ANNE SEVDİ-ÖNERDİ

06/10/2011 21:49:00

Merhaba..Hepimiz beraber büyütüyoruz bebeklerimizi.Her gecen gün yeni bir ihtiyaç çıkıyor alıyoruz.Ama bazıları işimize çok yararken bazıları ise gereksiz oluyor.Bazi ürünler çok kaliteliyken,benzeri ürün tamamen kullanışsız çıkıyor.
Bunu aldım,kullandım,sevdim diyorsanız paylaşın lütfen...
2011 senesi için her türlü ürün önerilerinizi bekliyoruz:)

Ynt: ANNE SEVDİ-ÖNERDİ

06/10/2011 21:52:00

ben baby-jemin yan yatış yastığını aldım..ürün çok güzel ama Teo içine sığmadı..yaygarayı bastı.e haliyle kullanamadık.minyon yapılı bebekler için uygun.bu linkteki yastığı almadığıma bin pişman oldum
http://www.e-bebek.com/yastiklar/sevi_bebe/sevi_bebe_cok_fonksiyonlu_yatis_yastigi/SEV-9021

06/10/2011 22:19:00

1.Hassas ciltli bebekler için (atopikler özellikle) Mustelanın Stelatopia ürünlerini öneririm.

2.Bebeğimin altını ilk dogdugu günden bu yana Uniwipes Yeni Doğan ile siliyorum..Herhangi bir tahribat yapmadı..Çok memnun kaldım.Arada bir Huggies Yeni Doğan alıyorum.

3.Bez olarak ultraprima premium care kullanıyorum..Aslında iyi mi değil mi bilmiyorum..Ama bebeğim rahatsız olmuyor,sızdırma yapmıyor,Lastik izleri olusabılıyor arada o da yavrununetli olmasından olsa gerek.:)

4.Bebek arabam Bugaboo Bee..Travel sisteme ihtiyac duymayacağımı düşünerek port bebeli birşey almadım..Zaten araba koltuğu arabaya monte ediliyor.Bir de aldığım araba çok uzun soluklu kullanılabiliyor.bir nevi baston pusete dönüşüyor.

5.Chicco nun ev tipi anakucağınıaldım.özellikle ilk iki ay çok işime yaradı..Şimdi de uzun soluklu birisine giderken yanıma alıyorum.Özellikle çocuklu ortamlarda masanın üstüne koyup çocuğumu minik dişlerden koruyabiliyorum.Ayrıca evde oraya buraya yanımda tasıyabiliyorum.Malum oto koltuklarında minik bebeklerin oturmasına bir saat hak veriliyor.

6.Sterilizator olark chicco elektrikli kullanıyorum.Çok memnun muyum.. bilmiyorum.Bana baskasından geldiği için yeni birşey almadım.Ama şimdi düşününce mikrodalga alabilirdim.hem daha az yerkaplar ve sürekli tezgahımda devasa bir şekilde durmasına gerek kalmazdı.

7.Yine bebeğini benim gibi mama ile besleyenler için ince termoslar ve sıcak tutucu kılıf şiddetle öneririm.Arabanın koluna asıyorum ve acıkınca cıkarıp içinden yolda verebiliyorum.

8.Gazlı bebekler için SAB SIMPLEX i şiddetleeee öneriyorum.

9. Dalinin granül deterjanını kullanıyorum..Ancak önerilere acığım:=)

10.Banyo küvet seti bunu  ve bunu aldım..Çook para verdim.:((ancak çok kullanışşlı olduğu kesin.yanlardan küvet alt üniteye sıkıca kenetleniyor.altındaki hortum da küvetin hemencecik boşalmasına yardımcı oluyor..bir kere yere koyup yıkamayı denedim ama tövbe ettim bir daha asla diye belim koptu.Küvetin hafif eğimli oluşu bebeğin başının yukarda kalmasını sağlıyor.aynı zamanda bebek yatar konumda kalıp hareket edemeyior.tehlikeyi azaltıyor bu durum.Çok gerekli mi...Hayırrrr..Şu an beraber yıkanıyoruz. ya da mussluğun altına koyup yıkayabilecek kadar prof oldum.ama yaz günleri için banyoda çocuğu içine batırıp çıkartabilmek için ideal.

