Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

01/06/2012 08:40:00

Ozge çok düşünmeye vaktim kalmıyor. Diyetlerde (daha önce de bir yere yazmıştım sanki tekrar gibi olacak ama) beni en zorlayan az az yeme işiydi. Az yiyince acıkıyorum evet, işte o zaman canım çekmeye başlıyor. canım çekmeye başladığı anda ise irademe söz geçirme gücüm azalıyor. Şimdilik (1.5 ay oldu) sadece dün kendimi çok aç hissettim ve maalesef irademe yenilip ofisteki çiğ köfte partisinden 3 tane nasiplendim :( Onun harcinde çok aklıma gelmiyor diyebilirim. Gözüme sokulmadığı sürece :)

Hülya verdiğin kilo bence normal bence, ben de o kadar vermiştim. 1.6 gibi bir şey. Sonra seyire geçince bir kısmı geri gelmişti.

01/06/2012 08:42:00

KIZLAR
bikoşu eczaneye gittim geldim.splenda tatlandırıcımı aldım (23 TL).vitamin ilacımıda alacaktım eczacı iştah açar kilo aldırır dedi almadım.eğer halsizliğin falan olursa ozaman kullan dedi.

elvan çikolata bizim evde mutlaka ama mutlaka bulunur eşim sağolsun berra ya diye envai çeşit dolduruyor eve. bari burda yemin mi etsem yeme mek için dayanamıyorum görünce. çok haklısın o kadar uğraşıyorum. 

01/06/2012 08:49:00

splendayı kullanınca yorumlarını yazar mısın? Ben takita bulmuştum onu aldım. Yarım kilo 9 TL idi. Bu kadar fiyat farkını görünce kötü bir marka mı aldım diye düşünüyorum şimdi.

01/06/2012 08:57:00

ben takitadan çok memnunum ilknur.. pişirilmesinde sakınca olmayanlar grubunda üstelik

01/06/2012 09:11:00

ben kullanmıyorum hiçbirini.

evde light puding harici tatlı pişmedi. zaten sevmem...iyi de oluyor boyle ,

01/06/2012 09:12:00

ilknur benim takita dan haberim yoktu splendanın da tabletini kullanıyorum aspartam içermemsinde dolayı onu aldım ben.bide takita ya bakayım.onun fiyatı daha uygunmuş.benim aldığım birde 75 gr.

01/06/2012 09:13:00

stevya kullanıyorum ben. tamamen bitkisel, splenda da sanırım öyle. stevya da pişirilmesi uygun tatlandırıcılardan.

fatma, bence eşinle konuş. çikolata almayın artık, ya da sınırlı alın. mesela berra için çikolatanın kendisi zaten zararlı, alacaksanız da kinder süt dilimi tarzında daha hafif şeyler alın. ben kızım çikolata çok istediğinde, süt dilimi alıyorum. maalesef dışarıda verenlere engel olamıyorum ama eve sokmak benim inisiyatifimde.

01/06/2012 09:16:00

özge, soruna cevap : gün içinde yemek düşünmüyorum. arada sırada denk gelirsem, gittiğim evlerde, misafirlikte vs. o zaman baya bir nefsimle mücadeleye girişiyorum. sonra bunun bir süreç olduğunu, bir süre daha devam edip yine normal hayatıma dönebileceğimi, ama istediğim sonuca ulaşmak istiyorsam şuan için mümkün olmadığını düşünüyorum. 1,5 aydır her hafta ev gezmesi oluyor. her hafta pişen hamurişleri tatlılar (evde zaten yapmıyorum) gerçekten büyük bir irade benim için. ev sahiplerinin ısrarlarını da katın olaya. az kaldı diyorum şu aralar kendi kendime, az kaldı :)

01/06/2012 09:17:00

elvan evet bizde berraya kinder alıyoruz ama dediğim gibi berra adı altında kendine stok yapıyor bizimki .berra chocolate alıyoruz ençok onu seviyor.

01/06/2012 09:19:00

Fatma elvana aynen kaıtlıyorum.

Çikolata Aylininin de yemesine izin verilen ender şeylerden ve sadece kinder veya milkinis yiyebilir. O da günde bir parmak tablet. daha fazlasına izin yok bizde.

eger ikinci bir çikolata krizine girerse napolitenlerden  ince bir tane alabilir. Ama mümkünse alamaz.

Bunun GDO'su var, soya lesitini var, doymuş yağları var herşeyden önce damak tadı var. Berra için de o kadar çok çeşit tutmayın bence de evde. Kuzu da az ama öz yesin çikolatayı.

Sen de alınanların Berra için olması nedeni ile dokunmazsın. Bu kadar ulaşılabilir olmamalı.

Bence eşinle konuş, eminim o da seni ince zarif ve çekici görmekten çok mutlu olacaktır ve desteğini esirgemeyecektir.

Bunun yanı sıra her kaçamağın zararını kendine veriyorsun. Hem kil overmem yavaşlıyor he mardından suçluluk duygusu yaşıyorsun. Her kaçamapın bir bedeli var. bunu ödemeye hazır olmak gerek. Unutma biz aç kaldığımız için şişman değiliz, biz genetik faktörler bir yana, yemek yemeği hayatımızın odağı yaptığımız ve bu haza bağımlı olduğumuz için şişmanız.

Lütfen uzak dur bir zamanlar bedenine giren ve seni bu hale getirenlerden.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...