Tatil, bayram, misafirlik gibi durumlar

08/08/2012 15:56:00

Kısacası baştan çıkarıcı yiyeceğin bol olduğu durumlar. Bence böyle durumlar iki nedenden zor. Birincisi hem nefse eziyet etmemek hem de sınırı aşmamak için dikkatli olmak gerekiyor. İkincisiyse millete izahat verme zorunluluğu.

Önümüzde ''şeker'' bayramı diye de adlandırılan Ramazan Bayramı var. Taktikleriniz neler? Baklava gibi tatlılara direnebilirim ama iş güllaca gelince kendime güvenemiyorum. Belki porsiyon küçültebilirim. Yemeklerdeyse pilav ve ekmeğe katiyen hayır demeyi düşünüyorum.

Ynt: Tatil, bayram, misafirlik gibi durumlar

08/08/2012 19:19:00

Gitmeden once, neyden, ne kadar yiyecegine karar vermek, cok etkili oluyor. Mesela, 1 dilim gullac, 2 dilim baklava, fazlasi yok diye beynini simdiden alistirirsan, uygulamanin daha kolay oldugunu gorursun.. ben bunu, arkadaslarin dogumgununde denemistim. 1 dilim pasta, 2 kurabiye demistim. Pastadan 1 catal aldim, yetti.. bunun gibi, onceden kararli gidince, daha kolay oluyor. Insanlara aciklama kismina gelince; dokunuyir denek yeterli olur sanirim :)

08/08/2012 20:11:00

Israra israrla karsilik vermeli :p ay yok valla sen benim olumu gor :p

08/09/2012 06:51:00

avbi :))))

08/10/2012 14:24:00

:)) Bu noktada duyduğum bir anıyı paylaşmak isterim. Dedemin kardeşi gençken Avrupa ülkelerinde bulunmuş bir ailenin evine konuk olmuş. Akşam yemeğinde nasıl olsa ısrar ederler diye ilk seferde tüm yemeklerden az az almış ve çok beğenmiş. Sonra ev sahibi yemeklerden tekrar teklif etmiş, dedeamcam da ısrar edecekler diye bekleyerek ilk defasında teşekkür edip reddetmiş. Bir daha sormadıkları gibi afiyet olsun deyip sofrayı da kaldırmışlar, bizimki de gözü yemeklerde aç kalmış.

Sadece ısrar etmiyoruz, aynı zamanda ısrar da bekliyoruz ve karşımızdaki ısrar bekliyor diye daha da ısrar ediyoruz. Böyle bir sarmal.

Ama önceden plan yapmak iyi fikir. Bir de ikramlara bakıp aralarında en sevileni seçmek, herşeyden yemekten daha iyi olabilir. Yine de tırsıyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Şekersiz Hayat

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...