Babam kanser oldu, ben şimdi büyüdüm.

<1234>

Ynt: Babam kanser oldu, ben şimdi büyüdüm.

09/03/2011 12:43:00

Allahtan acil şifalr dilerim

09/05/2011 12:18:00

Merhaba Sadeceanne..
Seni şuanda çok ama çok iyi anlıyorum.. 15 gündür biyopsi sonucu bekliyoruz bugün telefonu her açtığımda yüreğim yerinden oynuyor aslında biliyorum babamın akciğer kanseri olduğunu ama biyopsi sonucu çıkana kadar konduramıyorum çünkü babamda fiziken hiçbirşey yok ama içi yavaş yavaş gidiyor.. Babamla konuştuğumda sonucu soruyor bense çıkmadığını söylüyorum ve gözyaşlarımı içime akıtarak kapatıyoruz telefonu hep güçlü ve ayakta durmaya çalışıyorum... 1 yaşındaki Kızım bana destek oluyor.. Bağırmak istiyorum sesimizn tükendiği yere kadar nedennnnnn diye ama bir neden bulamıyorum kader diyorum ama biliyorum yeneceğiz diyorum bununda üstesinden geleceğiz diyorum bazen kolum kanadım kırılıveriyor babam giderse sonsuza ben ne yaparım yanlız kalırım çırılçıplak hisederim kendimi göz yaşlarım akıyor yalnızken.... seni senden başkası anlamıyor çünkü sen kız evladısın ne kadar büyüsekte ne kadar kariyer sahipi olsakta ne kadar iyi yerlerde olup insanalara rest çeksekte herzaman babamın varlığı ile olduğunu anladım şimdi...O olmadan asla diyorum... Şuanda gözümün içine bakarken onun kafasından neler geçtiğini biliyorum, sıkıca sarılmışken bana yüreğimizin ne için attığımıız biliyorum yaşarken ölümü hisstemenin sessizce vedalaşmanın nedemek olduğunu biliyorum artık... Seninde dediğin gibi keşke hiçbüyümeseydik, keşke keşke...
Bu başlıkla bir konu açtığın için teşekkürler arkadaşlar aramızda tedavi yöntemlerini doktorlarımızı ve hastanelerimizi paylaşırsak birbirimize ve hatta başka hastalara umut oluruz.. Bizler nedense bu hastalık olunca köşe bucak saklanıyoruz konuşmaktan korkuyoruz.. Bizi şimdi Ankara'da Hacettepe Hastanesinde tedavi görüyoruz. İyibir Göğüs cerahına ve onkoloji dokturuna ihtiyacımız var.  Biliyoruz sonucun hepimizi için aynı şeyler olacağını ama lütfen sizden bizlere moral olmak adına ve sizleride yanımızda hissetmek için acı şeyler yazmaktan kaçınmanızı bu uğurda kaybettiğiniz canlarınız için başsağlığı ve mekanlarının cennet olmasını ve yine bu uğurda tedavi gören herkese acil şifalar ve yeni umutlar diliyorum..

Babacım seni çok seviyorum ve bu hastalığı yeneceğimizi hissediyorum..

İyiki varsınız..

10/08/2011 20:58:00

öylesine gezinirken gördüm bu başlığı. 19 ekim babamı akciğer kanserinden kaybedişimin 4. yılı.o kadar zamansız ve beklenmedik oldu ki herşey.boynunda bir kitleyle gittik doktora ve malesef kemiklere kadar yayıldığını öğrendik. medastas 4 tü. sadece duyularını kaybetmesin diye 4 seans radyoterapi aldı. kemoterapi istemedi. hiç bilmedi hastalığını söylemedik. 3 ay içinde de kaybettik. erken farkına varsaydık belki de herşey değişik olacaktı. ablamın çocuklarını gördü çok istedi benden bir torun ama ozamana kısmet olmadı. kırk yaşındayım ama babasızlığın yaşı yokmuş yeni almadım. ne zaman olursa olsun gidişler herzaman çok erkenmiş. çok erken oldu be babacım çok erken oldu...

11/18/2011 23:02:00

sadeceanne..uzun zamandır bu konuya bir cevap yazmayışın babanla ilgilendiğin vakit bulamadığın içindir belki..inşallah iyidir,inşallah Rabbim şifa verir..
bende yaşadım aynı şeyleri..çok acı dolu günlerdi..anneciğimin 3 yıl süren hastalığının her sabahında,onun yanında her uyanışımda içimde,kalbimin üzerinde kocaman bir taş varmış gibi hissederdim..seni çok iyi anlıyorum,umuyorum şuan içinde acı değil,umut vardır..

12/06/2011 22:06:00

mesajını daha bugün gördüm ben de seninle aynı şeyleri üstelik hamile olduğumu öğrenmemle aynı zamanda yaşamaya başladım çok zor hala buralarda mısın bilmiyorum ama mesajımı görürsen bana yazarsan sevinirim konuşmak ve boşaltmak şart yoksa büyümek çok ağar bir faturadır.sevgiler...

12/13/2011 11:15:00

Soran, ilgilenen, merak eden arkadaşlarım;

Babam tedavi görüyor. Acılı ağrılı bir tedavi değil. 3 ayda bir hormon iğnesi oluyor ve ağrı kesicileri var düzenli aldığı. Ara ara kanserli bölgelerinde ağrısı olduğunu söylüyor. Bz de pek soramaz/konuşamaz olduk. Nasılsın demek, artık "kanserin nasıl" anlamına geliyor bizim evde. Bazen anlatıyor, bazen gerçekten iyi olduğunu söylüyor. Hafta sonu gördüm en son, kıştan herhalde biraz da depresif. Aslında yazın teşhis sonrasında gittikleri yazlık çok iyi gelmişti. Şimdi mutsuz ve ümitsiz görünüyor. Ben de onlara gidince ve onu görünce "benim babam kanser" cümlesini atamıyordum aklımdan. Pazar günü üzülüp ağladım yine. Sonra da acısız bir hastalık seyri olsun diye dua ettim. Ne ilginç ki size yazdıktan yaklaşık 2 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim.. O dönemler karışıktı bayağı içim.. Şimdi gelen herşeyle baş etme gücü diliyorum Allah'tan kendimize.. Büyümeye devam yani.. Sağolun..

12/13/2011 11:47:00

İnsanın her şeyinin sınandığı bir dönem bu,neden sorusunu hiç bu kadar sorduğum bir zaman dilimi olmamıştı.Ama insan olmak garip bir şey her ne olursa olsun dayanıyor ve yaşıyorsun.Çok çok kolay gelsin yaşayan herkese.Ben çok uzun süre bu süreci yaşamış biri olarak sorularınıza ve size yardımcı olmaya hazırım.Mucizelere inanmak ve savaşmak gerek...

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...