Her eve iki atık kutusu

06/11/2010 08:32:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Her eve iki atık kutusu

06/11/2010 10:58:00

Ben de kagitlari siseleri meyve suyu kutularini ayri posete koyar atarim. Bakiciya cok anlamsiz, isguzarlik olarak geliyordu. O hepsini birarada atiyordu, ben denk geldikce ayiriyordum. Ama artik o da alisti, ayri posete koyuyor.  
Aslinda cop poseti olayi da cok dogru degil ama en azindan donusturulebilecek olanlar birarada gidiyor.

06/14/2010 14:07:00

pilleri,atık yağı kağıtları ayrı topluyorum yediğimiz meyve sebzelerin çekirdeklerini biriktirip doğaya atıyoruz marketlerden aldığım poşetleri çöp poşeti yapıyorum çöpleri ayrı topluyorum kağıt cam plastik bir yere yoğurt kovalarını falan yıkayıp atıyorum bizim belediye cumartesileri topluyor geri dönüşümleri sağolsun

06/14/2010 19:14:00

cok faydali olmus bu yazi. tesekkurler. bir soru: kagit havlu ve peceteler organik. normal kagitlar geri donusumlu mu gercekten? ilgincmis.  
bu arada konuyla direkt ilgili degil de ben 'seyyar'lari seviyorum. sonucta dilenmiyorlar kimseye zararlari yok ve ustelik dogaya yararlari var.

06/15/2010 07:09:00

Bu konu hakikaten çok ilinç. Hatırlıyorum Konya Belediyesi bu seyyar ayrıştırıcılara iş teklif ettiklerini söylemişlerdi. Yeni açılacak tesislerinde çalıştırılmak üzere ama....sonuç aynı. Seyyar ayrıştırıcılık çok daha para kazandırıyor, benimde hayretle dinlediğim bir konuydu:)

06/15/2010 17:56:00

bana tercihleri cok da garip gelmiyor. cok farkli hayatlar yasiyoruz. hijyen vb onlar icin bizim icin oldugu kadar onemli olmayabilir ve bence cok dogal. uzun vadeli-planlı-hep sonraki adımları hesaplayarak yasamak falan bizim sosyoekonomik statumuze ait durumlar. onlar alacklari ekstra 3-5 ekmegin pesinde olabilirlerç. daha cok para icin gece gunduz super stresli islerde calismayi tercih eden arkadaslarimin yaptigindan daha garip degil sanki. yani bence. para icin vazgecilen seyler farkli 2 grupta.
konuyu biraz dagittim galiba.  cevre konusuna donersek durum anlasilmistir etrafa da bu yonde bilgilendirme yapilacaktir bizim belediye ayristiriyorsa ne ala ayristirmiyorsa da benim seyyarlara kolaylik :) tekrar tesekkurler basak :)

06/22/2010 09:41:00

bizim de şu an oturduğumuz yer Zeytinburnu belediyesine bağlı ve neredeyse 1-1,5 yıldır geri dönüşüm çöplerini ayrı torbada toplayıp kapıcıya veriyoruz. Bu hafta Şişliye taşınıyoruz oradaki uygulama nasıl bilmiyorum, bakıcaz artık. Yalnız ben de Başak'ın yazdığı geri dönüşümlü ambalajları sudan geçirme kısmına hiç dikkat etmediğimizi farkettim. Bundan sonra o yoğurt kapları felan yıkanacak :))

Kağıt peçeteleri de geri dönüşüm torbasına atıyordum, onların organik olması bana da enteresan geldi.
Bilgilendirme için çok teşekkür...:)

06/22/2010 10:40:00

"Hatay gonulluleri platformu" atik yag toplama kampanyasi baslatmisti. Blogdan duyuru yapacaktim, unutulmus gitmis maalesef. "Alo Atik Hatti" 376 76 92 . Elinizde 1lt biriktirdiginiz yag bile olsa, mesai saatleri icerisinde gelip ucret talep etmeden aliyorlar. Onemli birsey aslinda bu.Atik bitkisel yaglar, cevreye inanilmaz zarar veriyormus.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Cevreci anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...