Son üç aya girerken baş gösteren sorunlar

<1234>
08/25/2011 08:25:00

Selam kasımda doğum yapıcak arkadaşlarım!

Şuan itibariyle son üç aya girmiş bulunuyoruz ve bende bazı sorunlar baş göstermeye başladı sizinle paylaşmak istiyorum ve aynı sorunlar sizde de varmı merak ediyorum .. Son 3-4 gündür ayaklarımda inanılmaz bir kaşıntı ve pişik gibi kızarıklıklar başladı doktor kontrolümde görüşücem doktorumla sebeplerini hamilelikten mi kaynaklı yoksa başka bişey olabilir mi diye, sorunlarımdan ikincisi ise mide yanmalarımın artması onun içinde görüşücem doktorumla sizde de aynı sorun var mı ? Ve tabii bir de kemik ağrıları ama çok şükür ki onu çözdük sayılır ilave calsiyum ve magnezyum takviyesiyle içmediğim anda ağrılar başlıo hemen doğurana kadar içmeye devam öyle gözüküyor :(

Ynt: Son üç aya girerken baş gösteren sorunlar

08/25/2011 08:30:00

Ben 2 adet doktora kontrole gidiyorum. Doğumumu yaptıracak olan ve daha çok güvendiğim olani bana magnezyum kalsiyum içmene gerek yok kramplar olabilir onun yerine peynir ve sut tüketimini arttir dedi. Neden bilmiyrum ama magnezyuma basindan beri karsi bir adam. Diğer doktor ise mutlaka kullanmam gerektiğini bunun bebeğin gelişimi, kilosu acisindan da cok önemli olduğunu söyledi. Ben de kramplarim cok olmasina rağmen, özellikle gece uyurken baldırıma acaip kramplar giriyor ve sabah kadar aci çekiyorum, haftada 1 ya da 2 kez içiyorum.

Onun haricinde bende cok siskinlik oluyor. Ayaklarim, yuzum parmaklarim cok sisiyr gunun sonuna doğru. Bu işyerinde ayakta iş yaptigimda ve koşturduğumda daha cok artıyor. Ayak numaram buyudu zaten eskilerin hiçbirini giyemiyorum. Bunun için tuzu azaltıp bol sivi almami söyledi dr.

08/25/2011 08:36:00

Aynen Burcucum bende de işten sonra yani günün sonunda eve gittiğimde inanılmaz ağrı oluyor ayaklarımda özellikle zaten dediğin gibi ayakkabılarımın hiçbirini giyemiorum kıyafetime uysun ya da uymasın tek bir sandaletim var sadece onunla rahat ediyorum , yüzüklere gelince 1,5 aydır yüzük takamıorum zaten :( Doktorumda bana süt ve peynir tüketimini artır demişti ama yediğim halde fayda etmedi ilaç vermek zorunda kaldı çünkü kramplardan duramıyorum girdiği zaman çok kötü oluyorum ağlatacak kadara sancısı oluyor :(

Ayaklarında pişik gibi kızarıklık ve kaşıntı var mı peki seninde

08/25/2011 08:47:00

Hayır o tür problemim şimdilik yok çok şükür..

08/25/2011 08:48:00

Aman olmasın kaşıntıdan deliricek gibi oluyorum çok kötü inşallah geçer benimde yarın doktor kontrolüm var bakalım ne dicek doktorum

08/25/2011 10:57:00

bebişler yormayamı başlamış annelerini...bende elevit ve magnezyum kullanıyorum ayak şişliği bendede var...gece yataktan kalkınca ağrıdığını hissediyorum..reflü en kötü sorunlardan biri bence yemek sonrası eğilip doğrulmak yada uzanmak daha kötü ediyor...2. trimesterde arttırabildiğim su içme olayını tekrar kaybetmiş bulunuyorum...3 lt ye hiç ulaşamıyorum...su içmek mide bulantısı ve reflüyü arttırıyor...

ama onun yanında daha bir hareketlendi hele sahur sonraları tepişmeler başlıyor...keyifli ve şafak 94  100 günden düşmeye başladı bebişlerimiz sağlıkla sıhhatle mutlulukla inş..kucaklarımızda olacaklar...

08/25/2011 11:36:00

İnşallah öyle olucak bizde de şafak bugün 85,  geriye doğru saymak hem heyecan verici hem de sabırsızlanıyor insan .. Su içmeye gelince ramaazanla beraber nedense bende azalttım su içmeyi ama artırmamız gerek :s

08/25/2011 15:02:00

bende elevit,calcium ve omega 3 alıyorum..kramp,kasıntı bende olmadı ..cok cok hafif mide yanması hissediyorum ama varla yok arası...ayaklarım şişiyor ama dinlendiğimde geçiyor..faklı olarak son birkaç gündür hemoroid tarzı birsey hissediyorum..biraz da kabızlık var sanki...yemeklerimi ona göre yeniden düzenledim..cumartesi doktora da danışacağım...vakit yaklaştıkça heyecan artıyor...bu hafta hastanede giyebileceğim gecelikler ısmarladım internetten...:)

08/26/2011 08:22:00

Hımm ben elevit, gyno ferro sanol ,calcıday D3 ve magnorm alıorum bi de üstüne cok süt içen ve peynir yogurdu bol tüketen biriyim ama banamısın demio benim kız canavar maşallah yedi beni bitirdi kemiklerim agrıo bi tanesini içmesem hemen farkedio

08/26/2011 19:09:00

ben de son üç aya allerji şikayetimin yeniden artmasıyla başladım..ilk üç ayda da biraz rahatsız etmişti beni..zaten en çok bunu düşünürdüm hamile kalmadan önce..geldi gene beni buldu..dışarda maskeyle dolaşıyorum..onun dışında şişlik ya da ağrılarım yok..tuzu hamileliğin başından beri azaltmıştım çünkü..umarım ağrım da olmaz..akrep kızım :)) beni üzmedi şimdilik bakalım :))

09/08/2011 09:44:00

hamilelik sürecini basindan bu yana  kendim icin bebegim icin ve babamiz icin  olumlu ve mutlu bir sekilde gecirmeye layik gördüm bizi, ama tabi bahsettiginiz problemleri her hamile gibi bende yasiyorum en cokta mide yanmalarim.... cok sükür siskinlikler yada su toplamalari gibi bir problem yasamadim, beslenmeme dikkat ediyorum süt ürünlerimin yaninda gyno ferro sanol kullaniyorum.. bebegime kavusacagim günü sabirsizlikla bekliyorum. herkese saglikla güzel günler diliyorum :))

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Kasım Anneleri buraya :))

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...