aktivite merkezleri

Ynt: aktivite merkezleri

04/15/2010 10:33:00

gülden deneyeceğim msn yi şirket anlayışı şimdilik nurturia yı farketmediler  :))

04/15/2010 12:12:00

breeze seni de ekledim canım çok yakınmışız bizler.. Hafta sonu yok maalesef. Sen de çalışıyorsun sanırım?

04/15/2010 14:48:00

valla hülya hevesim kaçtı birden sorduğun tüm soruları soruyorum şimdi kendimce noldu şimdi bir defalık tuna memnun kalmış olabilir ama bu işin şekli bu mudur bilen biri var mııııı?

04/19/2010 19:26:00

herkese merhaba!

Büyük kızım artık neredeyse 4 yaşında. O da hep aktiviteye aç ve hareketli bir çocuk olduğu için erken zamanda oyun grubu vb arayışlar içerisine girmiştim. İzmir'de de yeni olduğum ve kızımın yaşıtı olmadığı için profosyonel olarak bu hizmet arayışına girmiştim. Ben de Karşıyaka'da oturuyorum. O zaman Joyfull House'un ilk senesiydi sanırım. Onlarla da gidip konuşmuştum. Evet, oyun grubu var, diyorlar ama o zaman benim gibi bu talepte bulunan pek olmadığı için sanırım, oyun grubu tanımı onlar için, çocuğun başına bir öğretmen vererek ya büyük çocukların yanında oynatmak ya da işte okulun odalarını dolaşarak onları çeşitli aktivitelerle eğlemekti. Hem bu nedenle hem de yeri çok sapa geldiği için ben oraya götürmeyi düşünmemiştim. Çünkü bu oyun grubunun belli bir aşamasında amacım çocuğu oraya bırakıp kendime zaman da ayırmaktı doğrusu. Ve taa evka'dan 1,5 saatlik bir süre içerisinde herhangi bir yere git gel yapamayacaktım da.
Sonrasında Jou Jou'yu keşfettim. Ve kızım Aslı'yı 16 aylık'tan itibaren oraya götürmeye başladım. Evet, belli bir yaşta çocuk alıyorlar ama çocuğuna da bağlı. Dolayısıyla gidip tanışmada fayda var. Böylelikle kızım Aslı'yı Eylül ayından bir sonraki yaz Ağustos ayında kadar 1 tam sene oraya götürdüm. Yaşı da müsait olup oraya alıştıktan sonra onu bırakıp sporuma veya işime baktım. Çocukların oynadığı alanın bir üst katından onları kameradan izleyip kitap, dergi okumak veya bilgisayarda birşeyler yapmanın da anneye ayrı bir zaman dilimi kazandırdığını söylemeliyim :)

Yalnız Jou Jou bu ay el değiştirdi :( Ama güzel işleyen bu sistemin devam edeceğini umuyorum. Hem o zamanlar kızımın öğretmeni olan Fatoş Hn. da hala orada. Bence mutlaka deneyin!

Hülya'nın deneyimi benzeri birşey yaşamadım ben. Tabiiki o yaş çocuklarının konsantrasyon kabiliyetleri çok uzun olmuyor ama bizimkilerin Jou Jou aktivitelerini gayet tatmin edici ve eğitici buldum hep çocuklar için. Genelde zaten konsantrasyonu düşük çocuklar, yapılan aktivitelerde birer birer dökülmeye başlarlar. Eğer bir çocuk çok erken bırakıyorsa aktiviteyi, diğerlerinin devam etmesini sağlamak için bir öğretmen genelde onunla ayrı olarak ilgileniyor Jou Jou'da. Yani oradan oraya, bir aktiviteden diğerine konma gibi birşey olmuyor bence pek.

Sizlere kolay gelsin! Umarım uygun bir yer bulur, memnun kalırsınız

04/20/2010 07:47:00

Bende oğlum için bir oyun grubu ya da aktivite merkezi istiyorum artık.2 yaşını doldurduk,arkadaş istiyor artık..Buluşma olursa bizde katılmak isteriz..

04/20/2010 08:06:00

zeynepa
deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler temmuz ağustos gibi jou jouya başlarız inşallah fatoş hanımı seçme şansımız da olur umarım oh ferahladım kafam karışmıştı

filizcim
konuşur öyle gideriz jou jouya çünkü 18-36 diye grup var diye biliyorum ben 20 aydan sonra diye düşündüm öyle taktım yani bakalım , bunu halledelim başka bir konu kesin kafamızı kurcalayacak iyi ki nurturia var

04/20/2010 10:29:00

Aktivite merkezlerinden bahsedilenlere ugrayan oldu mu?

04/20/2010 19:30:00

ben cuma günü alsancagı altüst ettim. sadece party house u bulabildim aktivite merkezi olarak. diğerleri anaokulu. 1 yaş sonrasını kabul ediyorlar. haftada 1 saat 25 tl. güzel bir yere benziyordu ama denemeden birşey söyleyemeyeceğim.

04/20/2010 19:43:00

bu yazılanlara uğramadım ama haftasonu oğlumu palmiye alışveriş merkezinde balçova hayal dünyası die bir yer var oraya götürdüm 8.5 lira giriş sınırsız saat atlama zıplama şişme oyuncaklar kaydırak toplar ne ararsan vardı ve oğlum çok eğlendi.

04/27/2010 07:08:00

Nuh' un gemisi Hayal Dunyasi mi olmus?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İzmir Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...