Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

01/04/2012 11:40:00

heroina, ben bir denedim de, meger ne yorucuymus! biz cocukken nasil atliyormusuz oyle saatlerce! koridora koydum ipi, gelip gectikce atliyorum:P 

umutun annesi, benim o sekerpareyi kaldirmam lazim hakikaten, kendisi Turkiye ozlemimi temsil ediyorsu, gittim geldim gecti artik:P dur bir resmimi bulayim:P

01/04/2012 11:49:00

aha hülya.. tamamdır ;)
miss... foto mis olmuş ;)

01/04/2012 12:05:00

hulya sagol, ben 3 gun atak yapip birakacagim. yapiyorum arada boyle.

01/04/2012 12:17:00

Ya arkadaşlar ben dün ilk kez çok ama çok kötü oldum. Hatta tüm hayatım boyunca hamileleiğim dahil başımın bu kadar döndüğümü hatırlamıyorum. Bir önceki geceden başladı baş dönmesi ama yani oturduğum yerde hatta gözlerimi sağdan sola çevirdiğimde bile, sanki beynim havuzun içindeki plastik top gibi, gidiyor geliyor hopluyor.

Neyse sabah kalktım baktım daha kötü devam ediyor. Üstüne bir de epey sıcak diyebileceğim uzun bir duş aldım. Duştan sonra daha kötü oldum. Doktor randevum vardı ve gideceğim hastane yrüme mesafesinde. Hep yürürüm oraya. Tempolu yürüyerek gittim acelem var diye. Doktorun koltuğuna oturduğumda berbattım. Hemn tansiyonumu ölçtürdüler, 14-10 çıktı. Dukandan dolayı üre yükselmesi olabilir mi diye korktum ama çok su içiyorum kesinlikle..

Sonrasında acile uğradım 11-7 idi, salak doktor bana hemen bir başdönmesi hapı verdi. Bir de özel hastane güya hiç ilgilenmeden, b,r tahlil yapmadan bana ilaç veriyor.

Eve taksiyle gelebildim. Evde bir de üstüne felaket baş ağrısı eklendi.. Çok az bişiler yiyebildim. Sonra neyseki Hakan evdeydi, bana bir çay kaşığı bal verdizorla, bir de Ozgeconumun tavsiye ettiği Centrum vitamini verdi. Bir önceki gün almıştım ama içmemiştim dün ilk kez içtim. Üstüne 1 saat uyudum ve kendime gelerek kalktım.

Büyük ihtimal dukandan kaynaklandı ama neden bu kadar kötü ve bünye alışmışken anlamadım. Hatta çok korktum, zaten kaygılı bir dönemden geçiyorum ve hatta 3 aydır dukana bu zararlı mıdır acaba kaygılarımdan başlamamıştım. Dün neredeyse diyeti bırakıyordum.

01/04/2012 12:19:00

Yeşilanne geçmiş olsun:( iyi olmana sevindim

01/04/2012 12:24:00

çok geçmiş olsun
valla ilk gün olsa tamam da... şekerin mi oynadı acaba? bence günde 10 tane kuru üzüm (kan şekerini en çabuk yükselten şeydir) ve imkan olan her yerde tarçın (kan şekerini dengeler) kullan

01/04/2012 12:25:00

gecmis olsun yesil_anne. benim fazla tecrubem yok ama basagrisi ve bas donmesi sikayeti cekenler okumustum atak evresinde. vitamin destegi cok onemli sanirim.

01/04/2012 12:27:00

geçmiş olsun Yeşilanne iyi ki yolda fenalaşmamışsın. istersen kan tahlilllerini bir yaptır sonuçlarına göre devam et hem böylece için rahat eder hem etraf baskı yapmamış olur...

01/04/2012 13:19:00

Çok teşekkürler arkadaşlar. Umutunannesi, peki üzüm serbest miydi?
Ulku, vitamin desteğievet çok önemli.
Heroina, kaç zamandır aklımda, hatta dukana başlamadan önce yaptıracaktım tahlilleri ama bir türlü fırsat bulamadım. Ama kesin yaptıracağım.

01/04/2012 13:27:00

esasen değil tabii ki yesilanne ama kan şekerinin dengede olması günlük vereceğin fazladan 100grdan daha önemli ;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...