Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

01/31/2012 08:30:00

meyve de yokmuş ama ;) şeker deposu imiş, öyle dedi elvan :) ben de cesaret edemedim bu sebepten. ama yine de şeker yağ ve karbonhidratı hayattan çıkarmak kilo verdirtir. belki dukan kadar hızlı ve düzenli olmasa da, önce bunlarsız ya da asgari bir şekilde tüketerek nasıl yaşanır görmek, denemek, psikolojik olarak dukana hazırlanmak lazım :)

01/31/2012 08:34:00

3. evrede var meyve, 2-3 ay yok sadece...gojiberry kurusu var o kadar... ben ki biliyorsun aklıma eseni pişiren, türk tarifler yetmez yabancı tariflerdeki kekleri pastaları pişirip lüpleten biriydim. karbonhidrat ağırlıklı besleniyordum ve o sabah dukandayım dedim girdim, balıklama...oluyor, çok mu canın birşeyler çekti, tatlandırıcıyla uyarlama muhallebi, kek, kurabiye türü şeyler pişirirsin, ben kabak tatlısı bile pişirdim...

01/31/2012 09:14:00

+2300 den - 600 

hala +1700 58,8

hey allahım hey allahım...

bu sefer uzun surecek hormon hapları ağzıma s.tı resmen

01/31/2012 09:19:00

tabi bu arada gözümün felaket döndüğünü, mukellef bir kahvaltı sofrası için neler yapabileceğimi, vişne reçeli ve zeytin ve börek aşerdiğimi de yazmak istiyorum.

3. evrede diyabetik vişne reçeli mi alsam acaba ne yapsam :((( 

01/31/2012 09:34:00

hulya bir de başlamam için gün gelip senin gibi becerikli bir hatun olmam lazım :) ama meyve sadece 2-3 ay yoksa iyi. 2-3 ay kaldırılabilir bir süre ;)

01/31/2012 09:34:00

Özgecim zeytine bende çok aşeriyorum, ayrıca Antalya'dan gelen turunç reçelini annem kaseye koymuş, mutfağa  bir girdim direk reçel kokusu:( off dedim...

olabilir diyabetik reçel, mantıklı... bende SP gününde az splentayla pişirilmiş balkabağı yedim, öğün olarak...balkabağı çorbası yerine:) ama 1 kilo kabağa 1 kaşık koydum...

01/31/2012 09:37:00

ben de dün akşam kabak tatlısı yaptım ama henüz yemedim üzerine lor, süt ve süttozuyla kaymağı andırır bir şey üretebilir miyim hayalindeyim :P

özge yerinde olsam pazar günü öğlen saatinde bir bruncha giderdim ve yerdim... günü de o şekilde kapatırdım (çok acıkırsam süt veya yulaf kepekli yoğurtla geçiştirirdim) ve çoooooook su içerdim... muhtemelen ptesi yine de -yle gelirdim ve de ;)

01/31/2012 09:44:00

Bige seni yoldan çıkarmak istemiyorum ama kaymak benzeri olarak, light labneyi az tatlandırıcıyla çırp veya, sek light labne koy..veya (bunu yapma bence) dr. oetker light krem şanti....

01/31/2012 09:45:00

Avb bak sana garanti ediyorum becerikli olamana gerek yok:) bütün dukan tarifleri şu yabancıların "one bowl recipe" mantığında hepsini koy bir kaba ve karıştır;)

Hadi gel dukana:))

01/31/2012 09:58:00

evde light labne vaaaaaar pınarın... ehi ehi akşama kaymaklı kabak tatlısı var sayın seyirciler :))))))) bu arada normalde kabak tatlısını kaymaklı yemem ama işte diyet psikozu :P
anaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hülya gel öpecem

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...