Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

02/20/2012 09:29:00

hulya madem iştahını kesiyor hemen önereyim
sütü kabuk tarçınla ısıttım içine vanilyalı light puding kattım üzerine de toz tarçın... sahlepe benzedi mi bilemem (çünkü sahlep sevmem) ama güzel oldu ve doyurucu ;))

iki tane dukan krebi ürettim ikisi de gerçek krepten az farklı oldu
1.si: 2 yumurta, 2 yk yulaf kepeği, 2 yk süt tozu
2.si: 1 yumurta, 2 yk süt tozu

ikisini de yağlanıp peçeteyle fazla yağı alınmış tavada ince döküp krep gibi pişiyor

02/20/2012 09:31:00

Bigem not alıyorum hemen, senin tarifler güzel oluyor;) Sahlebi severim...:) vanilyalı pudingim de var...

02/20/2012 09:38:00

eyvallah Hülyacım ;)

ya bu arada aklıma takıldı hayat'ın verdiği ekmek tarifi konusunda...
ben küçük borcamda pişirdim ekmekten ziyade tuzlu kek gibi oldu.. ama güzeldi dolayısıyla o kısmı sorun değil

gelgelelim şimdi ölçüleri hatırlayamamakla birlikte, burada söylenenden daha fazlasını yeme hakkımız var gibi geldi bana... çünkü kabızlık durumunda kullanabilirsiniz diye açıklama yaparken izin verdiği miktar 2yk yulaf kepeği + 1yk buğday kepeği... yani hesaplarken kepeklerin tamamını yulaf kepeğinden hesaplayarak tüketmeyeceğiz

anlatabildim mi bilemedim

02/20/2012 09:44:00

Ben onu kafama göre dengeliyorum Bigecim, ben en son ekmeği sade yulaf kepeği ile yaptım ve 1 yk tatlandırıcı ekledim pek güzel...
10,5 kaşık yulaf kep.
5,5 kaşık buğday kep.
1 kase yoğurt
1 kab.tozu
2 yumurta
az tuz

02/20/2012 09:47:00

hah işte 15 dilime bölüp tüketin denmiyor mu? o zaman 1/2 yk +1/2 bk gibi bir hesaba geliyor aşağı yukarı..yani az kalıyor

02/20/2012 12:13:00

Ben hulyanın yazdığı olcude yapıp 5e boluyorum. Sonra her bir parcayı da kendi icinde ikiye bolup ya sabah iki dilim tuketiyorum ya da bir sabah bir aksam yapıyorum. 15 parcaya bolersen de gunde 3 parca yiyebilirsin. Ben biraz da sut ekliyorum buna yarım cay bardagı kadar. Kepek daha cok kabarıyor. Daha puf puf oluyor.

02/20/2012 12:19:00

ben açıkçası 15 e bölmüyorum:) bu 1 kaşıktır diye bölüyorum, öğleden sonrası içinde limonlu kurabiye yiyiyorum onun tarifine 6 kaşık yulaf k. konuyor 6 kurabiye yapılıyor...

Tüm malzeme iyice karıştırılır ve kaşıkla yağlı kağıt serilmiş tepsiye 6 adet olacak şekilde paylaştırılır.Önceden 170 derecede ısıtılmış fırında 15 dk.pişirilir.
2 çay kaşığı kabartma tozu
3-4 damla limon aroması
3-4 damla vanilya aroması
yarım limon kabuğu rendesi
6 kaşık yulaf kepeği
1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
2 yemek kaşığı splenda
1 yumurta
MALZEMELER:

LİMONLU KURABİYE(her evre) (facebooktan)

02/20/2012 14:58:00

ilk gün olduğu için mi böyle acaba. baş ağrısından ölüyorum :(

02/20/2012 15:02:00

büyük ihtimalle öyledir... papatya çayı falan içsene...

02/21/2012 07:05:00

nihohohooyyyyyyyt fırtına gibi bir giriş yaptım dukan dönüşüme! -1000!!! bin gram, 1000gr, bir kilo, 1kg ehi ehi ehiiiii

veeee böylece şu ana kadar gördüğüm en düşük kilodayım :)))) 15,6 kg oldu toplam verilen

tamam edebimi takınıyorum ve son kaldığım yerden devamla -100 diyorum :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...