Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

01/04/2012 07:07:00

sabah kakao soslu (ki çok başarılı bence, dukanellaya ne hacet diyorum) pancake yaptım yanına nescafeyle muhteşem bir keyifti... yalnız un olmadığı için seyrek bir hamur oluyor dolayısıyla pişirirken ön arka etmek zor oluyor, akıyor vs.. bir de süt tozundan kaynaklı sanıyorum hemencecik kararıyor, yakmadan kurtarsam dahi oldukça koyu bir renk alıyor

01/04/2012 07:21:00

ya bu kakao soslu pancake tarifi nerde ? Su Dukan grubuna bir Dukan tarifleri sayfası açsak mı? Orada toplu dursun herşey. Sayfaların arasında kayboluyor bulamıyorum :(

Ben de iki gündür bir tatlı kirizi durumu var. Hayırlara vesile. Dün akşam kakaolu light pudingi yaptım. Güzel değil diyen bir arkadaş vardı galiba. Artık eminim benim ağzımın tadi yok :) Nasıl lezzetli geldi anlatamam.

Bu arada kilo veren herkese ayrı ayrı tebrikler. Darısı başıma tez zamanda. Bir günde -1000 görmeyi bekler ve ister bu bünye :)

01/04/2012 07:22:00

evet her bir tarif için başlık açıp altına da hem lezzeti hakkında hem püf noktaları hakkında yorum yazmalı ;) bulayım pancake tarifini (bu arada bence tatlı krepe daha yakın tadı)

01/04/2012 07:24:00

http://dukandiyetim.blogspot.com/2011/10/kakao-soslu-pancake.html

benimkiler böyle kalın ve şekilli olmuyor... yeterince çırpmıyor muyum acaba? :S

01/04/2012 07:24:00

Sanırım o bendim :)) Vanilyalısını deneyip sevmemiştim . Dukanellayıda yapıp begenmeyen benim . Agız tadı işte , yapmıyorum , şimdilik ihtiyac duymuyorum . Duyarsamda kakaolu cupcake yaparım yulaf kepegiyle sanırım ..

Tarif konusun akatılıyorum . Çok fazla dönen tarif var , sadece begenip basarılı buldugumuz tarifleri ekleyelim derim .

Kakaolu pancake tarifini bekliyoruz

01/04/2012 07:27:00

sosu bence çok başarılı yanında bir şey olmadan da yerim ve ben acı çikolata sevdiğim için sostaki tatlandırıcıyı yarı yarıya azalttım
pancake'e de vanilya aroması değil yarım paket vanilya koydum

şimdi dikkat ettim sosum da bu kadar sıvı değildi benim :P geçen sefer de sos yapmak yerine light sarelle sürüp yemiştim müthiş olmuştu yine

01/04/2012 07:28:00

Ben de diyetin başından beri ikinciye yapıyorum Hayat. İlki Vanilyalıydı. Şeker hastası olan babamla paylaştık ama onu da beğendim ben :) Bu dukan krebini de yalana yalana yediğim gibi onu da yidim.

Baştan hiç tatlı isteğim yoktu, kola beni kesiyordu. Bir haftadır acayip var ki son bir haftada az tatlı yemedim. Light vanilyalı puding, tatlandırıcılı kabak tatlısı, akşam da kakaolu light puding. Bunda evin içinde sürekli tatlı şeyler yiyen kocamın da katkısı var tabi.

01/04/2012 07:28:00

şu aralar çok fena tatlı tarifi arıyorum, pudingi yapsam mı acaba?

01/04/2012 07:29:00

Kabak tatlısı iyi fikir , sindrm sist.e de iyi gelir kanımca

Dukan sütlacı yapmıstım ben yarım kilo yagsız süt tatlandırıcı ve 2 kasık yulaf ezmesi ile , üstünede tarcın , sevmiştim ben

01/04/2012 07:29:00

elvan linkini verdiğim pancakei tavsiye ederim içini bile bayabilir :)))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...