Dukana yeni başlayanlar...devam

Ynt: Dukana yeni başlayanlar...devam

02/22/2012 08:01:00

ozgecon BMI:29 kuralı nedir, ben bilmiyorum. hatta BMI nedir

02/22/2012 08:04:00

BMI: beden kitle indeksi demek. yani obez mi şişman mı normal mi olduğunu soyleyen bir hesap BMI= (kilon) / (boy x boy) hesabı ile yapılıyor

dukan der ki; bu oranın 29'u geçmesine asla izin vermeyin çünkü bu noktadan sonra fazla şişen yağ hücreleri ikiye bölünüyor ve bedendeki yağ hücresi miktarı fazla doymuşluktan artıyor. Fazla yağ hücresi demek daha zor kilo vermek ve daha kolay kilo almak demek.

02/22/2012 08:09:00

aa evet beden kitle indeksini biliyorum, da dukanla ilişkisini bilmiyordum. neyse 23 müş benim BMI. ya aslında çok büyük değil hedefim toplamda 5 kilo versem yetecek.beni asıl korkutan verdiğin kiloyu koruma süreci. o kısım daha zor gibi, nasılsa verdim deyip, her an vazgeçilebilir . sanırım o sırada daha fazla gaza ihtiyacım olacak :)

02/22/2012 08:19:00

BMI değerimi 25,1 e indirmeyi başardım, Bigecim yeniden Dukan azmini kazandığı görmek güzel;) Özgem arkandan geliyorum hayat boyu Dukan:)
Ben ki börek, çörek, pastayla beslenen biri Dukan yapıyorsa, herkes yapar...Nazar değmesin;)

02/22/2012 08:44:00

Siz yazınca şeytan dürttü bir hesaplıyayım dedim. 26.38 çıktı :( daha 25 olmasına ohooo.

02/22/2012 08:47:00

ilknur söylerim bmi'mi korkarsın :)))))))))) üstelik bu 15 kilo vermiş halimmmmm

02/22/2012 08:53:00

:) Bige. Hep beraber 25lere geldiği günleri görelim. Çok güzel bir grup yakaladık. Hep beraber bu işin altından kalkacağız.

02/22/2012 08:55:00

inşallah ilknur.. dur bakim bi daha hesaplıyım kaç olursam 25 yakalıyorum :P allahtan dukan ömür boyu..böylece siz gidip ben sonraki gruplarla hancı olarak kalmış olmıycam :))))

02/22/2012 08:58:00

ıhhhhhhhhhhhhhhhh yuh çüş bişi bişi söylemiycem dilim varmıyo daha kaç kilo vermem gerektiğini :S

bu arada dukanın bana inmemi önerdiği kiloda bmi: 26,8!!! nası yaaaaaaa

02/22/2012 09:56:00

arkadaşlar atak evresi bugün bitiyor benim. seyir evresinde 1 gün P, 1 gün SP yerine farklı alternatifler duydum. mesela 2/5 yöntemi. 2 gün(pazartesi,perşembe)saf protein, haftanın geri kalan 5 günü de protein+sebze şeklinde. bu şekilde uygulayan var mı. kitabı okuyan varsa beni bilgilendirebilir mi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...