benden bu kadar ama şimdilikkkkk....:)

06/11/2011 08:10:00

Benim yoruımlarıma gelince…

1- Ben de bebek arabası olarak Kraft Twist Travel System kullanıyorum. Berrak’ın da dediği gibi tekerleklerinin büyük olması, açıp kapamasının pratik olması, ana kucağının iskelet üzerine çok kolay yerleştirilmesi ve oturma ünitesinin aynı zamanda port bebe olarak da kullanılması açısından son derece memnunum. Ancak alırken hiç düşünmediğim bir dezavantajı var. Her ne kadar şu an oturma ünitesini kullanmıyor olsam da idil oturmaya başladığında iki parça olduğu için zorlanacağımı düşünüyorum. Hem bagajda çok yer kaplaması açısından, hem de iki parçayı taşıma ve kurma açısından tek parça pusetlere oranla bir dezavantaj olduğunu düşünüyorum.

2- Pişik önleyici olarak Desitin Rapid relief, pişik kremi olarak da Desitin Original ve eczaneden aldığım çinko oksit kremi kullanıyorum ve çok memnunum. İçeriğinde sadece vazelin ve çinko oksit var.

3- deterjan olarak hacı şakir granül sabun almıştım ama ara sıra tortu bıraktığı için şu an Dalin sıvı deterjan ve yumuşatıcısını kullanıyorum ve çok memnunum.

4- Islak mendil olarak Pampers Sensitive ya da Huggies yenidoğan kullanıyorum. Hangisinde promosyon var ise onu alıyorum :)

5- Alt açma olarak dışarıda Canbebe bebek bakım örtüsünü kullanıyorum. Aynı zamanda temizliğinden emin olmadığım bir yere bebeğimi koyarken de altına sermek için çok pratik oluyor. Evde ise Mothercare alt açma minderini kullanıyorum. Muşamba olduğu için kirlense bile temizlemesi çok pratik.

6- Şampuan olarak Gerber Grins & Giggles foaming baby wash hem saç, hem vücut için kulanılabilen lavanta kokulu köpüğünü kullanıyorum ve çok memnunum. Köpük şeklinde olduğu için hem kullanması çok kolay ve pratik, hem de çok çabuk durulanıyor. Her yerde satılmıyor, Ankara da yaşayanlar 365 AVM de Hot Shot mağazasında bulabilirsiniz.(Amerikan malları satan tarzda bir yer)

7- Burun temizliği için tonimer baby sprey ve eczaneden bulabileceğiniz otri bebe kullanıyorum ve çok memnunum. Bir arkadaşım tavsiye edip bana da almıştı ve diğer burun aspiratörlerine göre çok daha kullanışlı ve iyi çekiyor. (bu arada yenidoğanlar için tonimerin 5 ml lik damlaları da satılıyor ama açıldıktan sonra 24 saat içinde tüketilmesi gerektiği için çok kullanışlı bulmadım ben. Sprey şeklinde olanı da yenidoğan için (her ne kadar baby olarak geçse de) çok basınçlı olduğu için, eczaneden alacağınız bir damlalık sayesinde daha kullanışlı hale getirebilirsiniz ve çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ben spreyi kapağına püskürtüp, damlalıkla ordan alıp burnuna damlatıyorum.

8- ateş ölçer olarak braun thermo scan kullanıyorum. 2 saniyede ölçün yapılabildiği için bebekler için pratik oluyor.

9- bebek bezi olarak prima aktif bebek kullanıyorum. önyargılı olmamak için. premium care, molfix ve huggies da kullandım. premium cade de bi fark göremedim petek doku hariç o da çok bi işe yaramıyo bence. huggies esnek kısmın belde olması kullaanışsız geldi ve bacak kısmı oturmadı, büyük geldi. molfix primaya benziyor ama beli çok geniş bence, bantlar üstüste geliyor ve anda oluoyrdu ve sert geldi bana...

10- body olarak morhercare de 7 li paketlerde olan düz bezaylardan şaşmıyorum. Hem yumuşacık, hem de çok kullanışlı. uzun kollu, kısa kollu ve atlet şeklinde olsnların hepsini kullanıyorum. kıyafetlerinin içine giydirdiğim ve içten başka renk ve desen görünmesini sevmediğim için düz beyaz olanlarından tercih ediyorum. fakat 1 beden büyüğünü almanızda fayda varbence. ben şu an idil 3 aylık ama 6-9 kullanıyorum.

