımı hissederim ağlayınca ama bu aralar tam tersi ağlayamıyorum.

07/03/2012 10:47:00

enteresandır bana da olmuştu benzeri bir dönem. çocukluğundan beri herşeye ağlayan ben; birden taş kesilmiştim dediğin gibi. hayatımda çok fazla değişikliğin olduğu bir dönemdi. belki sende de benzer durumun etkisi vardır. ne diyim; "inşallah tez zamanda bol bol ağlarsın" mı diyim :))))

07/03/2012 11:02:00

Tesekkurler Burcu

07/19/2012 18:14:00

Dostluktur Ankara... Kardeşliktir... Bize gidelimdir, bizde yiyelim, bizde kalalımdır... "Bende para var oğlum, sen gel" dir... Beraber dayak yiyip kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır... Sevgidir Ankara... İzmirli, İstanbullu gibi denizini boğazını değil, sebepsiz yere seversin Ankara'yı... Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... Ayıptır Ankara... "Yanında kız arkadaşı var boşver" dir... İçindeki Anadolu hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir... İşte bu yüzdendir ki sizin orada arkadaş dediklerinize biz Ankara'da "Gardaş" deriz...

07/22/2012 05:51:00

PINAR Ne güzel anlatmıssın !!! emeğine sağlık
kıslar bende bu aralar halsizlik yorgunluk vs var yakında gitmedim yazılanlardan okudum
burcu demişsinki saglık ocagında olabilio tahliller önce oraya gideyim yaptırayım olmadı doktoruma ugrarım.
sanırım artık pilim bitiyo sarj olmalıyım:)))
hımm ben zayıf biriydim zaten 48 ile hamile kaldım 7 ayda birden artıs oldu kilomda ve yanlıs hatırlamıyosan ya 68 di ya 70 doguma girdiğimde ve de o zaman 8 aylık sezeryan oldum mecburen
çünkü ,preeklampsi olmustum. sez yapıldı
dogum sonu 1 haftada vucütttaki kilo gitti dr kilo deil ödem dedi fazla su gitti vucuttan dedi.
o zaman hala hastanedeydim.o süre de yani 4-5 günde digerleri de gitti bebek yogun bakımdaydı.anlayacagız 10-11 gün içinde ben 53 kilo oluverdim nasıl oldu anlamadım şimdi iiyice zayıfladım cok su çok şiş:) oluyo ama acaip su içiyorum belkide ondandır gitmiştir bu arada emziriyorum.ev işi vs yorgun düşüyorum da bu aralar daha da yorgunum o nedenle bi tahlil yaptırcam sanırım
Sağlık Dış Görünüşle Değil iç Görünüşle Tam Anlam Kazanır.
o nedenle kan vircem:)))

07/22/2012 13:49:00

kızlar ben 65 ile hamile kaldım 82 ile doğum yaptım. doğumdan sonra ilk bir haftada 12 kg verdim ama o zman bu zaman hiç kilo vermedim:(.... bu arada yazılanları okudum kızım 4 aylıkken ben dedemi kaybettim o zman aglamaya basladım

esim hemen susturdu beni kızın gözünün içine bakıyor baban babasını  kaybetti annen tansiyon hastası hemen toparla kendini diye 1 hafta orada kaldık eve geldik tam aglamaya basladım yine kızın sna bakıyor dedi ve sustum... bir daha aglayamadım uzun zaman sonra bu illet böbrek tası cıktı kızımda o zaman biraz tevekkülü kaybettim ama sonra nurturia ya üye oldum annelerin neerle ugrastıgını  okudum o gün bütün gün agladım inanır mısınız. hatta konya dan bir annenin yazdığı yazıydı unutmuyorum. bu suretle göz yaşları da tevekkülde geri geldi şimdi en ufak yazıda aglıyorum

09/15/2012 17:56:00

Sobanın borusunda bulunan çamaşır kurutma tellerine asılı olan okul önlüğünün kurumasını beklemiş çocuktur...
Sobalı Evde Büyüyen Çocuk
Kış sabahları bazen üşümekten yataktan çıkmayı istemeyensoba kokusunuseven üstünde kaynayan çaydanlığın sesini sevenüstündeki kestaneninmandalina elma kabuklarının kokusunu tanıyan seven bahçede kardaoynadıktan sonra üstüne ellerini tutup ısıtmayıseven sobalı odadanöteki odaların soğukluğu nedeniyle çıkmakistemeyen kömür kokusu odunkokusu çalı çırpı çıtırtısı ateş gürlemesi nedir bilen çocuktur...
Yıllar sonra büyüdükten sonra kaloriferli veya kombili bir evde bilehalen "oturma odası"nın kapısını kapayan rahatsız bir insandır...
İlerleyen yıllarda kestaneye bayılan ama çocukluğundan hatırladığı tadı bulamayan bir büyük insan olacaktır...
...
Sobanın üzerine kolonya dökerek alev denemesi yapmış çocuktur...
Elbiselerinin bir köşesi kurutulurken yanmıştır...
Büyüdüğünde yazın bile yorgan kullanmadan uyuyamama alışkanlığına veher mevsim açık kapıları kapama hastalığına sahip olacak çocuk...
Gizli gizli sobanın arkasına pastel boya değdirip boyanın eriyereksoyutsanat eserlerine dönüşmesini izleyen koku farkedilip kendisinemüdahaleedilene kadar bunu değişik renklerle yapmaya devam edençocuktur...
Nohutun leblebiye dönüşünü soba üstünde görmüş cocuktur...
Yün coraplarini sobaya dayayarak ayaklarini isitmistir bu cocuk....
Geceleyin atesin kırmızı ve sarı renklerinin dansını evin tavanında seyreden çocuktur...
Elinin kolunun bir kenarında muhtemelen nasıl olduğunu hatırlayamadığı yanık izleri olan çocuktur...
Sobanın kenarına pısıp dakikalrca ısınansonra kosarak aynaya bakanvekıpkırmızı yanakları görünce kendini begenen bundan zevk alancocuktur...
Annesi evde yokken soba sönmesin diye sobaya tahta kömür taşımayı görev bilmiş çocuktur...
Gece lambasinin isigi yerine sobanin alevlerine bakarak uyuyan cocuktur...
Soba tütünce tırsmış çocuktur...
Sobanın üstüne mantar koyup tuzlayıp sonra afiyetle yiyen çocuktur...
Sobanin onunde mavi legen icinde banyo yapmis cocuktur...
Muhakkak bir kere evi havaya ucurma macerasini yasamis cocuktur...
Sobanın sıcaklığını ne kaloriferle ne de doğalgazla ısınan evde bulabilmiş çocuktur...
Önlük yakalığını kumaş mendilini bilumum ufak tefek malzemeyi soba borusuna yapıştırmak suretiyle ütülemiş olan çocuktur...
Sıcacık odada radyo dinlemeyi...
Sevdikleriyle zaman geçirmeyi...
Annesinin ördüğü kazağı o sıcaklıkta yinede giymeyi...
Özelliklede hasta olmayı çok iyi bilen çocuktur........

09/15/2012 19:22:00

Evet ya, sobalı günler geride kaldığından beri ne çok eksilmişiz di mi :(

09/15/2012 20:30:00

ben bi kere evi salonu yaktım ne diyosun??:)üstünde çamaşırlar asılı iken kolonya ile deney yaptım ve çamaşırlar tutuştu. tutuşan çamaşırlar ahşap zemine düştü, ordan halıya filan derken, salonla yırttık allahtan:)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...