nefis bir kurabiye tarifi..LORLU KURABİYE

10/16/2012 08:04:00

bebe bisküvisi alternatifi olabilir,zira yumuşacık bir tarif, içinde peynir var, kahvaltı niyetine olur,yanında 1 bardak süt

missss gibi yumuşacık bir kurabiye tarifi

bu traif ile benim yaklaşık 25 adet kurabiyem oldu.
Loru nasıl yaptım:1,5 litre günlük sütü ısıttım,kaynamasına ramak kala içine 6 çorba kaşığı elma sireksi koyup karıştırdım,2 saat ağzı kapalı beklettim,sonra  ve 2 kat tülbentten süzdüm.  Yaklaşık 250.gr lor elde ettim. Mandıralardan da şarküteriden de alınabilir.tuzsuz taze lor olacak.

malzemeler:

• 2 kaşık margarin/tereyağı
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 yumurta
  • 250 gr lor peyniri
  • 2,5 su bardağı un
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu

hazırlanması:

1. 2 kaşık margarin ile 1 bardak pudra şekeri iyice ezin. 1 yumurtanın beyazını ekleyin.

2. içine ufalanmış 250 gr lor peynirini ekleyin, hepsini iyice ezerek karıştırın. un,vanilya ve kabartma tozunu ekleyip yoğurun.

3. yuvarlak kurabiyeler yapıp yağlanmış tepsiye dizin, üzerlerine yumurta sarısı sürün. 175 derecede yaklaşık 25 dakika pişirin

Ynt: nefis bir kurabiye tarifi..LORLU KURABİYE

10/16/2012 08:35:00

bunu mutlaka yapacagim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İştahsız bebekler için yemek önerileri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...