11- kanguru olarak babybjörn baby carrier original kullanıyorum ve çok memnunum. Önceden kraft lüks kanguru vardı ablamın nilsu için aldığı ama kullanmayı beceremediğim... idili içine koyunca bir daha çıkaramıyordum bir başkasının yardımı olmadan :)) şu sn babybjörn den çok memnunum... füyat olarak hepsinden daha yüksek ama bence değer hele bir de kucakçı bir bebeğiniz varsa idil gibi :))

12- bebek telsizi olarak da weewell WMA 232 modelini kullanıyoruz ve çok memnunuz. hem çok küçükve taşıması kolay, hem de hiç cızırtı yapmıyor. Sese duyarlı olduğu için sadece ağlama esnasında devreye giriyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, daha sonra tekrar yazarım

06/11/2011 08:20:00

harikaydı...berrak+elif thanx:)
alt açma olayına gelince can bebenin kullan at tarzı olanları ben de beğendim..evde ise
http://www.e-bebek.com/alt_acma_minderi/bebefox/bebefox_kapitone_alt_acma_pedi/BFO-94965
 bu ürünü kullanıyorum.kirlenince makineye atıyorum.bir yere giderken çok yerde kaplamıyor.iyi ki almışım dediğim bir ürün..şiddetle tavsiye ederim.oyle çok süslü püslü değil yer hiç kaplamıyor..katla koy tarzı..
ateşölçer olark biz deweevell aldık.http://www.e-bebek.com/atesolcer_ve_termometre/weewell/weewell_dijital_alin_termometre_ates_olcer_2sn_8_hafiza_filtresiz/WEE-57843
.ben de memnunum.:)

06/11/2011 08:48:00

bu arada yazımda birkaç güncelleme yaptım.. 3-4 madde daha ekledim... onlara da bakabilirsiniz :)

06/11/2011 08:57:00

Ben de bu model var..hakkaten tv acik oluyor AMA Sadece bebegin en ufak sesinde devreye giriyor..tabi animi anlatmadan olmaz..ilk aldigimiz gun Daha bebek unitesinin pilini takmamistik.esim diyo ki aaa ne guzel cekiyor..sonra bu iste bir gariplik oldugunu farkettim..iyi de bizim bebek unitesinin pili yok ki..bu ses bizden degil dedim..neyse karsi sitenin telsizine karismis;) o kadar da guclu..parazitsiz karsi evi dinledik:) ne yazik ki kameralisindan cogu arkadasim cok memnun kalmamis..ses vermiyomus..sas kaza ekrana bakip cocugun agladigini goruyolarmis..o yuzden bu model secmistim..http://www.bebefix.com/x_weewell-weewell-bebek-telsizi-800m-lcd-ekran-2-kanal-x-16-pilot-ton-sarjli_31738.php?k_id=1869&kn=Bebek+Telsizi+%28Bebefon%29

06/11/2011 09:00:00

telsizlerimiz aynı model aslında :)) sizinki mavi, bizimki turuncu :)) kız işi hehe :)) ama gerçekten öneririm... önce weewell başka bi modelini almıştık, şimdi hatırlamıyorum hangisi olduğunu, çok cızırtı yapıyodu geri verdik hemen...  arkadaşımda chicco nun klasik heryerde olan dikdötrgen bi modeli var.. onun da sesi hiç iyi diil ve cızırtı yapıyor, çünkü sese duyarlı diil...

06/11/2011 09:06:00

ben sling olarak hmaileyken slingo drop almıştım... hiç kullanamadım.. meğer bula bula en kullanışsızını almışım.. bir kere bile idili içine sokamadım ki zaten o kadarcık şeyin içine nasıl girer hala aklım almıyor :)) kesinlikle o modeli tavsiye etmiyorum... diğer modelleri de kullanamayacağımı düşündüğüm için kanguru aldım çünkü bizim bebe bu kadar kucakçı olmasına rağmen asla yüzü bana dönük durmuyor. hemen ağlıyor.. illa dışarı bakacak hanımefendi :))

06/16/2011 11:54:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...