Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

01/26/2012 09:22:00

Fatma dünkü yazdığın dileklerin için teşekkür ederim. Burdan paylaşımlarınızı okumak bana çok moral veriyor mesela duygu harika olmuşsun ne güzel. Bu arada yulaf kepeği zorunlu değilmi neden tüketmiyosun midenmi almıyor? Ataktaki 4. günüm ve tavuk, kırmızı et midemi bulandırıyor. Allahtan yumurta peynir ve yoğurt var şimdilik kurtarıcım. Daha balık yemedim bakalım oda listeden çıkacakmı?

01/26/2012 09:33:00

Bir gun onceye gore +700 iki gun onceye gore -100 :) Hangisini kabul edersem.

20.11 77.2
26.01 68.4

Sadece 1.2 kg kaldi 10a. Ben bu aralar kacamagin civkini cikardim. Ahmed hastalandi ben onunla evde ilgileniyorum ve bu is enerji istiyor. Onun icin meyve yedim yarim yarim iki gundur :( Ekmek de biraz :( Yani guclendirmeye gecirdim ben kendimi.

01/27/2012 10:45:00

Dünden beri alan veren yok mu :P Ben bu sabah tartılmayı unuttum. Evden nasıl çıktığımızı bilemedik ama şunu biliyorum. İki gün evde çocuk bakmak bana yaramadı :( İki gundur krebimi bile pişiremedim o kadar da kotu :(

01/27/2012 10:55:00

bugün 5, günüm 3300 gram vermişim ama kabızlık sorunum tavanda ve protein namına hiçbişeyi artık midem kaldırmıyo. Canım deli gibi havuç istiyo kıtır kıtır bişeyler çiğnemek istiyorum elma istiyorum. Savaş içindeyim.

01/27/2012 10:58:00

pes etme rabia hepimiz geçtik o yollardan... light kaşar al onu kemir
ama kabızlığına hemen çözüm bul, elmakrom çayı al, bir de yulaf kepeğini düzenli yemiyorsan ye, yiyorsan bence 2 kaşığa çıkar

bu arada geçen hafta anlamsızca gelen 800gr dün anlamsızca çekip gitti çok şükür :))) aldığım 2000den kaldı 200... onu da bugün versem kısmetse ptesiye -'nin -'siyle dönerim

01/27/2012 11:07:00

+500 nihahahah

hey allahım ya :) ne diyim bilmiyorum ben artık. hafta başından bu yana +900 oldum resmen. Tipik dukan durumları

yanlız dün hiç boğazım durmadı, sabah kahvaltı fotosunu koymuştum, öğlen somonlusalata yedim yok kesmedi, ofiste light beyaz-light dil-light süt-domates-salatalık kemirdim durdum hiç boş kalmadı ağzım

eve geldim yulaf kepeğinden dukan köfte yaptım bir de fırında pırasa 

Fırında pırasa
2,5 pırasa ve kuru soğanı önce mikroda 10 dakika pişirdim az tuz ile 

sonra içine evdeki artık light kaşar-light dil- light beyaz- çökelek ve light yoğurdu karıştırdım. bir tatlı kaşığı zyaği, karabiber, pul biber ve iki yumurta ile sos yaptım. 

bu sosu pırasa ile karıştırıp fırınladım.

Bigme sen vermiştin galiba tarifi di mi??

amaaan bir güzel oldu börek gibi...pişirdiğim kabın yarısını + yoğurt + 5 tane köfteyi yedim. patlayacaktım ama boğazım durmadı

kızı uyuttuktan sonra koccaman bira bardağına yarım yağlı sütten tarçınlı pudingli çakma sıcak çikoalta yapıp içtim.

ve sabah +500

sona yaklaştıkça miktarlara da dikkat etmek gerekiyor bence. ben uzun zamandır bu kadar yediğimi hatırlamıyorum

pırasa şahaneydi ama yaaa :))) 

01/27/2012 11:09:00

ben vermiştim ama denememiştim özgem
sanırım elvandı ilk yapan ;))

benim geçen haftaki salak +800 vardı ya kafayı yemiştim nasıl olur diye... tam hafta-i devriyesinde -800 :P ve de dün kaçamak yaptım yani :P

01/27/2012 11:41:00

Umutun annesi saolun destekleriniz için. Dün elma krom çayı içtim yulaf kepeğini de eksiksiz aldım ama zaten benim genelde kabızlık sorunum hep vardır bu diyetle dahada şiddetlendi.
bişey sorcam kızlar light kaşardan bahsediyosunuz ama kitaptaki listede yok. Bir de iki öğün üst üste sebze yiyemiyoruz sebze günlerinde. Acaba ondanmı alınıyo bu gramlar geri?

01/27/2012 11:44:00

rabia yulaf kepeginin yaninda gunce 1 kasik da bugday kepegi tuketebilirsin, kabizlik icinmis dukan oyle diyor.

01/27/2012 15:32:00

Arkadaşlar ben buraya ilk girdiğimde atağı 10 gün yapacağımı yazmıştım. Eminim hepiniz bi tarafınızla gülmüşsünüzdür bana. Mümmmmkün değil bu atak 10 gün yapılamazzzzz. 6 günü tamamlamak için sürünüyorum. Havuç istiyorummmmmmm...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...