aktivite merkezleri

<123456>

Ynt: aktivite merkezleri

04/27/2010 10:28:00

karşıyakayı sevmeyenleri gönderebiliriz :)))
şaka bir yana annen bakıyor olunca biz yan apt larına taşındık

04/29/2010 13:19:00

Zeynepa Jou Jou'yu çok güzel anlatmış.
Ben de oğlumu 2 yaşından bu yana Jou Jou'ya gönderiyorum (bakıcısıyla)
Oradan önce bir iki gün Play House ve Ya-Pa'yı denedik. Deneyimlerimi paylaşmak isterim:

Play House'da (sanırım yerlerinin darlığından) çocuğu bırakıp gitmeniz isteniyor. Oğlumu zaten bırakıp işe gidiyorum, bir de orada terk edilmişlik hissi yaşatmak istemedim. Bunu anlattım. Bana "alışacaktır" dediler. Bu yanıt içimi soğuttu. 2 yaşındaki bebiş için "alışacaktır" demek acımasızca gelmişti.

Ya-Pa'da ise çocuk alışana kadar anne, babanın ya da bakıcının salonda oturmasını sağlıyorlar. Çocuklarla odaya geçiyorlar.
Oradaki sorunum şu oldu:
Masa etrafına topluyorlar çocukları, renkleri sayıları vs öğretiyorlar, müzik dinliyorlar vs. Çocuk anneyi ya da bakıcıyı istediğinde salona geçiriyorlar.
Oğlum tekrar tekrar bakıcısını istemiş, ama diğer çocuklar da ister diye ağlatmışlar. Bakıcısına da "zamanla alışır, biraz ağlasın, geçer" gibi şeyler söylemişler.
Ben oğlumun uyku düzeni için bile ağlatmamışken...
Bir de oğlum ara öğün olarak 11 civarı meyve yiyor. Ya-Pa'da sordum, meyve veriyor musunuz diye, 'Eğitimi böler" yanıtı verdiler.
Nasıl yani, ne eğitimi? Çocuk daha oyun çocuğu. Orada oyun oynayıp eğlenmeli, hoş vakit geçirmeli, yaşıtlarıyla sosyalleşmeli diye gönderiyorum... 

Jou Jou'da ise ara öğün olarak meyve veriyorlar.
Bir masa etrafına oturup birlikte meyve yemeyi "eğitimin" bir parçası olarak görüyorlar. Bana böylesi daha doğru gelmişti.
Meyve yedikten sonra ya da resim vs gibi aktivitelerden sonra ellerini yıkamak için sıraya giriyorlar, diğerinin sırasını bekliyorlar, bu da eğitimin bir parçası.
Onun dışında "eğitmek" için katı kuralları yok.

Birlikte oyun oynarken (trencilik, dans vs) birinin dikkati dağıldı mı, (ki benim oğlumun çok dağılıyordu) Fatoş hanım hemen gidip onunla ilgileniyor, diğer hanım çocuklarla oyuna devam ediyor..
Böyle böyle oğlumun dikkati giderek daha az dağılmaya başladı.
Ama Ya-Pa'daki gibi hiç ağlamadı. Çok eğleniyor orada...

Asma katta anne, bakıcı vs kalıyor, çocuk istediği an aşağıya inilmesine ya da çocuğun çıkıp yukarıyı görmesine izin veriliyor. Böylece çocuk terk edilmişlik duygusu da yaşamıyor.

Bizde, oğlum belirledi aslında hangisine gideceğini. Diğer ikisinde ağladı, Jou Jou'da eğlendi (ki bizim eve en uzağı-Bostanlı Sunay Pide'nin orada oturuyorum)
Aklıma gelenler bunlar...

Aklıma gelenler bunlar.

04/21/2011 21:52:00

Kızımı gecen sene çiğlide'ki neşe erbekin yerine götürmüştüm kızım neye elini atsa onu elleme onu alma onu yerine bırak dediler durdular ne o baska aktıvıteler yapılırken herkes bu kurala uymalıymış kural koydukları çocukta daha 2 yaşındaydı !
 çalışanlar güler yüzlü görünselerde bana çok  soğuk ve kuralcı geldiler.Şimdilerde haftasonları uzakta olsa  toppolina götürüyoruz ama erken gitmek gerek cok kalabalık oluyor.Kızım orda özgür ve mutlu sabahtan aksama kadarda kalsa 17 mılyon.o eğelenirken bende agora'yı gezıyorum.

04/22/2011 20:53:00

Topolina'da kizinizla ilgileniyorlar mi birebir yoksa bakıcısıyla mi bırakıyorsunuz?

04/27/2011 09:09:00

Merhaba,

Hülyavetuna nın videosunda  da gördüğünüz gibi Studio English te 2 yaşından itibaren okul

öncesi çocuklara yabancı öğretmenlerimiz eşliğinde play grouplar düzenliyoruz.Çocuklar bol

oyun ,aktivite ve şarkılarla böyle sıcak ve keyifli bir ortamda İngilizce ye adım atıyorlar.

Dilerseniz sizi de bir örnek derste aramızda görmekten mutlu oluruz.

www.studioenglish.com.tr

04/27/2011 09:13:00

Topolinoda ufak cocukları gözetlemek sart , kızların sayısı az ve alan geniş

04/27/2011 09:17:00

Bizde her cumartesi Balcovadaki Aziz Pelen müzik merkezine, müzikli oyun grubuna  götürüyoruz Elayı . Krese gitmediği için böyle bir aktivitede bulunması hosuna gidiyor . yalnız program 45 dakika kadar sürüyor ve cocuklara bir büyüğün eşlik etmeside gerekiyor .

http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_165069096869491

04/27/2011 10:28:00

içeriği nasıl peki Hayat? Ritim üzerine mi?

04/27/2011 10:33:00

Orf destekli egitim deniyor . Tabi ritm üzerine . Basit müzik aletleri kullanarak sarkıya eşlik ediyorlar . Bazen kuklalar falanda kullanıyorlar . Bayan ögretmenimiz cocukları yönlendirirken , Aziz beyde piyanoyla sarkılara eslik ediyor. Linke tıklayıp az asagıya inersen , elanın kısa bir videosunuda görebilirsin.

İlgileniyorsan ücretsiz demo dersine gelebilirsin . İzmirde tek yer zaten bu konuda şu an için .

<123456>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İzmir Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...