Son üç aya girerken baş gösteren sorunlar

<1234>

Ynt: Son üç aya girerken baş gösteren sorunlar

09/15/2011 07:47:00

Ankarada oturanlar için bakıcı tavsiyesinde bulunabilirim.

Kullan at iç çamaşırları var onlar rahat oluyor hastane için, pijama yerine gecelik tercih edin bence, özellikle de sezeryan olacaksanız. Bebek bezi mutlaka goturun, hasta bezi ben goturmemistim ilk dogumumda gerek de olmadı. Bebek icin de bence 2 takim az. En azindan ben 3-4 takim goturmustum cunku kusması olabiliyor bebişin.

09/15/2011 07:50:00

evet benim iki anne de bakabilecek durumda değiller...ben de 3.5 ay kadar evdeyim ama bakıcıyı hemen tutmak istiyorum ki ben de evdeyken göreyim ,birbirimize alışalım... 

09/15/2011 07:51:00

Hımm tecrübe olunca daha baska tabi,, eski camaşır götürmek en iisi sanırım, normal dogum olucak benimki ben bi gecelik bi de takım götürsem yeter diorum ama sence nasıl,? bebek içinde 3 yada 4 götürelim o zaman bebek bezi alıcaktım zaten hasta bezine de gerek yok diosan tamamdır :))

09/15/2011 07:51:00

hı mmm anladım maritza bakcak anne yoksa bakıcı olması gerek tabi

09/15/2011 07:53:00

evet daha önce doğum yapmış olanlar böyle tavsiyelerde bulunurlarsa süper olur...bizim gibi ilk defa doğum yapacaklar için bu iş kapalı kutu:)

09/15/2011 07:56:00

Aynen öyle valla tecrübe başka bişey 

09/15/2011 08:02:00

Aklıma geldikçe yazıyım o zaman, gerçi ben de 3,5 yılda unutmuşum çoğu şeyi.

1 kutu pre-aptamil mama götüreceğim ben. Bir de biberon tabii. İlk doğumumda aklıma gelmemişti ve sütüm hiç gelmedi sezeryandan dolayı sanırım, bir de süt kanallarım dar olduğu için hep problem yaşadım zaten emzirmede ve süt sağmada. Ama biberona alışırsa da emzimekte sonradan problem yaşanıyor onu da söylemeliyim. Annenin tercihine kalmış birşey, illa sütümün gelmesini bekliycem bu arada süt gelmese de bebek aç kalsın, bebek emdikçe süt gelir diyenlerdenseniz buna gerek yok tabii.

Bir de süt sağma makinası ya da el pompası götürmenizi tavsiye ederim. kiralayabiliyorsunuz da aylık haftalık olarak. Ben bu süt olayına takık olduğum için kesin hastaneye de götüreceğim bu sefer, çünkü sütüm gelmeyince mama verdiler (hastane biberonu ve mamasıyla) ve hiç içime sinmemişti bu durum.

Fotoğraf makinasını ya da kamerayı da unutmayın ;)

09/15/2011 08:25:00

Evet Burcucum aklına geldikçe yazarsan sevinirim liste olusturuyorum cünkü ben, mamayı hiç düşünmemiştim mesela gerci normal dogum düşünüorum ben ama nolur nolmaz yine süt gelmemsi olayı yasanırsa mantıklı yani, 

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Kasım Anneleri buraya :))

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...