izmitte 2-3yaş arası oyun grubu kurmak istiyorum

Ynt: izmitte 2-3yaş arası oyun grubu kurmak istiyorum

08/10/2011 11:32:00

ben gölcükte oturuyorum kucağımda 2 aylık bebek elimden tutan 3 yaşında bi kız bide bebek arabası olunca zor olur şuan ama bi kaç hafta sonra gelebilirim eşim şuan burda olmadığı için çıkamıorum o gelince çıkabilirim getirir beni buluşacağımız yere.buarada tşk ederim lale inş gelebilirsem haberleşiriz 

08/10/2011 13:48:00

Gördüğüm kadar ile toplu buluşma daha sonraya kalmış... Ben cumartesi sekapark taraflarında olacağım, bu kadar konuşma boşa gitmesin... Serap istersen buluşabiliriz, sen bilirsin? :) hoşcakalın şimdilik

08/24/2011 10:13:00

kreşlerle ilgili konuya yazdığım yazıyı burayada yapıştırıyorum nolur yardımcı olun bana:(("merhaba arkadaşlar en son yazıdan beri 5ay geçmiş belki fikri değişen ayy sakın oraya gönderme dediğiniz kreşler olmuştur ne biliyim fikirler değişebilir.benim oğlum 3yaşını doldurdu artık yarım günlüğüne bir kreşe göndermek istiyorum geçen sene kardeşi olmadan önce bir 10gün burda evimize çok yakın kumlu kreşe göndermiştim ama kıyametleri kopardı gitmemek için karakteri değişti huyları çişi bırakmıştık o dönem tekrar başladı falan dayanamadım aldım.çok hata ettim aslında bi 10gün daha sıksaydım dişimi çoktan alışmıştı şimdi de şiddetle reddediyor okula gitmeyi çünkü acayip bana yapışık bir çocuk şöleki 4yaşına girdi ama hala ne hala, ne teyze, ne anane kimseye bırakıp biryere gidemiyorum bu bağımlılıktan nasıl kurtulucaz bilmiyorum evde babasıyla durup beni köşedeki bakkala bile göndermiyor.yani bu çocuk nasıl kreşe alıştırılır nasıl gönderilir böle bir deneyim yaşayan varmı bide işte hangi kreş en iyisi en sabırlı en anlayışlı hocaları olan en temiz en güvenilir yer neresi ön araştırmayı burdan yapıp sizin fikirleriniz çerçevesinde gidip bakmayı düşünüyorum artık eylülde başlatmam şart.en önemlisi bizim bana yapışıklık haricinde bir sorunumuz daha var yemek problemi hala pütürlü yemiyor malesef benim yüzümden bebekken alıştırmadım ama şimdide ağzına ufacık bir tane gelse öğürüyor.kreşte diğer arkadaşlarını göre göre yer diyorlar umudum bu.gerçi evde 10aylık kardeşi var o herşeyi yiyor ama onda hiçç bi yeltenme bile yok napıcam bilmiyorum amma sorunluyum dimi:)

08/24/2011 22:13:00

elcin eger yahya kaptan veya yuvamda oturuyorsan,ilk etapta düş bahçesine ver derim bukadar isteksizse oğlun orası özel oldugundan birazdaha alıştırma evrelerinde seninde için rahat olur.ben kızımı 2 yarım gün yollamıstım bizimkide arkadaş insan delisiydi sadece arkadaş ortamında olsun dıye yollamıstım daha sonra 3 sene yahyakaptanda gitti yani devlet anaokullarında çok çokda memnun bitirdik.allah yardımcın olsun.

08/24/2011 22:22:00

keşke çarşıya yakın olsaydım alternatif çok olurdu ama ben 60evlerde oturuyorum minikler akademisinde yemekle hiç uğraşmıyolarmışki benim sorunum o ,derincede mutlu kreşde iyi diil demişti arkadaşım,kuruçeşmedeki ırmak çocuk dünyasına bakmam lazım ,şirinler diye bi kreş var plaj yolunda onada bakarım olmadı yine burda evime 500metrede kumlu var ona göndericem ,ordan geçerken aa anne bak okulum ama ben asla gitmiycem senin kadar büyüyünce gidicem diyor her seferinde:(başka bi yere o yüzden yeltendim yoksa kumlunun bişesini görmedim sırf oğlum ısınmadı diye ama izmite kadar daha 3yaşındaki çocuğu göndermek ne biliyim yolda sıkılır artık izmitte az diil istanbul gibi trafiği oldu ayy bilmiyorum bir an önce halletmem lazım bide bizimki öğlen uyuyor ama sabah vermekte istemşyorum çok erken oluyor artık öğlen uykusunu kaldırmamız lazım sanırım 

08/25/2011 10:30:00

ben çocukların çok uzagındaki bir okula gitmelerini sevmiyorum,ben yuvamda oturuyorum,kızımı 3,5 yaşında yahya kaptanda anaokuluna gönderdim 2.hamileydim ilk zamanlar ben götürdüm getirdim,hamileliğimin son aylarında mecburen servise verdim ilk servise pindiği gün gizliden servisi takip ettim nasıl indiriyor nasıl bindiriyor diye,amanın çocuk 45 k sonra okulda oluyordu,yuvam ve yahya kaptan arası mesafe 10k ama mecburıyetten o aylar verdim ağırlaşmıştım ama doğum yapınca tekrardan aldım,annem yanımda kalmıstı ben götürüp getirmiştim.sonraki 2 yıl yine ben götürdüm bu sefer kucagımda mınık bir bebekle,çok kara kışta 2 ay vererek bitirdim.En sonunda yuvamdaki evimi sattım şimdi yahya kaptana gideceğim,sırf çocuklarıma okul yakın olsun diye.o yüzdendir elcin en iyi okul eve en yakın okul bir nevi.bide ufaklıgın var 9 aylık birşey olunca hemen koşup gidebilesin.onlarıda göz ardı etme.

08/25/2011 11:23:00

herkesin fikrine saygı duyuyorum tabiki. ama yaşadıklarımdan yola çıkarak, uzaktaki bir okula vermenin çokta kötü birşey olmadığını söylemek isterim. ben de eve en yakın okula vermiştim kızımı, 3 yaşını bitirmesine 1 ay vardı. ama bir türlü alışamadı okula. ekimde başladı, nisan ayına kadar, isteyerek gittiği günler 5i geçmez.  sayı saymayı, renkleri falan biliyordu başlarken. zaman geçtikçe gerileme oldu. o zaman anladım ki, malesef bu yaşlarda eve en yakın okul en iyi okul olmuyor. daha sonra izmitteki bütün kreşleri gezdim. kararımı öyle verdim. 14 nisan günü tuncay emir'e başladı. ilk gün biraz mırın kırın yaptı ama sonraki günler hep isteyerek gitti. dediğiniz gibi yol servisle daha uzun sürüyor. ama okuldaki mutluluğu her şeye değer bence.

08/25/2011 19:08:00

kızlar bahsettiğiniz kreşlerde ücretler nasıl bende vermek istiyorum kızımı ama ücretler bana göre fazla galiba

08/26/2011 09:55:00

denizcim bende daha fiyat araştırmasına gitmedim ama sen gölcükte diilmiydin senin ordanda uzak olur sanırım izmit.dün akşam eşime dedim kuruçeşmeye bakalım plajyoluna bi bakalım vs diye kumluya gider işte diyip kestirip attı.onun için hiç önemi yok zaten direk ilkokula gitse bile önemli diil yani o derece, sinir oluyorum onun bu düz adam hallerine.ben neler düşünüyorum kılı kırk yarıyorum oda tam tersi.ayseno ve tülay sizede tşk ederim yorumlarınız için aslında araba aldırmaya çalışıyorum alırsa izmitee veririm belki gerçi çok uzak olsun da istemiyrum ne yalan söyliyim yani anne dese zırt diye gitmem lazım kışın hele yoldayken aklım kalır:(bide bi sorum daha olucak siz deneyimli annelere.

ben 9aylık hamileydim yiğiti kumluya verdiğimde 4gün o yukarda ağladı ben aşağıda müdürün odasında onu kameradan izliyip ağladım sonraki bikaç gün servise bende bindim okulun kapısında bıraktım ama ne ağlamak ne ağlamak,sonraki bikaçgünde evden verdim ama yine ağlaya ağlaya.sonrasında 10gün böle geçti ve bende dayanamadım babamız ve çevremiz  zaten gıcık yok karakteri değişti hırçınlaştı vs diye diye benide ikna ettiler.şimdi sorum şu yiğit kesinlikle istemiyor diyorumki ilk hafta 1-2saat gitse haftada 3gün falan sonra yavaş yavaş saatleri arttırsak sonrada günleri zaten yarım gün düşünüyorum öğleden sonra gerçi ben bide psikoloğa gitmek istiyorum tanıdığınız bildiğiniz biri varmı çocuk için tabi  hoş kendim içinde lazım o ayrı:)

08/26/2011 17:49:00

sevgili tülay kötü evrelerden geçmişsiniz,çocugun mutlu olması tabiki çok çok önemli,ama elcinin birde 9 aylık bebegi var,okulda bir problem bir kaza,veya toplantı falan oldugunda hemen kolay bir şekilde okula ulaşmak bana göre çok önemli,ama yakınında olur çocuk sevmez alışamaz tabiki bunlarda çok önemli .dilerim herkesin gönlüne göre olsun.Bende bu evrelerin düzenini kurana dek çok zorlandım allah tüm çocukların  yolunu şansını acık etsin:)BU ARADA HERKESİN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
KOCAELİ NURTURİA ÜYE ANNE VE BABALAR

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...